Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Humán beállítottságúként...

Humán beállítottságúként felejtsem el, hogy piacképes diplomám legyen? 18L

Figyelt kérdés

Akárcsak a diákok többsége én is humán beállítottságú vagyok : töri, magyar angol, német jöhetnek dögivel.

Érdekel a jog, a politika, EU szervezete, e mellett "jó kiállású" vagyok, tipikusan az a mindenről van véleménye embertípus, szeretek vitázni, érvelni, bizonyítani, s nem csak a levegőbe beszélni. Maximalista vagyok.

Jövőre érettségizem + felvételizem. Sok minden volt már tervben pl:

- igazságügyi igazgatási szak, viszont elbizonytalanodtam, lehet nem az én szakom lenne, ugyan érdekes amit tanítanak, de nincs EU rész benne, nem tudnám használni az angol nyelvet (értsétek a tanmenetben nincsen angol oktatás)


- az előzőnek a "kistesója" a munkaügyi és társadalombiztosítási szak, ami jobban tetszik mint az igazságügyi, viszont itt is az a bajom, hogy a nyelvoktatás hiányzik


- nemzetközi tanulmányok : álomszak lenne, de sajnos be kell látom, hogy 470 pontot lehetetlen összeszednem..


S végül, de nem utolsó sorban a politológia. Tetszik a szak, több egyetem tanmenetét is átolvastam, érdekesek a tantárgyak, mindig is érdekelt a történelem, a történelem politikája, van benne angol, és még más tantárgy is pl : közgazdaságtan, némi jog, retorika. Ezeket mind szeretem. Két gond van, eszem ágában sincs politikusnak lenni, s tudom, a politológus az nem politikus, de mindenhol azt írják, hogy a siker érdekében csatlakozni kell egy párthoz. Másik gond, hogy mindenhol borzasztó lehúzást kap : lehetetlen vele elhelyezkedni, büfé / kamu szak..


Van tervem, nem is kevés..pl: Mivel úgy érzem önmagában talán a politológia kevés lenne, ezért úgy gondoltam, hogy párhuzamosan jelentkeznék egy felsőfokú szakképzésre is, plusz e mellé még OKJ-t is bevállalnék, így már talán több lábon állhatnék.


Van értelme?


2016. jan. 30. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Sosem tudni, de ezek a szakok nem sok jóval kecsegtetnek.
2016. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha szereted az angolt akkor muszáj lesz olyan szakot választanod, és persze ami kézenfekvő és látod benne értelmét. Én szakmenedzsmentet választottam mert az tetszett még amellett németet és angolt is tudok tanulni:)
2016. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
""jó kiállású" vagyok, tipikusan az a mindenről van véleménye embertípus, szeretek vitázni, érvelni, bizonyítani, s nem csak a levegőbe beszélni" Tele (megalapozott vagy a nélküli?)önbizalommal, hogy azt ne mondjam önhittséggel. Nem baj, föleg a politologiánál. Kérdésedre: Tanulj nyelveket az alapokon kivül valami ritkát is.
2016. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Azta. De irigylem azokat, akik ennyire céltudatosak már 18 évesen. :) Én még azt se tudom, egyetemre való vagyok-e, azt meg főleg nem, hogy mit akarok csinálni.

19/l

2016. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

# 4

A kérdező céltudatosnak tűnik? Azt sem tudja, hová menne.


Egyébként a politológiát nyugodtan felejtsd el, mert az arra elég, hogy éhen halj.

2016. jan. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
akkor a nyelvekre helyezd a hangsúlyt, tényleg humán szakokból nehezebb megélni, munkát találni jó fizetéssel... ilyen andragógia, meg művelődésszervező, kommunikáció szakokkal tényleg nagy karrierre ne számíts, csak ha nagy szerencséd és ismertséged van
2016. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Humán beállítottságúként, nyelvszakon diplomázva elég jó végzettséget szereztem és jó állást.
2016. jan. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

Ad-e valamelyik humán szak piacképes diplomát? Nem.

Humán beállítottságúként rendelkezhetsz-e piacképes tudással? Igen. De nem árt, ha máshogy állsz hozzá a felsőoktatáshoz.

2016. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!