Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez rejtett rasszizmus?

Ez rejtett rasszizmus?

Figyelt kérdés

Wikipédia:


"Rejtett rasszizmus


a rasszista személy azt állítja, hogy ő nem rasszista, és a rasszizmus rossz dolog


(...)


ezen kívül támadja a hátrányos helyzetűeket támogató állami intézkedéseket (a pozitív diszkriminációt), mivel azok „egyenlőtlen feltételeket teremtenek”."



Szóval a Wikipédia szerint aki azt állítja magáról, hogy nem rasszista, és elutasít mindenfajta diszkriminációt (a pozitívat* is), az rasszista?


* Nincs olyan, hogy pozitív diszkrimináció! Minden diszkrimináció egyben pozitív is, meg negatív is. Mert ha egy csoportot "pozitívan diszkriminálnak", az negatív diszkrimináció azokkal szemben, akik nem tagjai ennek a csoportnak.



2016. jan. 30. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor lecsukhatnak ha azt mondom szeretem a magyarokat? xD
2016. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2016. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

# 2:


Én inkább liberálisnak tartom magam, de nem értek egyet a pozitív diszkriminációval.


Ha ezt a metaforát vesszük alapul, akkor gyakran olyanok alá is 2 dobozt tesznek, akik egyáltalán nem alacsonyabbak a többieknél. Így viszont ők jóval magasabbak lesznek.

2016. jan. 30. 19:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is gondoltam erre, de az is lehet, hogy csak én látom őket magasabbnak, mint amekkorák valójában.
2016. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem jobb lenne, ha különféle "pozitív diszkriminációk" kitalálása helyett arra összpontosítanánk, hogy az összes "negatív diszkriminációt" (=az összes diszkriminációt) megszüntessük?
2016. jan. 30. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A pozitív diszkrimináció valamilyen szinten szerintem is tűzoltás.

De hogy mikor és hogyan lehetne véget vetni a negatívaknak, nem tudom. De jó lenne, igazad van.

2016. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez a PC...brave new world
2016. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Például a fekete nők vagy az ázsiai nők szexuális fetisizációja hiába tűnik pozitívnak, valójában nem pozitív, hanem dehumanizálós és - igen - rejtett rasszizmusnak minősül.


DE hátrányos helyzetűek támogatása nem rejtett rasszizmus.

2016. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Én fehérként a fehér nőket preferálom. Az rasszizmus?

Pozitív diszkrimináció nincs, mert az a másik oldalon negatív diszkrimináció.

A Numerus Clausus is úgy volt eladva, hogy a hárányos helyzetü keresztényeket kell pozitívan diszkriminálni, tehát ez jó.


Minden ilyesmitől hányok, hogy pozitív diszkrimináció. Ennél csak a kvóta a jobb pl.

Amiről beszéltek az kulturális baloldali agyrém csak.

2016. jan. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sunshinedoll:


Nem ez volt a kérdésem, hanem az, hogyha én azt mondom, hogy nem kell többletjogokat adni senkinek, de mindenkinek legyenek egyenlő jogai, akkor rejtett rasszista vagyok, vagy sem? Mert a Wikipédia szerint igen.

2016. jan. 30. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!