Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért volt olyan furcsa, hogy...

Miért volt olyan furcsa, hogy köszöntem az ellenőröknek?

Figyelt kérdés

Életemben először jártam Pesten, és mikor mentem le a metróhoz, ugye ott állnak azok az ellenőrök vagy micsodák, és miközben mutattam a bérletemet, köszöntem, hogy jó napot. És csak néztek meglepetten, majd visszaköszönt az egyik, meg a többi ember, aki ment át velem együtt, még ők is odanéztek. Most ebbe mi volt olyan nagyon furcsa??


L/19


2016. jan. 31. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
és a metróvezetőnek meg nem köszöntél be? Pedig ő vitt téged el. De bunkó vagy...
2016. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki utálja őket. Pedig nem is ők tehetnek a magas árakról és az alacsony színvonalú szolgáltatásról. Na meg nem vidéken vagy, ahol az emberek köszöntgetnek egymásra. :)
2016. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Nem kommunikálnak emberi nyelven
2016. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Egyszerűen meglepődtek. Az emberek többsége semmibe nézi a másikat, te emberként viszonyultál hozzájuk. Ebben a környezetben te voltál a fura srác. Sajnos.
2016. jan. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Én Bp mellett nőttem fel, 11 éve elköltöztem, amikor ott buszozom, első ajtós felszállásnál köszönök, a sofőr szinte mindig meglepődik, én meg konstatálom, hogy ezek szerint a pestieknek derogál köszönni. Pedig én 11 éve is köszöntem.


Itt vidéken, ahol lakom, meg az a furcsa, aki nem köszön.

2016. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb peronellenőr mélységesen unja a munkáját. Naponta többször metrózok. Vannak, akik köszönnek. Van, amelyik még el is fordítja a fejét, amikor a bérletet mutatom.
2016. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem általában visszaköszönnek, néha nem, de furán nézni nem szoktak.
2016. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

a köszönés az nem attól függ, hogy valaki pesti vagy sem. A kultura része. Kulturált ember, ha lehetősége van rá, köszön.

Akkor ezek szerint nem a vidék a "paraszt"

2016. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én Debrecenben tanulok, alap, hogy köszönök a buszsofőrnek, ha az első ajtón szállok fel és mutatom a bérletet és ahogy látom, a többi utas is köszönni szokott. Amúgy SZSZB megyei kisvárosból származom, ahol mindenki köszön a sofőrnek. Ha a buszon odajön az ellenőr, ő is mondja, hogy jó napot kívánok, jegyeket bérleteket, neki is visszaköszönök. Viszont Pest nekem is fura kicsit. Kb. 3x voltam egyedül, nyelvvizsga és hasonló kötelező alkalmakkor és minden alkalommal bunkózott valaki. Metrónál nem voltam de a villamoson belém kötött egy nő, hogy miért szálltam fel hátizsákkal a villamosra (ekkor mentem nyelvvizsgázni és kb. 5 órát utaztam odáig a retkes mávon, szóval napi kaja, vizsgázós ruha, minden nálam volt), a többi is hasonló kaliberű eset volt. De ez ilyen, adja magát, hogy minél nagyobb a város, az emberek annál bunkóbbak és annál inkább nem törődnek az idegenekkel. Pl. a kisvárosban, ahol a szüleim laknak, előfordul, hogy pár fiatalabb srác akik nem ismernek minket, nem köszönnek a buszmegállóban és ez anyukámat határozottan frusztrálja, miközben engem nem, én már megszoktam a városban, hogy a buszmegállóban nem köszöngetek csak úgy vadidegeneknek.
2016. jan. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

tegnap 23:13

Akkor most tanulj egy kicsit...

Hátizsákot tömegközlekedési eszközön leveszünk a hátunkról. Ha legközelebb Pesten jársz, a piktogramot is láthatod a járműveken.

2016. febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!