Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindig nyugodt emberek, ti...

Mindig nyugodt emberek, ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék változni, és mindent nyugodtan megoldani, nem pánikolni stb.

De ma egy osztálytársam elég trágár és bunkó módon beszólt (Ugye trágárságra hogyan lehet reagálni? Kb sehogy...) Fel sem néztem a könyvből, csak lapoztam egyet. Úgy gondolom nem kell vele leállnom veszekedni, amikor jobb dolgom is van. Eddig büszke is voltam magamra, de maradt bennt egy kis tüske, egy zavaró rossz érzés, ami egész nap zavart egy kicsit.

Hogyan érhetném el, hogy tényleg ne érdekeljen a dolog?

Minden kicsit is hasznos válaszért nagyon hálás leszek!

18/L


2016. febr. 9. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
A nyugodt higgadt jellemnek nem az a titka hogy nem válaszolsz vissza az őt sértegetőnek ... A titok abban rejlik hogy szavakkal ( nem trágárul ) képes az illetőt a sárga földig oltani és eközben mindvégig hangját nem felemelve de mégis erélyesen , hétköznapiasan viselkedik !
2016. febr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt ember azért tud higgadtan válaszolni (egyáltalán bármit is válaszolni), mert nem szorul el a torka az izgalomtól. Nekem pl. mindig annyira elszorul, hogy válaszolni sem tudok.

De mitől marad olyan nyugodt? Még mindig kérdéses.

2016. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

En gyerekkorom ota mindig nyugodt voltam, de ez szerintem annak is koszonheto, hogy jo gyerekkorom volt, amiert nagyon halas vagyok mai napig a szuleimnek.

Bizom az eletben, es abban, hogy ha eltevedek a varosban a megerzeseim segitenek, az emberekben, hogy nem veszett el bennuk a joindulat, es a Sorsban, hogy vegul minden a helyere kerul ha a szandekom es a szivem rendben van. Ez hihetetlen biztonsag erzest ad, ahogy az onbizalom is. Nem aggodom, hogy "jaj, 2 perc mulva 30 ember elott kell beszeljek, es elfogok rontani mindent..." hanem megallitom a gondolataimat a "beszeljekig", es onnantol batoritani probalom magamat (menni fog, kemenyen dolgoztal, ugyes leszek stb.)

2016. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%

Régen nagyon nagyon ideges voltam mindenen, de nagyon, most pedig olyan halál nyugodt vagyok még ha be is szólnak is.

Ebbe bele kell jönni, ha valamikor ideges vagy akkor gondold át, miért is jó ez neked? Az idegesség csak felesleges dolog, nem érsz el vele semmit. (ezeket a gondolatokat használtam amikor kezdtem nyugodt lenni)


Csak koncentrálj rá, hogy ne legyél az, és gyakorold, biztos hogy menni fog egy idő után.

Én így reagáltam volna:

"- Te STRÉBER ÁLLAT MEGINT OLVASOLOD AZT A SZ*R KÖNYVET?!

- Mibajod van?

- AZ A KÖNYV GÁZ!

- Ki kérdezett?

- ROHADJ MEG!!!

- Beteg vagy?"

Jó, ez szörnyű példa volt. A lényeg hogy ne próbálj nagyon ésszerűen veszekedni, hisz felesleges hülyék ellen. Sok sikert!

2016. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!