Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek néha nagyon...

Ti nem érzitek néha nagyon öregnek magatokat?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, de nagyon öregnek érzem magam. Évek óta dolgozom, együtt élek a párommal, csinálom a házimunkát, segítek az anyukámnak (sajnos beteg), szóval teljesen úgy élek, mint egy középkorú asszony. Emlékszem, hogy nem olyan rég (4-5 éve), még egyetemista voltam, és szinte el se tudom képzelni, hogy lehetettem olyan felelőtlen és gondtalan. Olyan mintha akkor egy teljesen más ember lettem volna.

Próbálok pozitív maradni egyébként, találkozni a barátokkal, szórakozni járni, de sokszor azt veszem észre magamon, hogy úgy érzem én már túl öreg vagyok ehhez, és szívesebben ülnék a párommal otthon, egy jó filmet nézve. Sajnos már nem tudok úgy örülni minden kis apróságnak se, mint régen, nem tudom a problémákat csak egy intéssel elintézni. Hiányzik a fiatalságom, és úgy érzem túl gyorsan nőttem fel.

Ti nem éreztek néha így? Hogy évtizedekkel idősebbek vagytok lélekben a korotoknál?



2016. febr. 9. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A hiba benned van, ha öregnek akarod érezni magad, akkor az is leszel/vagy.


Viszont aki aktív akar maradni, az nem fogja magát öregnek érezni, meg azt, hoyg az élete elment mellette.


Én 56 évesen még nem érzem magam öregnek (nem azt mondom, hogy tininek tartom magam!), még rengeteg célom van, sok mindent most kezddtem el és van, amit majd ezután fogok - és emiatt érzem magam aktívnak, nem-öregnek.


Szóval ez csak rajtad múlik, a te életed, olyan lesz, ahogy te alakítod, annyira leszel/vagy öreg, amennyire neked megfelelö.

2016. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

35 éves korom körül kezdtem ezen gondolkodni.

akkor kezdett el fájni itt-ott a hátam és akkor kezdődött el,hogy ráköszöntem a 18-20 éves csajokra,hogy szia! és visszaköszöntek,hogy csókolom.

2016. febr. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én most vagyok 19 éves, de már most ezt érzem mint te. 9 éves koromban elváltak a szüleim, a nagymamám nevelt egy jó darabig, gyorsan fel kellett nőni...Minden családi konfliktus súlya nyomta a vállamat, ami most egyre inkább kiütközik. Néha úgy érzem magamat, mintha már eltelt volna az életem és még sehol sem tartanék. Jó formán nem is igazán keresem már mások társaságát, mindenhez kevés a motivációm, szinte csak a barátommal megyünk el egyszer-egyszer ide-oda de ennyi. Nem mondom lustának magamat, szoktam sportolni is rendszeresen de pl. sokkal szívesebben választom itthon a pihenést mint elmenni valahova társasággal (introvertált vagyok sajnos). Arra is gondoltam, hogy ez attól lehet hogy azon aggódom, hogyan fogom megteremteni magamnak a megfelelő körülményeket, de emellett anyukámat is nagyon szeretném lakáshoz juttatni.
2017. aug. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!