Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szidják, bántják itt...

Miért szidják, bántják itt gyakorin azokat a diákokat, akik nem dolgoznak iskola mellett?

Figyelt kérdés

Talán az a válaszoló is megjelenik, aki most a kérdést ihlette, nézzük...:D

Még a gimiseket is a földbe döngölik, akiről kiderül, hogy (nem nyáron) csak suliba jár és barátokkal meg a szerelmével lóg, bulizik, akármi.

De egyébként is, szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy megelégszik-e a zsebpénzével, vagy vannak-e extra igényei, ami miatt kell a pénz. Ha valakinek nincs kedve dolgozni diákként és nem is szorul rá, akkor ne menjen dolgozni. Miért kell bántani és szét szidni?!

Irigykedésre gondoltam esetleg, azaz hogy azok bántják és oktatják ki a diákokat erről, akik gyerekkorukban nem tehették meg, hogy nem dolgoznak, csak lazulnak tanulás mellett. De az irigység is elég rossz...


Vagy csak nehéz az életük és ezen az oldalon verik le úgy, ahogy tudják?


2016. febr. 9. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:

eléggé kirívó eset lenne ha valaki középsuli mellett melózna.

legalábbis amit én látok ismerőseim ilyen korú gyerekein,hogy a szülők keresnek 120-200 körül,és érthetetlen módon akkor is megveszi a gyereknek az ér mexet 45ért meg okos telót 100e ért,ő meg csöves ruhákban jár és zsömlén él és a gyereke kb hangosan felröhögne ha előállna ilyen ötlettel,hogy a gimi mellett délután diákmunkázzon.

2016. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet azért mondják ezt, mert nem szeretik ha valaki tesped otthon hónapokig, mikor hasznossá is tehetné magát. Bár attól nekik nem lesz jobb, ha pár gyerek elmegy dolgozni.


Én egyetem mellett diákmunkára járok, de mióta bejött ez, hogy vasárnap meg éjjel zárva kell lenni, azóta nagyon kevés munka van. Én még csak örülnék is neki, ha kevesebb diák dolgozna, akkor több maradna nekem :D

2016. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert itt "világok ütköznek"....
2016. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Senki sem szidja őket. Azoknak szokták a diákmunkát írni, akiknek irreális anyagi elvárásaik vannak a szüleikkel kapcsolatban, de ők semmit sem hajlandóak tenni az ügy érdekében.
2016. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem csak azokat sajnos :/
2016. febr. 10. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem láttam ilyet hogy szidják őket,de ha igaz én se értem,én sem diákmunkázok év közben,jó annak aki átolvas párszor valamit és már tudja,de az nem én vagyok.

Napi 8 óra+otthon tanulás mellett nehézkes lenne dolgozni,nem is akarok,pedig a szüleim se vesznek nekem 15 ezres cipőt mint ahogy az első írta.

2016. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs,45 ezerért,annyiért meg pláne nem.
2016. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel itthon lakom, megtehetem, hogy csak nyáron dolgozom és a tanulásra koncentrálok. Nem vagyunk túlságosan eleresztve, pénzt nem kapok, de a nyáriból és az ösztöndíjból telik a dolgaimra (nincsenek extrém igényeim).

Hálás vagyok a szüleimnek, hogy egyetemistaként teljesen ingyen lakok/eszem, azaz csak a jegyzeteket, ruházkodást kell magam intézzem. Másik városban albérletet+utazást nem tudtak volna fizetni, ezért praktikus volt maradnom.

AZÉRT H NE KELLJEN DOLGOZNOM. Sokkal nehezebb úgy tanulni, ha megtehetem h nem dolgozom, mert gxakorlatilag ingyen lakom az egyetem tőszomszédságában, akk megteszem. És nem tartom magam lustának, mert megtérül h a legtöbb energiát tanulásba fektessem és mellette pihenjek.

Azt viszont rossz szemmel nézem, ha valaki direkt élősköik hosszú évekig, valljuk be g ilyen is van, emiatt vannak az előítéletek.

2016. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Teljesen reális a kérdés, itt nekem is a szemem alá hányták hogy miért nem dolgozok gimi mellett TELJES állásba. Visszakérdeztem, hogy mégis hogy, szerinte egy nap nem 24 óra hanem 48? Persze csak az a válasz jött, hogy az ő korában ő megoldotta. (Gondolom 50 évvel ezelőtt)
2016. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!