Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy jöjjünk ki az állandó...

Hogy jöjjünk ki az állandó problémákból?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, én 25 körüli, a párom 30. Sajnos mindketten gyenge egyetemen végeztünk, otthon nem sok lehetőségünk volt (minimálbér vagy kicsivel afelett), így mivel közel laktunk az osztrák határhoz, kijártunk Ausztriába dolgozni. Jól kerestünk, viszont ennek megfizettük az árát: egy alja helyen kellett a mindennapos megalázásokat (főképp a vezetőségtől) elszenvednünk a többi magyarral együtt. A párom azonban új területet tanult ki, fél éve talált is állást az új szakmájában, de csak Ausztriában, messze az otthonunktól, nem valami magas fizetésért (nagyon régóta keresett másik munkát, örültünk, hogy legalább ez összejött). Úgy voltunk vele, max. fél-1 év tapasztalatgyűjtés és megyünk vissza a határ mellé, addig elleszünk albérletben, én is dolgozni fogok és gyűjtögetünk egy saját házra (otthon építkeznénk). Csakhogy én kijöttem a párom után pár hónapja és egyszerűen nem találok munkát. Voltam több interjún, adogatom be számtalan helyre, de semmi, mintha senkit nem érdekelnék. A régi munkához hasonlóhoz nem akarok visszatérni, a sok rossz élmény kishíján pánikbeteggé tett (több rohamom is volt miatta a vége felé, most gyengébb fajta nyugtatót szedek). Közbejött az otthoni ház kapcsán az, hogy szülői segítséggel lenne már 8-9 millió forintunk év végére, reméltük, ezzel elkezdhetjük az építkezést. Azonban a bankok túl sok önerőt kérnek (telket be sem számítják, pedig az is sok millió), ennyi pénz még egy 80 m2-es házhoz sem elég önerőnek, ami nagyon meglepett. Mindenbe belekötnének, ami csak létezik, hogy be kelljen vonnunk a szüleinket is a hitelbe, amit nem akarunk, így már kezdünk lemondani a ház gondolatáról. Tovább bosszant az, hogy az albérletbe nem hozhattam magammal a háziállataimat, akiket mindketten imádunk, 2-3 hetente látom csak őket (nagyon rosszul viselik ők is, bár a családom gondoskodik róluk, hiányzunk nekik), eddig abban reménykedtünk, ha meglesz a ház, majd jöhetnek oda és újra együtt élhetünk, de már ez is veszni látszik. Már-már úgy vagyunk vele, talán lakást könnyebben vennénk (bár van 2 autónk, plusz az állatok, ugyanolyan problémás, mint most), de a lakás m2 ára meg közel dupla annyi, mint a családi házé. Nem akarok egy 50 m2-es kis 2. emeleti lakást 20 millióért megvenni, mikor 25-ért kertes házat húznék fel. Használt alig van a környéken, többnyire azok is drágák (közel az új árához + feújítás). Reménykedtünk az új Áfa-változásban, de senki nem csökkentette 10 forinttal sem az árait.

Plusz a párom sem tud előbbre jutni a szakmájában, a maszek munkáiért nem hajlandók a vevők fizetni, mindenki csak halogat (még rokonok is), a munkahelye meg nem rossz neki, de ahhoz, hogy házépítésbe fogjunk, a határ mellett kellene munkát találnia, ami sajnos neki sem megy, mindenhonnan visszautasítják. Közben éljük fel a tartalékainkat, még messzebb kerülünk a családi házas terveinktől. Szerintetek ilyen esetben merre tovább?


2016. febr. 12. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyetekben nem építenék családi házat. Ha már úgyis kint vagytok Ausztriában, ahol mindenki bérli a lakást és senki nem vesz, lehet, hogy hozzá kellene szokni ehhez az életformához. A magyarok vannak erre teljesen rákattanva, hogy saját házuk legyen, ami itthon érthető is, de külföldön más a divat. Idővel majd találsz te is munkát és csak amiatt, mert egy munkahelyen neked rossz tapasztalatod volt, lehet, hogy a többi teljesen megfelelő lesz neked. Ausztriában szépen lehet gyűjtögetni pl. a 13., 14. havi fizetésből és az osztrák nyugdíj sem lesz rossz, főleg ha majd évtizedekkel később visszajöttök Magyarországra.
2016. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért kérnek a bankok még több önerőt, mert nagyon kevés saját bevételt tudtok igazolni. Jelenleg te nem dolgozol, a párod és keveset keres. Elgondolkodtatok, hogy a hitelt miből fogjátok fizetni?
2016. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eddig csak érdeklődni voltunk a bankoknál, nem volt semmilyen értékelés vagy előzetes vizsgálat, de azt mondtuk akkor, számoljunk kettőnk fizetésével, ami legalább nettó 600 ezer ft, még ha én részmunkaidős is lennék. Viszont nem érdekli őket a jövedelem.

A saját ingatlanról pedig annyit, hogy nem fogok örökké a házillataim (vagy egyáltalán háziállatok) nélkül élni egy kis lyukban, ahol egész nap a szomszéd járkálását hallom, az autómat nincs hova tennem (a páromét Magyarországon hagytuk inkább, mert nincs hely neki), sok száz eurót idefizetve, miközben ugyanebből a pénzből otthon egy nagyobb ház törlesztője is kijön mondjuk 10 évre vetítve és az 10 év múlva az enyém, majd a gyerekeimé lesz. Az pedig tévedés, hogy itt nem divat a saját ingatlan, a legtöbb ismerősünknek saját háza van, csak az itt 60-80 millió ft-nál kezdődik, magyarként kb esélytelen. De nem is ez a lényeg, még ha a párom itt akarna maradni, maradnék, de ő sem akar, azt mondja, neki sem jó itt, egy állás nem ér ennyit. Csak ő is fél visszamenni az alja helyekre dolgozni,

2016. febr. 12. 14:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, én is rühellem a germán mentalitást, amiről te is írsz a kérdésed elején (Ausztria kapcsán, ahogyan a magyarokkal bánnak, és ezt sokat hallottam másoktól is; a Magyarországon élők esetére meg most ne is menjünk bele), de akkor már inkább Németország, mint Ausztria, a vázolt helyzetetekből kiindulva. Ugyanis többektől hallom, hogy Németországban átlagban fele az ingatlanár, így az albérletárak is, Ausztriához viszonyítva.


Azt én is hallom egyébként, hogy Ny-Európában sokkal jellemzőbb leélni egy életet albérletben, mint saját ingatlant vásárolni -még oda született polgárok többsége számára is nehéz a helyi ingatlanvásárlás, a remek fizetéseik ellenére is-, és ezt Németországban éri meg legjobban, állítólag, ha leszámítjuk D-Európát, Nyugat-Európából.


Svájc és Ausztria kapcsán azt mondják sokan, hogy egy felújításra szoruló , kisebb területű családi ház 70 / 80 milliótól kezdődik, Forintra átszámolva. Németben meg átlag fele tehát az albi ár is, az ingatlanvásárlás is.

2016. febr. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apropó, azt tegyük hozzá: ráadásul a németországi minimálbér a legmagasabbak között van Európa szinten, és talán világviszonylatban is; külföldi állampolgárok is megkapják minimálisan:

1500 euro.

(Átlagban fél millió FT)

2016. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!