Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt valaki olyan lány (16...

Van itt valaki olyan lány (16 körüli, mint én), akinek otthon állandóan a hibáit vágják a szemébe, és amúgy beleszólnak a külselyébe meg minden más lényegtelenbe, de amúgy egyáltalán magasról tesznek rá, hogy mi történik vele?

Figyelt kérdés
A sztorim igazából az,hogy anyám már vagy úgy 3 éve teljesen máshogy kezel(nem jó értelemben).Régebben minden nap volt egy kedves szava,minden nap beszélgettünk,megbízott bennem.Ez az idilli állapot,úgy 13 éves korom körül változott meg,és "szép" lassan utált meg.Mára elmondhatom,hogy teljesen kerülöm,ha próbálok vele beszélni,akkor is az megy,hogy túllicitáljuk egymást,hogy ki az okosabb,soha nincs velem egy véleményen,és mindíg a hibáimat vágja a szemembe,de ha véletlenül jól csinálok valamit,akkor leszarja vagy annyit mond,hogy kevés vagy.Nagyon fönn hordja az orrát,azt hiszi,hogy mindenért lábat kéne csókolnom neki,alapvető dolgokért is,amúgy ha én kedveskedek neki nagyritkán,akkor még egy köszönömre se méltatja...Ja és a másik,amiért eret vágnék,az,amikor hozza nekem a fél kg cukrot tartalmazó teát,és azt mondom hogy nem,(mert nem eszek/iszok cukros cuccokat,mint drága családom)akkor meg megparancsolja,hogy mit egyek/igyak és mit ne,igazából az a poénos,hogy rohadtul leszarja,mi van velem a suliban,mit érzek,vagy hogy mit akarok.Kérdezem én,költőien:akkor milyen alapon szól bele,hogy milyenné alakítom a testem??Napestig sorolhatnám a dolgaim.A lényege az az egésznek,hogy úgy érzem nem a lányának tekint,hanem egy rivális nőnek,v.ha úgy tetszik a"gonosz csábítónak".Rohadtul elegem van ebből a nőszemélyből,már (ha lenne rá lehetőségem)akkor rég elköltöztem volna jó messzire!!
2016. febr. 20. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Biztos, hogy nincs. A külsejébe még talán, na de a külselyébe... hát abba senki másnak nem szólnak bele.
2016. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokan, de nem mind ebből a korosztályból. A szülők nem tudnak nevelni, mert őket sem nevelték a szüleik. Gyereket vállalnak, de felnevelni más nem megy, így tönkreteszik őket.
2016. febr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam ez már múlt idő, mert már saját családom van, de én is így nőttem fel. Törődés nem, csak bírálat, kritika....

Emiatt az önbizalmam nagyon gyenge. Anyámmal nem igazán van kapcsolatom, mert úgy döntöttem, hogy nincs tovább szükségem a bántásra.

Nincs esetleg egy rokon, nagyszülő stb, aki szeret és megkapnád tőle a törődést? Nekem nem volt. Ha neked sincs, akkor nem tudsz mást tenni, mint hogy nem veszed magadra, és megvárod, amíg felnősz és el tudsz költözni, önállósodni. Hülyeséget ne csinálj, addig ne menj el otthonról, mert nagy veszélybe sodorhatod magad! Hacsak rokonhoz nem.... Kitartást :)

2016. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19 éves lány vagyok, hasonló anyával. Ha gondolod, szívesen meghallgatlak! :)
2016. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!Sajnos nincsenek nagyszüleim,testvérek se,barátokról meg ne is beszéljünk!Őszintén sajnálom azokat,akiknek ebben kellett felnőnie!Én nem bírom ezt sokáig elviselni,pedig igen türelmes ember vagyok!!Vagy diliházba kerülök v. a detoxban kötök ki!Sajnos ez a jövő vár rám...
2016. febr. 21. 08:41
 6/6 anonim ***** válasza:

"mindíg a hibáimat vágja a szemembe,de ha véletlenül jól csinálok valamit,akkor leszarja"

Eddig olvastam. Ha kell mérek neked iq-t és ha felveszed egyszer egy beszélgetéseteket vagy ahogy beszél, neki is tudok mérni, így ez végleg kiderül s ha ő nem fogja elhinni, legalább te tényként fogod tudni.

Ismerek zseni lányt( s itt ez elég enyhe kifejezés....) aki anyjának átlag alatti intelligenciája van.

Ha nem tudod elrendezni magadban dolgokat, nem tudod megakadályozni, negatív érzelmek kreálását magadnak, írj rám s segítek megtanulni minden helyzetet kezelni.

Logic > All

2016. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!