Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Késő teljesíteni az álmomat?...

Késő teljesíteni az álmomat? 24 évesen lehet újrakezdeni?

Figyelt kérdés

16 évesen mentális betegség miatt szétcsúszott az életem. Azelőtt kitűnő voltam, gyerekkorom óta imádtam rajzolni, festeni, minden szabad percemet ezzel töltöttem, művészetibe készültem. Mintha az egészet elvágták volna, semmi sem érdekelt, bukás szélén álltam, többet a hobbimmal sem foglalkoztam, csak néztem ki a fejemből.

20 évesen egyetemre mentem, bölcsészkarra, hogy majd nyelvtanár leszek. Elkezdtem terápiára járni, gyógyszert szedni, és annyi év után végre látom a kiutat ebből az állapotból.

Újrakezdtem a festést és a rajzolást is, azonban mintha elfelejtettem volna, remeg a kezem, béna vagyok, nincs türelmem hozzá. Tudom sokat kell gyakorolni, és visszatér a régi tudásom.

Így utólag rettenetesen bánom, hogy nem mentem el művészeti suliba. Csak hirtelen választottam valamit anno, hogy eljöhessek otthonról. Régi gyerekkori álmom hogy divat-és textiltervezést tanuljak. Késő ezt 24 évesen elkezdeni?

Egyáltalán, öreg vagyok előröl kezdeni mindent?



2016. febr. 21. 23:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miket tudtok kérdezni ... Valaki 35 évesen ül be az iskolapadba, hogy érettségi bizonyítványt szerezzen.
2016. febr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, a legtöbb mentális betegség nem csak lelkiekben okoz hatalmas károkat, de az agyban is idéz elő változást, nem csoda, hogy nem megy úgy a rajzolás, mint azelőtt. Viszont a kérdésedre egyértelmű a válasz: nem késő! Örök érvényű közhely, hogy sohasem késő újrakezdeni, de ez így van, az ilyen sokszor ismételgetett mondatok nem hiába váltak közhellyé.:) Van lehetőséged, van motivációd, van tehetséged- minden adott. Csak egy kicsit meg kell küzdeni érte. Sokan a mentális problémákból a kiutat sem találják meg egy életen át- ha egy ilyen kaliberű dolgot átvészeltél, akkor az innen nyert erőt fordítsd arra, hogy regenerálódni tudj és visszaszerezd a régi tudásodat. Rengetegen fecsérelnek el egy emberöltőt olyan szakmát tanulva, olyan pályán mozogva amit nem is szeretnek, nem is érdekli őket, csak a körülmények vagy döntésképtelenség miatt választották. Ha te megtaláltad azt, amit szívvel-lélekkel csinálsz, akkor ne tétovázz.

Sosem lehetsz elég idős, hogy azzal foglalkozz, amit szeretsz!

Kívánok neked nagyon sok sikert, és ahhoz elegendő kitartást!:)

Üdvözlet egy hasonló problémákkal küzdőtől.

2016. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy késő... 24 évesen még bőven újratervezheted az életedet. De ahogyan az első is írta, később is.
2016. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet.

Legyél büszke magadra,hogy úgy néz ki,felálltál a padlóról.

Hajrá:)

2016. febr. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy késő! 24 évesen előtted az élet.


Azt hozol ki belőle, amit szeretnél, feltéve, ha van hozzá akaraterőd és kitartásod. :-)

2016. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon nem.

Foleg ilyennel. Kell egy bal agyfeltekes tanfolyam s gyakorlas s akarat.

Utana publikald muveid s mikor jol megy, keress splzponzorokat.

Gyogyszerekkel allj le minel hamarabb. Ha pszichologus vagy hivatalos ember adta /adja neked ezeket, iszonyatosan rosszul vegzi munkajat...

Ha mentalis dolgokba segitseg kell, irj ram en barmiben segitek. Dd ne mergezd tested s elmed.

2016. febr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Van Gogh 27 évesen kezdett el rajzolni. ;)
2016. febr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
bakker, véletlenül felpontoztam, de ne fogadd meg annak a tanácsát, aki a Nagy Gonosz Gyógyszerekkel ijesztget... nem véletlenül írta fel az orvos, ha szükséged van rá, akkor szedd be. érdekes, semmi más betegségnél nincsenek az emberek így rákattanva a "fúj, gonosz gyógyszer" témára, csak a mentális betegektől várják el, hogy legyenek jobban csak úgy maguktól...
2016. febr. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 TR75 ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a gyógyszer igenis hatással lehet a rajzolásra is, kézremegés, dekoncentráltság, akár ingerlékenység, vagy épp csökkent érdeklődés. Attól függ, mit szed.
2016. febr. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem magyarellenes a kommentem, csupán más népekkel nem beszéltem erről, de csak a mi szokásunk az, hogy az emberek azt hiszik, tinédzser korban élnek, amikor nincs semmi felelősségük, pénzük, önállóságuk?


24 évesen ÚJRAkezdeni. Még el sem kezdted. Mintha egy üres lapra húztál volna egy vonalat, és azt kérdeznéd, ezt már nem lehet javítani, el lett rontva minden?

2016. febr. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!