Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Voltál már ilyen helyzetben?

Voltál már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Röviden, volt egy lány, akivel pár hétig ismerkedtem, már kicsit bele éltem a dolgokba magam, de tulajdonképpen a kapcsolatig se jutottunk, de épp mire ott tartottunk volna hirtelen meggondolta magát jött a "legyünk inkább barátok" duma, pedig eleinte jobban nyomult, mint én és nem is értettem mi történt...Az a lényeg azóta se sikerült elfelejtenem, sőt egyre sz*rabb, sokszor már nem is szomorúnak érzem magam miatta, hanem dühösnek, hogy munkára mindenre rányomja a bélyegét a hiánya...közben neki már van kapcsolata, amit nem is látok boldognak egyelőre. Nem kérem, hogy adjatok tanácsot, mivel tereljem el a figyelmem, mert ez sablon szöveg, nem érdekel, úgyse fog működni...inkább az érdekel, volt már valaki hasonló helyzetben? Meddig fajult a dolog, vagy meddig húzódott akár évekig is kitarthat? Őszintén volt már kapcsolatom, de eddig talán ő jelentette volna a legtöbbet és azért nem is mentem rá annyira egyből és túlságosan bele éltem magam...

2016. febr. 23. 00:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben vagyok, legalábbis főként az tűnt ki a szövegedből, hogy eleinte jobban nyomult nálad.

Én világéletembe elég szégyenlős voltam kapcsolatok terén, úgy fogtam fel, hogyha én közelednék valakihez, aki mondjuk jól fogadja ezt, akkor nem lehetnék biztos abba, hogy akar engem.

De amikor úgy tűnik fel, mintha másoknak kelteném fel az érdeklődését előre, az utólag nagyon össze tud zavarni. Olyan is volt (ami ma is gyakran eszembe jut, pedig évek teltek el), hogy eleinte ő kezdeményezett, és épp akkor engem nem érdekelt annyira a személye, de ő meg erősen próbált bevágódni nálam, később megszerettem, de mintha átbillentem volna a ló túloldalára, már én kezdtem intenzívebben keresni őt, ami talán fárasztotta (vagy felemelte az egóját, vagy csak megijedt, hogy nem ilyen komoly dologra számított.) De a kapcsolatnak vége lett és már utólag az jött le az egészből, mintha ez az én "veszteségem lett volna", vagy én lennék a naív lány, aki rá volt szállva, mégis kicsit átírja ezt az, hogy előtte még ő akarta ezt az egészet.


Azt is gondolom az egészről, hogy az érzelmes kapcsolatunkba eléggé belevegyülnek a mindenféle emberi "szerep játékok", amikor eleve azért nem tudjuk megérteni egymást, mert nem vagyunk őszinték, és ilyenkor ha ezeken gondolkodok, az olyan mintha a hazugságok felfordított labirintusában tévelyegnék. Pl. sokszor már észre sem veszem, ha nem vagyok teljesen őszinte a másik emberrel, majd csodálkozok, ha zavaros a beszélgetésünk. Épp az ilyen helyzetekben nehezen tudunk beszélni, mert egy idő után olyan, mintha semmi súlya, vagy értelme nem lenne annak, amit a másik mond, egy idő után nem stimmel valami, és az ilyen tud a legjobban kiborítani.


Fontosnak az őszintétlenséget kiirtani a kapcsolatokból. De amúgy egyetértek azzal, hogyha egymásnak valók vagytok, akkor előbb utóbb együtt lesztek, ha meg nem, akkor majd te is rájössz, hogy nem vagytok azok.

Az már nem vagány, hogy szomorúan várakozzak valakire, szerintem ilyesmi megöli a szerelmet (már nem tudnék összejönni azzal, akin annyit agyalok). A legnagyobb bajom az, hogyha valaki úgy csinál, mintha lebegtetné a döntéseket, elhiteti, hogy várnod kell rá. Ennél sokkal jobb, amikor kijelentik az elején, hogy bizonytalanok az érzéseik, és egyértelműen viselkednek.


Szerintem úgy fogd fel, hogy lehet, hogy most is beleélted magad, attól, hogy nem mentél rá egyből. Biztosan van valami konkrét oka a szakításnak, akár a lány hibájából, ami meghatározza ezt az egészet. Nem úgy kell leszögezni, hogy ha nem mész rá egyből, akkor nagy szerelem lesz. Ez nem az ilyen kis gesztusoktól, hanem a lánytól (is) függ. Szerintem valami csapdának lehet ezt elképzelni:D Biztosan vannak komolyan vehetőbb lányok is nála, te meg nála vagy leakadva:) Azt írtad, hogy nyomulós volt, lehet, hogy másokkal is ilyen, könnyen bevágódós.

2016. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Fontosnak tartom*
2016. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12: az a baj nehezen alakítok ki kapcsolatot és ezzel még nehezebb elfelejteni, közben attól is nehezebb, hogy nem tudom elfelejteni :D ez aztán egy ilyen végtelen körforgás :D

Létezne, hogy csak szórakozott, mikor eleinte Ő akarta annyira, utána hirtelen mégse? Azóta is csak szenved látszólag nem tud dönteni, vagy döntésképtelen vagy buta és én mégse tudom elfelejteni, full hülye vagyok :D de ezektől a dolgoktól mégjobban hiányzik, valahogy nem tartom miatta unalmasnak? vagy nem is tudom :D pedig ha jobban kialakult volna valami ennél mégjobban meggyötör lelkileg

2016. márc. 6. 17:10
 14/19 anonim ***** válasza:

# 13


Szerintem igen, létezik. Főleg, ha olyannak ismered, aki könnyebben kialakít kapcsolatot, akkor talán szinte biztosan. De én olyant is ismertem, akiben direkt azért bíztam, mert ő is olyannak tűnt, aki nehezen megy kapcsolatokba. Az is vége lett, pedig nem számítottam rá. De szerintem mindenki ilyen szeretne lenni, nyitott, közvetlen ember, még az is, aki nem olyan.

Én ma már többek között ezt látom problémának, és inkább (a lelki szenvedéseimben kavarogva is) arra fordítom a figyelmem minden életbeni dolgom mellett, hogy ismerkedjek (nem kapcsolatkialakítás szándékával) őszintén, legyek közvetlenebb, mert egyáltalán nem vagyok az.

2016. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez a bizonytalanság a legszarabb, semmiben nem vagyok biztos, hogy mi miért volt és azóta miért van, egyébként könnyebb lenne lezárni. valószínűleg van igazság abban amit mondasz, de csak a józan eszemet győzi meg, ami nem olyan erős :D
2016. márc. 6. 17:34
 16/19 anonim ***** válasza:

én a magam részéről a lelki gyötrelmeket tartom unalmasnak, nekem nem lesz érdekes valaki attól, hogy döntésképtelen:D Az is jó dolog, ha rálátsz a döntés helyzetére, hogy mi folyásólja be, milyen szempontjai vannak, mintha te lennél az egyik szín a nagy színfelhozatalban, amiben őt nem csak az az egy szín érdekli, hanem a többiben is lát valamit. Mondhatni a bizonytalanság mellett dönt:))

Szerintem a kapcsolathoz, úgy érzem valahol, hogy készen kell lenni rá, hogy ne ilyen fejtegetős játék legyen. Én felelőtlennek érzek mindenkit, aki csak úgy belemegy, aztán fejtegeti, hogy miben is van.

Biztos neki is megvannak a szempontjai, de ezekkel zavarosan bánik, ő is tudja, hogy mit akar, de talán sehol sem találhatja azt, amit valójában szeretne. Miközben játszadozik is, a saját elégedetlenségében ténfereg, ami sehol sem alszik ki.

Én már voltam úgy sok kapcsolatban, hogy simán éreztem a boldogtalanságot a másik emberen, miközben mondogatta nekem hogy szeret.

Most már csak azt várom, hogy akkor mondják nekem, ha tényleg megért bennük. (persze az ilyen módszer kínos, hogy előre eldöntsük, aztán bűntudatot keltünk a másikban, hogy a felcsillantott szerelem tönkrement, én mintha már attól érezném kínosan magam, ha a döntéshozatal közben felméregetnek, értelmetlenül környékeznek).

Meg az is kínos felállás, ha én vagyok a csillogó szemű kiscica, aki vár rá, és arra gondolok, hogy "csak te és csakis te", miközben ő próbál kettő között dönteni, az ilyen nekem kész:)

Bocsi a hosszú leírásokért, amúgy a józanságot megértem, én sem érzem úgy, mintha magamnál lennél, szellemileg igen, de lélekben magam sem tudom, hogy mit akarok.

2016. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

őszintén szólva olyan emberek miatt is panaszkodom, akiket én sem tartok fontosnak, de egy érzelmi "biztos pontnak" láttam őket, amiről nem értem, miért csúsztak ki.

ahogyan te is leírtad, nincsenek ilyen szerelmi szomorúságaim, inkább csak a dühös csalódás.

2016. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Mivel nem volt még soha túl mély kapcsolatom, így nem is tudom milyen igazából befordulni egy szakítás után, szerintem még soha senki nem mondta nekem teljesen őszintén, hogy szeretlek, ez elég gáz :D ezért is ragaszkodok most ehhez a csajhoz, mert máskor nem volt ilyen, aki ilyen rajongást mutatott, a többi kapcsolatom mind haverkodásból indult ki. nem is volt miben csalódni igazából és most dühít, hogy nem tudok 1ről a 2re lépni
2016. márc. 6. 18:12
 19/19 anonim ***** válasza:

én is így voltam, olyan valakit hiányolok, (akiért kezdetben nem is voltam oda igazából) aki szokatlan módon nagyon hevesen kifejezte az érzéseit, még olyankor is amikor én épp rideg voltam vele:)

annál abszurdabb az egész.

2016. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!