Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit mondanátok annak kollégána...

Mit mondanátok annak kollégának, aki elvesztette egyik gyermekét majd két éve ( 15 éves volt) és mikor megkérdezitek, hány gyereke van, nem 2-t hanem 3-at mondana?

Figyelt kérdés
Tagja vagyok egy csoportnak, ahol olyan emberek vannak, akik Angyalok szülei ( a gyermekét/magzatát elvesztett embert hívjuk így:( ) Valahogy most nagyon feljött ez a téma. Sok ember nem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel, eddig is így volt. Volt, aki megkapta egy sorstárs, mikor egy képet kitett a gyeremekéről hogy miért teszi, ez a környezetének fáj, neki meg mindig "eszébe jut". Hát igen.. mert amúgy nem?? nna mindegy. Most egyik barátnőmet pszihológushoz akarták küldeni, mert azt mondta, hogy neki akkor is 3 gyermeke van ( róla beszélek a kérdésben). Csak érdekel, ki mit gondol. Ki mit mondana. De őszintén!!!! Baj, ha azt mondom, nekem akkor is 3 gyermekem van, mégha egy már Angyalka is? Mert én is mindig 3-at mondok, elvégre 14 évig velem lehetett.. rám még ezért nem szóltak.( mindkettőnknek 3 gyermeke van, és kb ugyanannyi idősen, pár hó különbséggel, és ugyanabban a betegségben vesztettük el nagyfiainkat)
2016. febr. 23. 07:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meghallgatom a másik embert. Nem biztos, hogy "valamit mondani kell" mindenre. Hisz nem is kérdést mond. Szeretteink a szívünkben velünk vannak.
2016. febr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatja hogy 3 szerintem. Nem kell erre semmit reagálni, még akkor se ha tudod hogy csak 2 él. Ettől még lehet hogy valamilyen szinten feldolgozta a veszteséget. Élete végéig mondhatja azt hogy 3 van, mert ezen szerintem nem tehet teljesen túllépni. Senkit se zavar ha azt mondja hogy 3 van, további beszélgetésből úgy is kiderül hogy 1 már nem ezen a világon. Szerintem nem baj.
2016. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatja, hiszen valoban 3 gyereke van, de 1 mar sajnos nem el.
2016. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok:) Én is így gondolom, mindig 3-at mondok. De sorstársamnak ezért pszihológust javasoltak.. Szerintem aki nem érti meg azzal van gond. Ezért is írtam ki a kérdést mert én persze így látom... de mit lát egy "átlag" ember?
2016. febr. 23. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondhatna 3-at? Hiszen 3 megszületett gyermeke volt valójában. Apámék is 8-an voltak testvérek akkor is, ha csak 7-en élték meg a felnőttkort, mert egyik nővére csecsemőként meghalt a háború és a szegénység miatt, de attól még megszületett, és egy kis ideig élt is az az egy testvére is, ha nem lett volna háború, ő is felnőtt volna.
2016. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést. Mert az az igazság, hogy nehéz még ezzel is megküzdenünk, mert bár ezek szerint az átlagnak ( hála az égnek) ez nem zavaró, sőt, ne tudjátok meg, hány ilyen esetet hallok. Pszihológushoz küldeni egY anyát, ezért... ( én mindig hangsúlyozom, nekem 3 fiam van, de csak kettőt ölelhetek fizikailag, de ezért nem érzem magam "orvosi esetnek") kifejezetten örülök, hogy kicsit kioktatóak a válaszok, ezek szerint nem volt túlérzékenység ezen kiakadni:)
2016. febr. 23. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, főleg, mert így van.

Nektek 3 gyereketek van. Hány gyereked született? 3, akkor 3 van még halálod után is. Nem számít mik történnek közbe.

3 gyereked van akiből egyet elvesztettél.

2016. febr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!