Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért interneteznek...

Az emberek miért interneteznek, játszanak, vagy zenét hallgatnak pl. a buszon? Miért nem beszélgetnek? 30 éve sem tették?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 18:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Miért akarna bárki is idegennek társalogni?
2016. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
85%

Mert miért beszélgetnék vadidegenekkel?


S pl egy többóràs vonatúton vègre van időm olvasni. Màsra se vàgyom, h egy vadidegennel tàrgyaljak.

2016. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Nem, régen sem tették: [link]
2016. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha többen vagyunk, akkor beszélgetünk, pláne hosszabb úton. De hogy én magamban utazva nem fogok sem idegeneket leszólítani, sem más közeledését elfogadni, az holtbiztos. Múltkor leszólított egy néni, először csak finoman, végül már ott tartott, hogy a harmincvalahány éves fia agyvérzést kapott és meghalt, és hogy az ő szíve ezt a fájdalmat nem bírja... ültem ott, mondom márcsak lenne itt gáz, hogy magamra nyissam... szörnyű volt, soha többet nem akarok szóbaállni senki idegennel, van nekem elég cipelnivaló terhem, ne tegye még egy ki tudja milyen néni is rám a sajátját. Inkább olvasgatok, vagy játszom, ha megengeded.
2016. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy mások is írták: miért beszélgetnék vadidegenekkel?

Persze, van amikor kialakul egy-egy spontán beszélgetés, de valóban nem ez a jellemző. Régebben az emberek újságot olvastak ( emlékszem, a vonatokon járt végig az árus, aki büféárút ás újságokat árult), könyvet, rejtvényt fejtettek... Zenét is hallgattak, csak zsebrádión, fülhallgatóval (nem sztereó!), vagy walkmant. Ma ezt kiváltják a fejlettebb elektronikus eszközök.


Engem nem is ez zavar, hanem az, amikor pld. egy étteremben látok egy három vagy négy tagú családot, és nem egymással beszélgetnek, hanem mindegyik nyomkodja a saját telefonját.

2016. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Pont la. Rom mit csinálsz :) sze. Általánosíthatsz meg személyeskedhetsz.
2016. febr. 25. 19:13
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Na megjött a kérdező, végignyomkodta a pirosakat, az összes 100%-os választ leértékelte, ennyi volt neki mára a szórakozás. Mondjuk ha pont Le. rod, hogy mit csinálunk, akkor minek írták ki róla kérdést, te bánatos lovag?
2016. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én sosem vágytam arra hogy beszélgessenek velem buszon, nem mondom hogy nem esett meg hogy végig beszéltük valakivel az utat, de leszálltunk és ment mindenki dolgára, akkor meg nem mindegy mit csinálok?


Még helyi buszon más, ott volt mindig egy halom ismerős, de mondjuk Pesten felszállsz egy tömött villamosra, ott senkit nem ismersz. Vagy hosszabb utakon, akár busz, akár vonat, se beszélgetni nincs kedvem, se más hülyeségét hallgatni. Főleg nem a folyamatos panaszkodást.


Meg az a baj, busz, vonat is egy légtér, és hallgatom az óbégatást, a gyerek bőgést, hát ki a tökömet érdekelnek ezek?:D


Rövid távon az a 10-20 perc utazás pont elég lehet a napi híreket átfutni, hosszú távon meg 3-4 óra alatt megnézek 1-2 filmet, vagy kiolvasok egy fél könyvet. Mostanában mindig viszem magammal vonaton a fejhallgatóm, elég jól leszigeteli a külső zajokat és tudok a filmre koncentrálni.

2016. febr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
8%

Válaszolók: egyszer a barátotok/meg a barátnőtök is vadidegen volt a számotokra. Vele miért kezdtetek beszélgetni? Hisz vadidegen volt.



...


sok idióta!

2016. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Most akkor felteszel egy kérdést, azért hogy közölhesd hogy leszarod? :D
2016. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!