Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lett egy nagyon komoly ügyem...

Lett egy nagyon komoly ügyem az Ebayen, nemrég vásároltam egy cuccot a netről, s meg is érkezett a csomag de nem az volt benne, amit megvettem. Fokozodott az ügy, s eljutottam idáig, mit tegyek tovább?

Figyelt kérdés
szóval nyitottam egy dispute-t, s erre az volt a reagálása az eladónak, hogy kaptam egy email tőle, hogy nemsokára meglátogatnak a rendőrök, vajon ez csak kamu azért hogy zárjam le a vitát, vagy valami más, én minden esetre ki fogok állni igazam mellett?

2016. febr. 26. 18:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ezután nagyon megfogom gondolni, hogy vásároljake még netről
2016. febr. 26. 18:37
 2/11 anonim válasza:

Én hetiszinten vásárolok az ebayról, Sosem csalódtam/küldtek mást.

Nem lehetséges az, hogy magánszemélytől vetted?

Mert általában cégtől rendelem a dolgokat akiknek több, mint 800-900 pozitív értékelésünk van.

Rendőrt rád hívja és? Vakarja a fejét az ajtódban, hogy mit mondjon :) csak rád akar ijeszteni.

Nem az internetes vásárlással van a baj, hanem ne vedd sértésnek, de a vásárlók tudatlanságával.

Nem tudom mi az amit rendeltél, és mit kaptál helyette, de ha tényleg csak ilyen párezres dolog, akkor vedd tanulópénznek.

2016. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Már mégis miért küldené rád a rendőröket? Mert ő rossz árut küldött? Ne röhögtess. :D


Egyébkén ilyen esetben az eladónak kell írni, hogy küldje el a jó cuccot vagy adja vissza a vételárát. Ha erre nem hajlandó, akkor meg az eBay-jel kell felvenni a kapcsolatot, ők majd intézkednek.

2016. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

csak sajnos nem egy párezres dologról van szó, s néztem, hogy ebben az időben egyre több negatív visszajelzést kap.

lehet, hogy akkor csak ijesztgetésből írta amit írt, de ha igaz is lenne, hogy rámküldi a rendőröket akkor jó döntés lenne, hogy megmondom hogy a szemét egy hamis cuccot küldött, és rajtam akar nyerekedni? s ha nem engedem be a zsarukat?

abból a szempontból félek, hogy valahogy mégis ő fogja megnyerni a vitát a rendőrök miat

2016. febr. 26. 19:07
 5/11 anonim válasza:

Akkor most képzeld magad egy rendőr helyébe...

Ugyanmár...

2016. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. a rendőr szakadni fog a röhögéstől :D

2. jelentsd az ebaynek, ők nem szaroznak (főleg, ha egyre több negatívja van)

2016. febr. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Fenyeget, mert vaj van a füle mögött.

Egyre több a negatív visszajelzése, mert van van a füle mögött.

Próbálj meg szövetkezni a többi vásárlóval, és közösen feljelentést tenni, vagy kezdeményezni az Ebay-nél.

2016. febr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
már nyitottam egy paypal disputot, s tényleg ha beleképzelem magam egy rendőr bőrébe nevetségesnek mutatja magát, de mivan ha továbbmegy, mintpéldául a törvényszékre, meg még kitudja hova...?
2016. febr. 26. 21:28
 9/11 anonim válasza:

És mit mond?

Mást küldtem, mint amiért fizetett, ezért leértékelt, és beperelem? Ugyanmár..

Ha ilyen paranoiás vagy, akkor ne internetezz, ne érintkezz emberekkel, ne nézz másra, ne szólj máshoz, mert beperel..

Tudod hány adócsaló meg ilyenek vannak szabadlábon?

2016. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ugy tunik a szavaidbol, hogy vagy nagyon fiatal vagy es tudatlan vagy betegesen paranoias.


En is vettem mar kozel ezer dollar ertekben profi zenei cuccot az eBayrol, szoval a termek erteke itt nem szamit. A szabalyok szamitanak, amik feheren feketen le vannak irva es amihez MINDEN vasarlonak/eladonak tartania kell magat.


Nem lesz semmifele rendorsegi ugy. Raadasul hogyan is lehetne? Lefogadom, hogy nem magyar az elado, vagy megis? Akkor sem tud a rendorsegnel elerni semmit.


Te jelentetted az eBay fele, szoltal a Paypalnak is, semmi mas dolgod mint varsz es a te javadra fog eldolni az ugy.


Addig pedig gugliba ird, hogy ebay mukodes es olvass el mindent amit tudsz, hogy tudassal felvertezve magad tudd a jovobeni csalokat elharitani ;)

2016. febr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!