Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek ha lenne 1...

Mit kezdenétek ha lenne 1 millió forintotok?

Figyelt kérdés

A szituáció elméleti (vagy ha valakinél ez a helyzet akkor gyakorlati), hogy lassacskán félreraksz pénzt, hol havi 10, hol havi 150e Ft-ot, hol mikor mennyit sikerül...


A lényeg, hogy egyszer azon kapod magad, hogy már picit több mint 1 millió forintod van félrerakva...

Mit tennél vele?

Befektetnéd?

Egy nagyobb kiadást fedeznél vele? (nyaralás, autó, hitel...)


Érdekelne, hogy ki mit kezdene azzal a pénzzel amiért megdolgozott, nem csak úgy megnyerte, de azért nem kis összeg, de nem is egy olyan (relatív) hű de nagy.


23F



2016. márc. 4. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Én nem tudom, nekem 10 millióm van összespórolva...:D
2016. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az a bajom nekem is, hogy csak rakom-rakom és nem tudom mit lenne vele érdemes kezdenem...tehát fektessem be, ne fektessem be, mibe érdemes...


Szerencsére a havi félrerakható összeg kb fedezné a váratlan mindenféle hirtelen kiadásokat, tehát leköthetném, de nem tudom megérné e...

Majd egyszer én is azon veszem észre maga, hogy ott van 10 millió és még hozzá se nyúltam a pénzemhez :D

Rövidtávon (2-3 év) nincs is rá szükségem, de hosszútávon (ház vásárlás, családalapítás esetén) már igen...


Érdekelne ki mit kezdene vele, hátha kapok valami olyan ötletet amit megérné nekem is megvalósítanom...


Nem akarok Dagobert bácsiként úszkálni benne :D de hosszútávon lehet megérné kamatoztatni...


23F

2016. márc. 4. 08:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy millióval még semmit. Házfelújításra gyűjtök.
2016. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Vésztartaléknak jó.
2016. márc. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Majd egyszer én is azon veszem észre maga, hogy ott van 10 millió és még hozzá se nyúltam a pénzemhez "


Sajnos én is így vagyok ezzel, de elég spórolós vagyok, és végül is megvan mindenem. De néha elgondolkodom, hogy ideje lenne elkezdeni elkölteni, most csak le van kötve állampapírba, de soha nem nyúlok hozzá, inkább hozzátezsek.

2016. márc. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Alig 2 hónapja jöttem haza egy thai nyaralásból ami kettőnknek 1 millióba került. (na igen, megfizettük a luxusnyaralást) Mivel még teljesen a hatása alatt vagyok, én most tuti újabb nyaralásba fektetném bele.

Mondjuk én már abban a korban vagyok amikor azt mondogatom, hogy az élet ne csak munkából álljon. Élni is kell..

43/N

2016. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném a többi megspórolt pénzemhez, amiből később házat akarok építeni. Ha meg csak simán 1 millióm lenne... hát nem tudom... mikor ennyim volt, vettem belőle egy autót. :)
2016. márc. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Egymillió az nudli..az legyen csak a szalmazsákban.

Befektetni ilyen kis összeget értelme sincs..a bróker is azt mondaná, spórolj még hozzá...


Ilyen szerény összeg pont elegendő vésztartaléknak. Szokj hozzá, hogy nincs, és éld az életed...aztán ha betesz a baj, akkor tudni fogod hol a szalmazsák.


ja, és ne dicsekedj senkinek...ez az alap.

2016. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pillanatnyilag még tovább tartanám lekötve, még gyűjtenék hozzá, megpróbálnék annyit összeszedni, hogy végtörleszthessem a hitelemet, és így a 8 évet is lerövidíthetném.
2016. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#8:

Tudom, hogy nem nagy összeg, meg igazából úgy élek, hogy tudom, hogy van, DE ez csak egy fajta biztonságérzetet ad, ha kell akkor tudom mennyi keretem van, de mindig csak hozzáteszek, nem költök belőle...

A dicsekvésről meg annyit, hogy akik ismernek azok közül, nem sokan tudnak róla, akik meg igen azok tudják, hogy ez az ÉN pénzem, nem tudják elkunyerálni :) Volt olyan aki próbált kölcsönkérni 2x is ugyanarra, de mind2x határozottan megmondtam, hogy NEM adok kölcsön, erre providentet vett fel :D az ő élete, az ő pénzügyei, ez meg az én életem az én pénzügyeim, max tanácsot fogadok el másoktól, de nem szólhatnak bele olyan szinten, hogy megmondják mit csináljak a pénzemmel...


Csak néha elgondolkodom, hogy kb 2.5 éve dolgozok, ha az elején kötöttem volna fundamentát, vagy valami takarékot akkor már 2.5 éve lenne valami lekötésem és valamennyit tudnék keresni vele, mert most ugye csak áll a pénz...


Mondjuk én nem vagyok pénzéhes, nem akarok mindenből pénzt csinálni, meg nem is szórom azt, szóval nekem csak egy eszköz...csak hosszútávon lehet megérné lekötnöm, hogy ne csak álljon ott...


Nem számítok nagyobb kiadásra, amilyen kiadásaim vannak azt meg vagy betudom szorítani a havi keretem közé, vagy a jövőben félrerakok rá...


23F

2016. márc. 4. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!