Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon, vagy külföldön...

Magyarországon, vagy külföldön tervezitek a jövőtöket, ha külföldön, akkor hol és miért pont oda?

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 16:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

Magyarországon.

Inkább itt vagyok magas beosztásban, mint hogy külföldön kotorjam ki más gyerekét a sz.arból, vagy végezzek egyéb olyan munkát, amit az ottaniak nem hajlandóak elvégezni.

2016. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Külföld, Olaszországban. Ott lakik apám testvérem és ott van cége. Itthon nem látom a jövőt és ácsként sem tudok normális munkát találni, mert vagy nem fizetnek ki vagy éppen alkudoznak. Én meg nem kókler szakmunkás vagyok aki összecsapja 2 forintért a munkát.
2016. márc. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Sunshinedoll ***** válasza:
46%
Nyitott vagyok mindkettőre. Külföld tekintetében Németország érdekel vagy Norvégia (szimplán abból a megfontolásból, hogy a képesítésemnek megfelelő cégek, gyárak, technológiák ebben a két európai országban a legfejlettebb, illetve beszélek németül és svédül is, onnan meg már nincs messze a norvég nyelv), illetve mivel a jelenlegi párom dubaji, ha esetleg együtt maradnánk, én Dubajba is nagyon-nagyon szívesen költöznék.
2016. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
En nyitott voltam mindkettore. Mo-on is jo allasom volt. Most kulfoldon elek es itt is jo allasom van, es nem sz*rt kaparok :D
2016. márc. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

még egyetemre járok. elvileg piacképes szakmát tanulok(mérnök). de ha nem sikerül elhelyezkednem, vagy éppen nem olyan munkakörben tudok elhelyezkedni, amiért tanulok 5,5 évet, akkor nem fogok itthon maradni, elmegyek szerencsét próbálni , hátha valahol jobban megbecsülnek.

DE ha el tudok helyezkedni, legalább olyan fizuval hogy egy albérletet fent tudjak tartani meg ne kelljen néznem a boltban, hogy melyik termék az olcsóbb, akkor maradok itthon. de saját házat nem is szeretnék a közeljövőben magamnak.annyira azért nem vagyok biztos benne,hogy itt akarok megöregedni. de házat meg csak akkor szeretnék venni,hogyha több évtizedre benne is laknék. szóval mindenképp albérletet szeretnék,hogyha lediplomázok.

2016. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Én Dél-Olaszországba tervezek menni, mert meleg van, szép a táj, kedvesek az emberek, és nem drága az élet. (Távmunkában dolgozom, szóval mindenhonnan ugyanazt a munkát végzem.)
2016. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

amúgy még azt hagytam ki(5. vagyok)

hogy a korosztályomban szinte az összes ismerősöm külföldön tervezi az életét, suli után. jó, nyilván még addig sok minden történhet.

de szerintem elég riasztó , hogy ennyi fiatal hagyja itt és fogja itt hagyni a hazáját. :/

2016. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
külföldön közép amerika panama meleg van jól lehet keresni olcsó a megélhetés
2016. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Imádom az 1-es hozzászólóhoz hasonló embereket! Aki külföldre megy, az csak alja munkát végezhet. Jelenleg egyetemen tanulok, a szakomon akik már végeztek, 80%-uk külföldön van és mind mérnökinformatikusként, programtervező informatikusként dolgozik.


Amúgy én is külföldön tervezem a jövőm, de nem csak a pénz miatt. A szakmámban itthon is elég könnyedén el tudnék helyezkedni magas fizetésért. Inkább azért megyek külföldre, mert itt nincs jövőkép. Az egész ország egy nagy rakás szemétdomb, de ha ez nem is lenne elég, a lakosság nagy része is bunkó, tahó, proli, tudatlan birka. Szerencsére a régi jó mentalitás (megdöglött a tehenünk, a szomszédé is dögöljön meg) megmaradt.


Országok: Svájc, a 3. válaszolóhoz hasonlóan Norvégia, vagy Ausztrália. Angolul felsőfokon, németül középfokon beszélek, így a norvég nyelv elsajátításának könnyedén kellene mennie :D

2016. márc. 8. 17:19
 10/15 anonim ***** válasza:
12%

1# vagyok, én is mérnök. Nekem csak pár csoporttársam és ismerősöm ment külföldre, de mind bébiszitternek, mosogatónak és ilyen helyekre.

Aztán hétvégéje sincs, mert fél !!! nap szabadnap jár egy hétre.


Egyetlen egy csoporttársam dolgozik szakmában, de jóval alacsonyabb beosztásban, mint amiben Magyarországon dolgozott. A fizetése pedig annyi, mint a szalag mellett állóknak.

2016. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!