Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A rasszisták mit gondolnak...

A rasszisták mit gondolnak magukról, miért rasszisták és mivel érvelnek a véleményük mellett?

Figyelt kérdés
Most a rasszista, az egy elég erős fogalom, de úgy általában véve a valamilyen ember csoportot gyűlölőkre,lenézőkre gondolok. Ők tulajdonképpen miért "nem szeretik" őket? Én tudom, hogy szoktak azzal érvelni, hogy lopnak meg ilyenek, de nyilvánvaló, hogy nem ismernek mindenkit, és ezért nem beszélhetnének általánosságban senkiről... A másik meg az,hogy ha mondjuk meglátnak valakit, akinek másmilyen a bőrszíne vagy cigány, akkor szintén lenézik, pedig nem ismerik, így nem tudhatják, hogy valójában milyen is ő. Ezekből következtetve pedig én kizárnám a "lopnak, elveszik a pénzünk" szövegeket, és őszinte válaszokat várok főleg azoktól is, akik rasszistának mondják magukat: ti miért gyűlölitek saját embertársaitokat?

2016. márc. 11. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Ez kb olyan, mint ha a némakacsákat interjúvolnám meg az életfilozófiájukról.

Érvelni? Ők? Ugyan... Az ő "logikájuk" egyszerű, mint a faék, nem gondolkodnak, csak mondják, amit a szájukba adtak.

2016. márc. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tartom magam rasszistának. Ha látok egy négert, zsidót semmi gyűlölet nincs bennem.

De ha egy rossz arcú roma úriembert meglátok, általában eszembe jut hogy verekednem kellett azért hogy ne húzzanak le meg ne késeljenek meg.

És sajnos ez már beidegződött, de utálni nem utálom őket.

2016. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gnoomage ***** válasza:
54%

Igazi rasszistának nem teljesen mondanám magam, szimplán megvan a vélemény amit nagyon ritkán viszek tettlegességbe, támadásba:


Én szempontból a cigányok vannak az utálati szinten... Igen, ismerek rendes cigányt, és igen, van cigány barátom...


Az egész ott kezdődik, hogy egy értelmes ember nem a menőség vagy más külső dolog miatt kezd utálni egy adott ember csoportot. Én úgy mondanám, hogy ez egy védelmi ösztön...


Tudni illik rólam, rockot és metált hallgatok, bandás ruhákat hordok, vagy a zenéhez illő ruha darabokat. Semmilyen rasszista vagy utálatoskodó felirat vagy logó nincs egy rajtuk, sőt, az átlag ember nem is ismeri a bandákat, mégis minden cigány ezt sértésnek vette. És igen, ez szinte rasszizmus amiatt, mert egy nem rasszista vagy cigány ellenest hallgatok... Mégis nap mint nap próbálnak felöklelni, szólnak be, utálatoskodnak...


Az összes ismerősöm aki egy kicsit is rasszista eleinte teljesen megvolt a cigányokkal, de meglepő módon ugyan azt a történetet mondták el, megpróbálták a cigók megverni őket, fellökni, megszégyeníteni.


Ez pár hónapig tűrhető, az összes emberre gyanakszik az ember ilyenkor, de ha féléven át minden héten minimum kétszer egy cigó megpróbál valamilyen módon megszégyeníteni, az már sok.


1,5 év alatt több mint 100 cigó minimum, szinte váltásban próbált kicseszni velem, sima fehér ember viszont csak 2, abból egy csak véletlen félreértésből, ami miatt bocsánatot kértek...


Emiatt van a rasszizmus, nem a cigányokat kell félteni, ők kezdik, ők hozzák magukra és már szinte akarják ezt, hisz ha hirtelen az összes abba hagyná, szinte biztos hogy fél éven belül a rasszisták fele minimum abba hagyná, mivel őket még nem akarták eléggé tönkre tenni a cigányok...

2016. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Csatlakozom a második hozzászólóhoz.

Én sem tartom magam rasszistának, elsősorban egyénenként és a viselkedéséből ítélem meg az embereket, de évekig laktam én is olyan környéken, ahol a romák sok veszélyt jelentettek, és azóta én is óvatos vagyok velük. Ha látok valahol nagyobb csapatban csupa roma fiút/férfit, inkább kerülök.

Ettől függetlenül volt olyan roma osztálytársnőm, aki nagyon jól szituált családból jött, és abban az osztályban ő volt a legjobb barátnőm.


Londonban járva a négerekkel volt rossz élményem, egyszer meg akartak késelni pénzért... Szerencsére jött valaki, és elhúztak. Azóta, ha nem jól szituált négert látok, tőlük is óvakodom. De szerintem magyarként, Magyarországon élve ez kevésbé tapasztalható élmény, ezért nekem nem meghatározó.


Beszélgettem párszor zsigerből rasszistákkal, például egy darabig volt egy nem túl közeli barátnőm, akiről kiderült, hogy nagyon antiszemita lett.

Ez csak azért volt "vicces", mert egy zsidót sem ismert, míg én párat igen, és nekem teljesen jó volt róluk a benyomásom.

Ez a lány nem volt elégedett az életével, és én azt láttam, megkönnyebbülést okoz neki, ha találhat bűnbakot, hogy miért nehéz az élet. Na meg olyan fontoskodva adta elő mindig, hogy olyan benyomásom is volt, hogy ettől pluszba még titkos kiválasztottnak, beavatottnak is érzi magát.


Lényeg a lényeg: amennyire én tapasztaltam, valami fajta érzelmi válságra (pl. kisebbrendűségi komplexus) lehet egyfajta gyógyír a rasszizmus.


Kivéve ha valakit tényleg nagyon-nagyon sok negatív dolog ért egy adott embercsoporttól. De szerintem még akkor is tudni kell elismerni, hogy lehetnek köztük rendesek.

2016. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, azóta látom, mit írt előttem a 3-as hozzászóló, hozzá is csatlakozom. :)

Még annyit: édesanyám sok évig tanított egy könnyűipari középiskolában, sok roma lány volt ott, és én ott látom a probléma újratermelődésének az okát többek között, hogy a romáknál nem hogy nem menő a tanulás, de még ciki is...

Sok lányt, amint betöltötték a 16-ot (és régen az volt a tankötelezettség korhatára), a szüleik erőszakkal kivették őket a suliból, akár akarták, akár nem, ha kellett, hajukat ráncigálva, azzal a felkiáltással, hogy "nehogy okosabbak legyenek a szüleiknél, mert akkor még lenéznék őket" (mármint a gyerekek a szülőket)...

Egy lány annyira jó tanuló volt, hogy az önkormányzattól még havi ösztöndíjat is kapott, de a család még arról is hajlandó volt lemondani, és kirángatni a lányt az iskolából, amint elmúlt 16...

2016. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én azért lettem rasszista mert gyerekkoromban a cigányok elvették tőlem a biciklimet meg ok nélkül többször megvertek.

Franciaországban meg a négerek kergettek meg a párizsi belvárosban a pályaudvarnál (északi).

2016. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 gnoomage ***** válasza:
19%

Azért az aki nem is ismeri a zsidókat, vagy nem kapott semmi rosszat a cigóktól az nem igazi rasszista, hanem menő pózer náci...


Az szerintem nem ebbe a kérdésbe való, ugyan az mint a divat vegák, a parti füvesek vagy a többi ilyen fajta nagyon menő társaság...



Ha tényleg igazi rasszistáról van szó, akkor annak van története, tud kapásból 5-10 olyan esetet amikor egy rossz mozdulat és súlyos baja is lehet az egyik embercsoport miatt...

2016. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Persze egyértelmű hogy lepontoztak.

Ha azt írtam volna hogy zsidók, négerek, cigányok én imádlak titeket akkor az lett volna a baj.

Ha azt hogy mélységesen gyűlölök minden fajt akkor meg az.

2016. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Eddig érdekeseket olvastam és végre egy kicsit látok dolgokat a "másik oldal" szemszögéből is. De ne értsetek félre, én elhiszem, hogy volt, hogy bántottak titeket cigányok vagy négerek, és azt is, hogy nem egyszer, de nekem nincs egy ROSSZ emlékem sem velük. És szerintem itt már az is probléma, hogy vannak közülük akik túl alapnak veszik az elutasítást. A túl is hangsúlyos, mert ismerek olyat, aki mindig ilyenekre hivatkozik.

De nekem, bár cigányokkal nincsenek rossz élményeim, magyarokkal annál inkább. De nyilván nem mondhatom azt, hogy mostantól lenézek minden magyart... De ez nem bántás, tényleg elhiszem amit írtatok, csak szerintem semmi nem ad okot egy teljes embercsoport gyűlöletére (és esetleg egy "holokauszt megismétlésére").

2016. márc. 11. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:
en a zsidokkal szemben nem vagyok rasszista csak a bigottakat nem birom ok szerintem nem normalisak. viszont magat a zsido nepet tisztelem ismerek nem egyet komoly foglalkozasokat uzo dolgozo tisztesseges emberek, tehetseges irok, muveszek. es az a nep iszonyat sokat szenvedett a Holocaust alatt ezert meg tudom erteni sokszor az indulataikat is.
2016. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!