Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lehet egy internetes...

Milyen lehet egy internetes ismerkedés végeredménye a fiataloknál? Emellett ha lehet, személyes véleményt fogadok, csak őszintén.

Figyelt kérdés

A történet egy 15 éves lányról (Lili) és egy 17 éves fiúról (Bence) szól.

Ez az egész 7 hónap alatt történt.

A facebookal kezdődött minden, Bence bejelölte Lilit - ismeretlenül - mert látta valahol, egy oldalnál, kommentelni, és megtetszett neki. Lili óvatos volt, hogy kiket jelöl vissza, általában nem foglalkozott az ismeretlenekkel, ám Bence valamiért mégis felkeltette az érdeklődését, profilkép sem volt feltéve, a kíváncsiság hajtotta, ezért ráírt Bencére.

Bence közölte a lánnyal, hogy biztos véletlenül jelölte be, amikor a profilját nézte ( később kiderült, hogy szándékosan történt a jelölés, mert megtetszett neki Lili kinézete ). Ezután folytatták a beszélgetést, mert könnyedén tudtak társalogni egyszerűen szimpatikusak voltak egymásnak.


- Ekkor még Lili 14 éves volt Bence pedig 16 -


Egész hamar kialakult közöttük egy bizonyos vonzalom, amit eleinte titkoltak. Ez egy fél hónap lehetett megismerkedés után.

Lili nagyon gyerekes volt, mondhatni tipikus hülye kis tinédzser. Bence viszont komoly, és korát felülmúló.

Bence megszerette Lilit, viszont fura volt számára, hogy ilyen könnyedén, ismeretlenül (csak facebookon beszélgettek, messze laknak egymástól).

Lili közel sem ismerte a komolyságot, a Bencével való kapcsolatot sokkal inkább szórakozásnak és játszásnak nézte. Lili sokat hazudott Bencének, többször is letiltotta facebookról de még aznap fel is oldotta, mert szerinte nem kellene Bencével lennie, viszont nélküle mégis rosszul érezte magát.

Ez ment közel 3 hónapig megismerkedéstől számítva.

Amikor Lili újra arra folyamodott, hogy ismét "végső búcsút" vesz Bencétől és letiltja, Bencének betelt a pohár.

Mikor Lili feloldotta Bencét, mert ismét rájött arra, hogy Bencével jobb lenni mint nélküle, írt neki. Viszont Bence nem válaszolt. Ez ment két napig, Lili egyfolytában írt neki, és közben rájött, mekkorát hibázott.


(Tudni illik, hogy Lili nem szándékosan csinálta a letiltásokat, egyszerűen ilyen volt a személye, túl sok érzelem öntötte el, maga sem tudja, a mai napig, hogy miért viselkedett úgy Bencével, ahogy.)


Két nap elteltével Lili leírta azt, amire rájött, hogy mennyire szemét volt mindvégig Bencével, és hogy mennyire sajnálja, hogy ezt tette, megbocsájtásban reménykedett, viszont Bence ennyit írt, aztán tiltotta Lilit. (Nem annyira lényeges, de mindez Lili születésnapján történt.)


"A lényeg, hogy már csöppet sem érdekelsz, az sem érdekel, ha fáj, te akartad ezt, vállald érte a felelősséget, még ha ez fájdalommal is jár! Több lehetőséget nem adok arra, hogy írj nekem, én itt le is zárnám ezt az egészet, és megengedem neked, hogy tovább szenvedj, mert még nem fogtad fel, hogy ezzel a kis "játékkal" másoknak mennyire tudsz ártani. Éretlen vagy, csöppet sem bölcs, hát még okos, sajnálom, hogy erre rá kellett jönnöm... Nem is húznám tovább, nem lenne értelme, ebben az esetben nem tudok megbocsájtani, és nem teszek eleget semminek, amit amúgy mással megtettem volna, de remélem másnak nem fogsz csalódást okozni, mert vannak akik nagyobb fájdalmat okoznának neked, mint amilyet én okoztam, és szerintem azt te sem szeretnéd, habár én örülnék neki, hátha az észhez térítene."


Lili zokogva olvasta végig ezt az üzenetet, és hiába próbált rögtön visszaírni, már nem tudott, ugyanis Bence tiltotta. Lili csak sírt és zokogott, azon gondolkozott, hogy végez magával, nagyon kiakadt, hogy ez történt. Fél óra elteltével megnyugtatta magát annyira, hogy tudjon gondolkozni, próbálkozott Bence felhívásán, de Bence ki volt kapcsolva. (ez a dolog Hétfőn történt) Lili még aznap este eldöntötte, hogy elmegy Bencéhez, - tudta hol lakik, mert régebben megkérdezte Bencétől - a lány a hét péntekre tervezte az utat, este.


Három órás busszal és egy átszállással az odavezet út. Lili otthon azt mondta, hogy a barátnőjénél alszik, nem gyanakodott senki, hogy valójában hová szándékozik menni.

Este 9 után ért arra a településre, ahol Bence lakik. Elsétált a ház elé, és felhívta a fiút.

Közölte vele, hogy ott áll a házuk előtt, és jöjjön ki, mert meg akarja beszélni vele a történteket. Viszont Bence nem volt otthon, az apjánál töltötte a hétvégét. Bence először nem hitte el, hogy valóban ott lenne Lili, de egy pontos leírással bebizonyosodott, hogy ténylegesen ott van. A fiú viszont sietett valahová, és gyorsan el is köszönt. Lili ott állt kint a hidegben (November elején) és még csak kilenc múlt, az első járat pedig hajnal négy órakor indult csak. Nem tudott mit tenni, félt bekopogni a házba, ezért eldöntötte, hogy visszasétál a buszmegállóba, és vár a négy órára.

Egy óra sem kellett, már nagyon fázott, és vette a bátorságot arra, hogy mégis bekopogjon a fiú házába. Bence anyukája fogadta, és behívta a házba. Ami ott történt annyira nem is fontos, a lényeg, hogy nagyon kedves volt Bence anyukája.

Mikor már bent volt Lili ismét felhívta Bencét, és megbeszélték, hogy a visszafelé buszra Felszáll majd Bence, mert ahol tartózkodott éppen egybeesett a busz menetrendével, azért, hogy akkor találkozzanak.


Viszont Bence nem jött, és csak másnap beszéltek egymással, Bence feloldotta a tiltást.

Ezután 2 hónapig Lili csak próbálkozott visszanyerni Bence bizalmát, mert egyértelműen haragudott a lányra. Lilinek nagyon fájt, és ezidő alatt nagyon sokat változott. Megkomolyodott, egyszerűen megváltozott, más ember lett. Rájött a hibáira és tanult belőlük, próbálta visszaszerezni Bencét. Bence nagyon negatívan állt Lilihez, a lány többször is kérdezte tőle, hogy akkor mégis miért beszél vele, de Bence, mindig csak azt mondta, "jó kérdés".

Képzeljetek el olyan beszélgetéseket ami a depresszióba visz mindenkit aki elolvassa azokat a sorokat. De Lili nem adta fel, hiába volt Bence ennyire taszító, ő tényleg komolyan gondolta már, bizonyítani akart. December végére már Bence végre megbocsájtott Lilinek, és tudta, hogy a lány többet akar barátságnál, de nem volt biztos az érzéseiben, ezért csak úgy beszélt Lilivel, mint egy baráttal.


Szilveszterkor, Újév hajnalában Lili írt egy SMS-t Bencének; Szeretlek.


Bence ezt válaszolta: Hidd el, most már tisztáztam magamban, én is nagyon szeretlek.


Lili boldogan kezdte a 2016-ot. Viszont ez után sem alakult minden olyan fényesen. Nem tudni miért, de valami miatt egyszer szerették egymást, egyszer pedig nem, egyszer együtt lettek volna, egyszer pedig külön. Emiatt mindig folyamatos hullámvölgyben volt a kapcsolatuk. (Egyébként, nem tudom, hogy lehet-e ilyet mondani, de Lilinek sokkal többet jelentett Bence, mint Bencének Lili.) Általában Bencénél volt az előbb felhozott példa, nagyon könnyedén megváltozott a véleménye, de Lili tűrte, és próbálkozott tovább.


Lili nagyon szeretett volna már Bencével találkozni, mert bízott abban, hogy ha találkoznak minden rendbe jön, hogy végre eltudják már dönteni, hogy mit is akarnak egymástól. Szilveszter után két hónappal megint összevesztek, és ismét egy ismerős helyzet állt fenn, a búcsú. Lili nem bírta, aznap este elszökött otthonról, hogy elehessen Bencéhez. Eleinte negatív volt Lilivel Bence, és le akarta beszélni, de pont ez vitte rá arra, hogy megtegye. Elindult, de csak az átszállásig jutott, mert otthon észrevették az eltűnést. (Nem annyira lényeges, de Lili az ablakon keresztül távozott otthonából, 2,5 méteres magasságból ugrott ki, meg is sérült)


A történtek után Lili családja beszélt Bencével, hogy mit, az most nem lényeges.


Ám végre Lili és Bence megbeszéltek egy valódi találkozót, Lili városában, ahol lakik. Amikor együtt voltak alig beszéltek bármit is, nagyon zavarban voltak, Lili amúgy is egy csendes lány Bence pedig fél a "nőktől". Viszont amit éreztek, nem kétség, leírhatatlan. Bence eldöntötte, szereti Lilit.


És most mi van? Pár napja történt ez az egész, és semmi javulás. Kíváncsi vagyok a jövőre, de hogy valami ennyire megszédíthet embereket... érdekes. Lenne esetleg valamilyen tanácsotok ez ügyben? Bármit szívesen fogadok, köszönöm.



2016. márc. 14. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A párommal neten keresztül ismerkedtünk meg, 7 éve vagyunk együtt, és nagyon szeretjük egymást.

Ha a kapcsolatotok már most nem működik, akkor sem működne, ha ténylegesen együtt lennétek. Neked kell eldöntened, hogy neked megéri-e ez a szinte mindennapos feszültség.

2016. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy a valóságban sokkal jobb. Szerintem ott minden jobb lenne, de fiatalok vagyunk, és messze is egymástól, így megmarad a várakozás.
2016. márc. 15. 00:07
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem változik semmi... távkapcsolat és ti éretlenek vagytok a komoly kapcsolatra és nem is bíztok egymásban...
2016. márc. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy nem a megismerkedés helye számít. Nem az számít, hogy hol, és milyen közegben szólítják meg egymást. Akár spontánul az utcán, akár a suliban, akár egy nyaraláson, egy buliban, vagy akár a Facebookon, nem ettől lesz egy kapcsolat jó vagy rossz. Ott is ugyanazok az emebrek vannak, mint lent, az utcán. A távolság tekintetében tényleg nincs az a "szűrő", ami egy "face-to-face" ismerkedés esetén megvan (bár ott sincs mindig), de ez nem feltétlenül hátrány. A távolság főleg idősebb korban legyőzhető.


Ami viszont tény (és ami probléma): a lány rettentően instabil és önző. Aki SZERET valakit, az nem fogja letiltani. Neki a srác csak arra kellett, hogy hülyítse, hogy játszadozzon az érzéseivel. (Ne kérem, ne próbáljuk meg beadni, hogy egy 14 éves érzelmileg még csecsemő...) A srác teljesen jogosan haragudott rá, és a lány nagyon hálás kéne hogy legyen, amiért ilyen aljas kezdés után megbocsátott neki. Arról pedig lehetne vitatkozni, hogy ki szereti jobban a másikat, de azért vegyük bele azt is, hogy a lány egyszer már megalázta a fiút, kihasználta az érzéseit, és ő mégis megbocsátott. Lehet, hogy most aktuálisan nem olyan lángoló az érzése, de összességében nézve az érzelem-mérő nála többet mutatna. (Vajon ha ugyanezt a srác játssza el a lánnyal, a lány is simán elnézte volna neki? Vagy némi sírás, meg pár keresetlen szó kíséretében lezárja vele végleg?)


A lány pedig, mint már mondtam, felelőtlen. És önző. A döntéseiben nem nézi a másik érzéseit, csak azt tartja szem előtt, hogy neki mi a jó.

Öntörvényű, és szélsőséges reakciókra hajlamos.


Én nem jósolok sok jót ennek a kapcsolatnak. Addig működik, ameddig a csajnál minden oké, aztán ha valami már nem megy simán, a "nagy szerelmében" menten nekiesik, összeveszik, letiltogatja, meg ki tudja, mit. Az ilyen érzelmileg labilis emberek szokták aztán felvagdosni magukat, meg fenyegetőzni, hogy a 8-as gyors elé ugranak. A srác meg előbb utóbb vagy beleun, vagy kikészül.


Ja, és ez nem azért van, mert internet. Adott esetben ugyanez a két ember "élőben" is megismerkedhetett volna, és akkor sem lett volna más a végkifejlet.


A csajra meg ráférne egy pszichoterápia, mert komoly gondok vannak vele.

2016. márc. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, ha már tapasztalat: negyedik éve vagyok kapcsolatban, a lány 14 éves volt, amikor megismertem. Nem mondom, hogy ne lettek volna adott esetben komoly összeveszések, de mindvégig tudtuk, hogy mit érzünk, és úgy cselekedtünk.

Leszámítva egy esetet, amikor a legelején ő - a "tapasztalt" barátnőjére hallgatva - bizony elkövette a "tegyük féltékennyé a pasit" nevű hazugságot, és hazudott az érzéseit illetően, és majdnem vége is lett. Csak azért néztem el, mert igazából ő csak naivitása miatt bedőlt egy rossz tanácsnak. De meg tudtuk beszélni, hogy egy kapcsolat alapja pont az őszinteség és bizalom, és enélkül semmi értelme nincs. Azóta az eset óta 1 hónap híján 3 év telt el, és egyszer sem volt ehhez hasonló incidens. Veszekedések voltak, de azok más okból kifolyólag, és végül mindig sikerült rendeznünk. A távolság meg nem akadály, szeretek utazni. :)

2016. márc. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Adri+ ***** válasza:

Amikor Bence elzavarta Lilit, azt hittem hogy : a talpára állt. Tévedtem, mert : mégis vissza fogadta. Ebből is látszik, hogy Bence gyenge jellemű és nincs elég karizmája.


Ki kellett volna Lili félét dobni leg később a harmadik napon.

Tegyük fel benga türelmes, akkor is a tizediken.

Lili meg felelőtlen, mivel nem képes felmérni, hogy mekkora dominó és pillangó hatást indított el Bence életében azzal is hogy megalázta, és azzal is hogy hazudott a Bencének.


Én hatósággal vagy barátaimmal ( jogszerűen ) távol tartatnám a családomtól az ilyen felelőtlen és korlátozottan belátóképes Liliket.


Adri

2016. márc. 30. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ronnie688 válasza:
Tök cuki kis történet :-)
2016. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!