Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért pampognak sokan, hogy...

Miért pampognak sokan, hogy "anyuci, apuci megvette"?

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél látni, de a való életben is rengetegszer hallom, hogy "apuci megvette neki a lakást, anyuci a segge alá rakta az autót, hát így könnyű". Most komolyan mi azzal a baj, ha valakit tudnak és támogatnak is a szülei? Ha tudnak neki venni egy autót (ami rengeteg szempontból hasznos lehet), a lakás meg valamilyen szinten létszükséglet. Persze lehet otthon is lakni meg albérletben, de értelmesebb dolog venni egy lakást a gyereknek, mint fizetni neki jó drága albérletet ami soha nem térül meg.

Most ha egyszer a szülők megtehetik, hogy egy kényelmesebb, biztosabb élete legyen a gyereküknek akkor az miért baj?


2016. márc. 18. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem baj, csak akkor az ilyen emberek ne nyissák ki a szájukat,hogy nekik milyen nehéz az élet! Mert szerintem az az igazi mikor te magad dolgoztál meg mindenért amid van:)
2016. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Nincs ezzel semmi baj alapvetően, viszont ha felvág ezekkel a javakkal, és a saját érdemének tünteti fel az illető, nos az már kissé "égő"
2016. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Mert s legtöbb kész életbe belerakott "gyerek" eléggé el van szállva magától. Tisztelet a kivételnek, de azok nem dicsekednek azzal mit kapnak, hanem igyekeznek jó tanulmányi eredménnyel, értékes élettel meghálálni a szüleiknek azt a hatalmas segítséget amit kaptak. Én is kaptam egy házat mikor kezdtem az egyetemet, de csak a legszűkebb baráti köröm és a családom tudja hogy az enyém.
2016. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem a gyerek dolgozik meg erte csak ennyi en nem vagyok az az irigy tipus nagyabol amit szeretnek meg is kapom de ehhez nincsenek irealis vagyaim mint pl iphone 6s vagy hasonlok ami nagyon kell es nagyobb osszeg azert elmegyek dolgozni nyaron az egy evre eddig mindig eleg volt
2016. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
35%

Az irigység megnyilvánulása mindez.

Ha tetszik, ha nem.

2016. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én nem tartom gondnak ha valamiért nem a gyerek dolgozik meg. Persze ne legyen munkakerülő, legyenek céljai, de pl. a karrier szempontjából sem mindegy. Ha valaki úgy kezdi az életet, hogy lakáshitelt kell törleszteni, esetleg albérletet fizetni meg még egy kocsi sem ártana. Úgy sokkal nehezebb a munkára/vállalkozásra, tanulmányokra koncentrálni. Ha nem arra megy el havi 60 ezer forint, hogy fizeti a lakáshitelt hanem mondjuk nyelvet tanul belőle akkor már megérte. Persze én sem szeretem a nagyképű embereket, de ugyanúgy látok ilyeneket azok között is akiket nem tudtak vagy nem akartak segíteni a szülők.
2016. márc. 18. 21:31
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Én kaptam egy lakást. A tesóm is. Kocsit egyikünk se kapott, de a jogsi költségeit a szülők fizették. Szülők támogatnak egyelőre (23 leszek). Telik rá, megtehetik. Nem hogy nem dicsekszem vele, de még le is tagadom, épp az emberek hozzáállása miatt. Egyik ismerősöm megjegyezte egy bizonyos iskola tanulóira múltkor, hogy oda pénzes emberek járnak. Nem mertem visszakérdezni, hogy ezzel mi a baj, mért baj, ha támogatják a szülők. És az elsővel se értek egyet. Mért ne lehetne nehéz az élet? Én speciel minimum 2 gyógyíthatatlan betegséget tudok felmutatni, de az egyik nem biztos, mert eddig az egyikről orvosok nem tudták megállapítani, hogy mi az, egyszerűen nem tudják, valószínűleg autoimmun. És amúgy is elég ramaty az egészségem. És amúgy mért ne lehetne lelki problémája egy ilyen embernek is? Unokatesómnak (akik szintén jól állnak anyagilag) pl. érettségi előtt 2 nappal meghalt a legjobb barátja autóbalesetben. Hagyjuk már ezt, hogy az élet nem nehéz az ilyen embereknek. Bizonyos dolgokban valóban lehetnek elkényeztetettek vagy önállótlanok ezek a gyerekek, de ez a nevelésen múlik. Attól, hogy kap sok mindent, még nevelhetik önállóságra. Attól még elküldhetik nyáron dolgozni, nem elsősorban a pénzért, hanem hogy lásson ilyet is. Én pl. sose kaptam csak úgy zsebpénzt. Mindig be kellett számolnom, mire kérek pénzt, és mennyibe került. Vagy pl. voltam idősebb gyerekként táborszervező, de akár Erasmusra is jelentkezhetsz. Számtalan módja van, hogy láss világot a szüleid nélkül, és egyedül kelljen világot látni. Nem azt mondom, hogy ez olyan, mintha mindent nekem kellett volna megszereznem, de ez nem egyből azt jelenti, hogy a néger inas mossa a fogam. Cserébe a támogatásért jól tanulok az egyetemen.
2016. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
26 éves csaj, aki még 1 percet se dolgozott az életében kap egy lakást a szüleitől, aztán szerinte jogosan várja el, hogy egy 26-28 éves pasinak is legyen legalább egy lakása. Vicc!
2016. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Pancserok vagytok!
2016. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Aha, 3-as, te dicsekvős, tudja a baráti köröd? Nekem csak a földhivatal tudja, én vagyok a jobb, te meg a nagyzolós, bibibííí!


(Kb. ennyi értelme van.)


Hidd el, kérdező, a többség nem utasítaná el, és ugyanúgy megtenné a gyerekének is.

2016. márc. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!