Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, amikor sok...

Csak engem zavar, amikor sok helyen az olyan drámákat írják ki, hogy az internet rontja az emberi kapcsolatokat?

Figyelt kérdés

Bár az én közösségemben nincsenek ilyen drámai problémák, senki sem mászik bele annyira a telefonjába, hogy közben ne figyeljen másokra. A kérdés másik háttere, hogy alapból kisebb korom óta bajom van az ismerkedéssel és kapcsolatokkal, nagyon nagy gátlást érzem sok helyzetben, mások is éreztetik. Volt mikor interneten is gyakoroltam a kapcsolatteremtést, bár ott sem lehetek teljesen felszabadult, ha előre aggódok, hogy nem lesz a legfényesebb kapcsolat.

Nagyon fáraszt, amikor olyan pozitivista elfogultságokat látok, hogyha nem internetezel akkor olyan remek szuper kapcsolataid lesznek, barátnőd, jobb életed.

A konkrét kérdés az, hogy ki bír olyan tapasztalatokkal, ahol alapból nyitott személyiségű embereknek mentek tönkre a kapcsolatai internet miatt?

Aki meg alapból gondokkal küzd, az hajlamos arra, hogy az internetbe merüljön, vagy arra, hogy azt hibáztassa?

Nem "cinikus" kérdés akart lenni, hanem konkrétan mások által tapasztalt történetekre vagyok kíváncsi, mert én konkrétan nem tapasztalom ezt, hogy elmagányosodna az aki internetezik.


2016. márc. 23. 14:29
 1/6 A kérdező kommentje:

Nem kijelentő kérdés akart lenni, hanem érdekel az olyan tapasztalat, ahol jó kapcsolatteremtő adottságokkal bíró embert "rontott" meg a sok internetezés.

Bár áttudom érezni, azokat a helyzeteket is, amikor hátráltat a virtuális világokban való beleélés/álomszerűség, de úgy érzem, hogy ez nem rosszabb, mint pl. a "való életben" való kapcsolatok kínjai, ostobaságai, amit pont úgy az emberek teremtenek meg, mint ahogy a közösségi oldalakat, vagy ezen oldalak megszállott divatjait.

2016. márc. 23. 14:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez marhaság. Rengeteg barátom meg haverom van, akiket netes közösségekben ismertem meg és azóta élőben is rendszeresen találkozunk, rengeteg olyan is van, akivel a net segítségével tartjuk a kapcsolatot, mert elköltöztem onnan, ahol ők laknak, vagy ők költöztek el. Sok ember van (régen én is ilyen voltam), aki neten könnyebben ismerkedik, mint élőben. Amikor bejött Magyarországra az internet, ők kattantak rá elsőként. Emiatt lehet, hogy az emberek azt hitték, ezeknek az embereknek azért nincsenek élőben barátaik, mert folyton a neten lógnak, közben meg fordítva, azért a neten lógtak, mert ott könnyebben barátkoznak. De most, amikor már mindenki fenn van facebookon, és mindenkinek a fél ismeretségi köre külföldön van, ideje lenne már nyugdíjazni ezt a téveszmét, hogy a net gátolja az ismerkedést :)
2016. márc. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tetszik a leírás, egyetértek egészen!:)
2016. márc. 25. 22:35
 4/6 A kérdező kommentje:

Mégis valahogy az a benyomásom, hogy sokhelyen látok ilyent, néha úgy lefáraszt (az, hogy a netet okolják)


[link]


Kíváncsi lennék, konkrétan hol vannak ilyen problémák. Az én környezetemben is sokan telefonoznak, még sincsenek olyan problémák sehol, hogy ne figyeljenek másokra.

2016. márc. 25. 22:39
 5/6 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy lehetnek valami bajom, de tényleg nem értem, miért vannak úgy fennakadva ezen a témán.

Pl. videóanyagokban mutatják, hogy az emberek nem szolnak egymáshoz, hanem telefonoznak, miközben sok olyan embert lehet ismerni, aki telefon létezése nélkül sem szívesen szólna hozzá másokhoz. Így se füle se farka a drámaian beállított dolognak.

2016. márc. 25. 22:45
 6/6 A kérdező kommentje:
bajok*, elírtam
2016. márc. 26. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!