Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az nag baj, hogy 13 évesen...

Az nag baj, hogy 13 évesen még nem tudom mit akarok az élettől?

Figyelt kérdés
Valamennyi tervem van, hogy mivel akarok foglalkozni, de hogy hova és milyen szakra megyek egyetemre azt még nem tudom és nem is teszek még érte semmit, meg külön nem is "okosítom" magam, szóval nem tanulok pluszba nyelvet vagy ilyenek. Ez nagy baj?

2016. márc. 27. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,de ez szerintem hülye kérdés...melyik 13 éves tudja mit akar magával kezdeni a jövőben?
2016. márc. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Iskolában teljesíts jól. Ha nem csinálsz mellette semmi plusz tanulást, az nem baj. Ráérsz még.

Ha ez vigasztal, én 17 vagyok és még én sem tudom :/

2016. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebben a korban nem is érdemes ilyenekre gondolni. Persze nekem is van egy tervem, de még csak nagyvonalakban, de addig az embernek még százszor megváltozhat a személyisége/gondolkodásmódja, felesleges most eldönteni hogy aztán két hét múlva teljesen mást gondolj.
2016. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21 vagyok és fogalmam sincs
2016. márc. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én "felnőttként", jó szakmával, abban dolgozva, aránylag mindennel elboldogulva sem tudom, mit akarok az élettől. Jó esetben még sok időm van és rengeteg dolog, amit nem próbáltam.

13 évesen nem is kell tudnod semmi ilyet. Sőt, elárulom neked, hogy hiába tudod, akkor is közbejöhet millió olyan dolog, ami más irányba viszi az életed. Ez így működik.

Legyen, ami érdekel. Küzdj is érte. De a legfontosabb, hogy talpraesett legyél és bármilyen helyzetben megálld a helyed, abból nem lehet baj. És persze mértékkel, de élvezni se felejtsd el az életet. :)

2016. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21 évesen én se tudom... Illetve abban már biztos vagyok, hogy rossz szakmát választottam. De most már cseszhetem. Amire mennem kellett volna középsulival jár együtt :((((
2016. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nem árt ha néha-néha előveszed foglalkozol vele, nem tanulni órákat, csak legyen valami ismereted a témával. Az jó hogy ennyi idősen ilyeneken gondolkozol, bár én is elöbb kapcsoltam volna, akkor most nem itt tartanék..
2016. márc. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10 évvel vagyok nálad idősebb, és még én sem tudom. Még nagyon fiatal vagy, még a középsulis felvételi is odébb van, pláne az egyetemi. A nyelvtanulás viszont fontos, minél fiatalabb vagy, annál jobban ragad meg rád. Ha nem is feltétlenül "tudatosan" ülsz le teszem azt napi fél-egy órát nyelvezni, de ha az általad tanult nyelven nézed a kedvenc filmjeidet vagy sorozataidat, esetleg általad kedvelt zenekarod dalait lefordítod magyarra, az is nagyon sokat számít, és nem is érzed megerőltetőnek. Én pluszban így is szoktam magam "fejleszteni". Tudom, nem ez volt a kérdés, csak egy tipp tőlem :)
2016. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%

Én 16 vagyok, én sem tudom.

Nem nagy baj.

2016. márc. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!