Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyünk a tanárunk ellen?

Mit tegyünk a tanárunk ellen?

Figyelt kérdés

Az oszt.főnököm tesitanár tehát minden oszt.al van órája. Ha nem viselkedünk vagy kicsit hangosak vagyunk akkor a fenekünkre csap kulccsal,pingpongütővel,kezével,ami a közelében van! Nem fáj,de mégis zavaró,hogy egy ember csapkodja a feneked aki nemsokára nyugdíjas lesz. (Persze értem,hogy azért ránk fér egy nevelés,de ne úgy neveljen minket,hogy csapkodja a fenekünket) (főleg lányoknak,de fiúknak is szokta néha) És szó mi szó eléggé fáj a kulccsal!


Nekünk (lányoknak) valamilyen szinten perverzió ként jön le! Meg igazából sorbanálláskor egyszer-kétszer észre vettem,hogy a mellünket nézi.



2016. márc. 30. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szóltatok már valakinek? Beszéltetek más osztályokkal, ott is előfordul ez? Szüleiteknek említettétek már? Az igazgató tud róla?

Ez fizikai bántalmazás, és szexuális zaklatás kategóriába is belefér valamennyire, úgyhogy elég gáz a dolog. Én a helyetekben jelezném a problémát az igazgatónak illetve a szülőknek.

2016. márc. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vele saját magával beszéltetek már arról, hogy ez titeket zavar? Hajlandó volt végighallgatni titeket?
2016. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudja,hogy mit beszél!Egyszer oszt.főnökin ezt mondta: mostmár az éttermekben szokták fogadni a vendégeket! Ezen elkeztünk röhögni. De nem tudta,hogy miért!



Láttuk,hogy más osztállyal is ezt műveli tehat más osztállyal bem kell tárgyalni!A többit meg nem tettük meg.

2016. márc. 30. 19:13
 4/6 anonim válasza:
nekem is volt egy ilyen tanárom, de az csak velem csinálta. Én nem mondtam el senkinek, túl nagyon szégyeltem magam
2016. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első legközelebbi alkalommal határozott hangon, udvariasan, de egyértelműen szólni kell neki, hogy ezt hagyja abba.

A következőnél hozzá lehet tenni, hogy ha zalkatja a diákokat, botrány lesz.


Ha ügyesek vagytok, valaki akinek jók a reflexei, hátulról elkaphatja a a kezéből a pimpongütőt vagy kulccscsomót, amikor éppen ütni próbál vele, de ne kezdjetek vele közelharcba, ha egyből nem sikerül megszerezni a "fegyvert". Pld nehogy megpróbáljátok kicsavarni a kezéből, vagy ilyesmi! Lehet hogy a mozdulat, amivel CSAK A TÁRGYAT megfogjátok, megállítja a lendületét, és figyelmeztetésnek az már elég.


Ha elkezd hőbörögni, hogy miért is kapkodtok az ütőért, lehet higgedten válaszolni, hogy: Megmondtuk már, hogy ne zaklassa a diákokat ezzel a csapkodással, mert ez nem játék, és nem vicces.


Ha többen, ismételten, -- higgadtan és udvariasan de határozottan -- szóltatok neki, akkor lehet a következő lépés pld hogy az óráján azzal kezditek: felálltok, és megbeszélitek vele a problémát, és márpedig addig nem kezditek el az órát (testnevelés esetén nem kezdtek el átöltözni) amíg megnyugtató választ nem ad, illetve meg nem ígéri, hogy abbahagyja a zaklatást.


Erre ugye lépheti azt, hogy elmegy az igazgatóhoz, vagy igazolatlan órával fenyegetőzik, de ekkor ismét el lehet neki mondani, hogy oké, menjünk az igazgatóhoz, habár ugye van ez az említett kis probléma, amit szerintetek inkább egymás között szeretne rendezni.


Ha ezek után is folytatja, akkor (tekintettel hogy ő az ofő), vele szemben a következő fokozat a diri, -- de ekkorra már ő is számíthat rá.


Ha a diri nem áll mellétek, vagy nem foglalkozik érdemben az üggyel, -- illetve a tanárnak ennyi még nem bírt elég elrettentő erővel -- akkor a panaszt írásba is lehet foglalni, és úgy átadni az igazgatónak, hogy mindenki aláírta, és hivatalos választ kértek, hogy mi lesz a folytatás.


Satöbbi, satöbbi... az igazgató felett is vannak szervek ahol el kell számolnia, ha a diákok írásos panaszát, amit esetleg a többi tanár is támogat, érdemben nem vizsgálja meg. Ha az a tanár olyan szemtelen, hogy nem érdekli a jó híre sem iskolaszerte, és az igazgató erre sem lép, a szülői munkaközösség döntést kényszeríthet ki, ha például ez egy jobb, fizetős iskola, hogy akár több tucatnyian kiiratkoznak a diákok, és máshová viszik a tandíjat.

Bár nem hiszem, hogy idáig fajul a dolog.


A lényeg, hogy tartani kell egy bizonyos fokozatosság elvét, hogy a tanárnak legyen lehetősége még magától, "békés úton" visszafognia magát, így nyerhettek könnyebben.

2016. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az iskolában!ba járók nevében!
2016. márc. 31. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!