Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a mentalitás a fiatalok...

Mi ez a mentalitás a fiatalok körében? (külföldi munka)

Figyelt kérdés

Üdv! Nagyon sok középiskolás ismerősöm van (én is az vagyok). Sokan, ha a jövőjükről kérdezik őket csak ennyit mondanak;"tökmindegy mi lesz, de kimegyek külföldre". A külföldi munkával tulajdonképpen nincs baj, de mindenféle szakma és nyelvtudás nélkül elég furcsa. Nekem 3 olyan osztálytársam van akiknek nem ment a tanulás és, ahogy nem voltak már tankötelesek mentek ki külföldre. Ausztria, Németország és Anglia (a srác semmit nem tudott angolul). Természetesen mindhárman betanított munkások lettek de ez mire jó? Megértem ha valakinek nem megy a tanulás, de egy szakmát azért ki lehetne tanulni. Aztán ha itthon nem tud elhelyezkedni és ismeri a nyelvet akkor menjen ki, ha úgy tartja helyesnek. (Pl az orvosokkal akik a sokkal jobb fizetésért mennek ki semmi bajom, mert mindent megtettek amit tudtak) de ez a feladom a sulit és kihúzok mosogatónak, szerintem nagyon rossz hozzáállás. Nálunk többen is tervezik, hogy ha leérettségiznek akkor egyből mennek ki.


Én nem vetem el a külföldi munka lehetőségét, de én (most már elmondhatom, hogy tudok olyan szinten angolul, hogy megállnám kint a helyem) valamint mindenféleképpen el szeretnék végezni egy bizonyos szakot az egyetemen. Aztán ha megvan a diplomám mindent megteszek azért, hogy itthon elhelyezkedjek, olyan fizetésért amilyennel elégedett lennék. Ha ez nem sikerül na akkor megyek ki, egyfajta végső megoldásként tekintek erre, mert itthon képzelem el a jövőm. 18/f


2016. ápr. 3. 00:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem az ilyen emberek azt hiszik, külföldön kolbászból van a kerités és egy családot el tudnak abból tartani, hogy kimennek dolgozni egy mekibe :D Ők szokták azt hajtogatni, hogy "Angliában háromszor annyit keresel utcaseprőként, mint itthon mondjuk tanárként!!". Lehet, hogy tényleg igy van, de ott kb 3-szor annyiba is kerül minden, mint Magyarországon.

Aki itt nem tud elhelyezkedni sehol sem, mert nincs semmiféle végzettsége, az külföldön se reméljen sok jót magának.

2016. ápr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
27%

Valószinüleg látják, hogy mi vár rájuk idehaza: alkalmi munkák, sikertelen próbálkozások, esetleg bebukott vállalkozás nagy tartozással,pár év után egy szirszar okj-s képzés sok pénzért, újabb sikertelen próbálkozás az elhelyezkedéssel,végül nyomorgás biztonsági őri, bolti eladói, kiszállitói, vagy gyári fizetésből, főleg ha közben család is lesz.

Ennél azért jobban hangzik a 300000-es havi nettó, még ha konzervbabon is kell élni a hónap utolsó hetében.

A használható szakmával az a gond, hogy azt is tanulni kell. És aki nem szeret tanulni, az nem is fog. Neki pont jó a közös albérlet, meg a ledolgozott 8 óráért kapott lóvé, ami ha nem tetszik, elmegy máshova dolgozni, amit itthon nem tehet meg, csak ha nagy megtakaritása van.

2016. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
27%
Mert nem értik meg, hogy ha kimennek nem fog fejlődni kis hazánk. Mekkora hiány van például programozókból? Mindenki csak pénzt akar keresni. Soha nem fogok kimenni külföldre az angolok seggét nyalni, remélem nem vagyok ezzel egyedül. És halkan megjegyezném, hogy azok a mai fiatalok, akik tanulmányaikat elhanyagolva lopják a napot, iphone-oznak, meg mit tudom én, külföldön sem fognak jobban élni... De jobb is ha az ilyenek elmennek, épp elég barom van, aki kelti a feszültséget :(
2016. ápr. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

A használható szakmát tanulni kell igen. Minimum 17 éves korig (3 éves szakmunkásképzés). Utána ellehet helyezkedni. Mindenhol azt hallani, hogy kevés a jó hegesztő, asztalos, kőműves, szobafestő, vízvezeték szerelő, burkoló stb. Ugyanúgy diplomákból is vannak hiányszakmák, mint ahogy a 3-as válaszoló említette is pl a programozókat. Az én fodrászom 1300 forintot kér egy egyszerű hajnyírásért amit 10 perc alatt megcsinál nekem, és minimum két héttel előre be kell jelentkezni. A szalont bérli és megy az üzlet. Bőven megkeresi azt a 300 ezer forintot, amit külföldön keresne mosogatóként. Ezt azért írtam, hogy valami nőiesebb szakma is legyen.

Aki meg lusta egy szakma megszerzéséhez is az mit vár az élettől? Azért a jó életért tenni is kéne, ami az iskolával kezdődne.

2016. ápr. 3. 01:36
 5/66 anonim ***** válasza:
47%
Szakmát se kell tanulnod. És nyelvtudás sem kell. És a közelbe is mehetsz. Ausztria. Gyári munka. Annyit keresel itthon, mint egy felső vezető. És betanított munkát végzel. Nem meg éri? Nem mindegy, hogy minimálbérből próbálsz meg éldegélni rossz körülmények között és boldogtalanságot is okoz, mintha ötször annyit keresnél ugyan annyi erőfeszítéssel és nem szegénységben élsz. A pénz nem boldogít mondják sokan... Akkor adják nekem. ;)
2016. ápr. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy nem azonosulsz a dologgal, még nem lesz rossz a hozzáállásuk, hanem más.

Van kint jó pár ismerősöm, egyiknek sem volt komolyabb nyelvtudása, csak ami ráragadt. Van, akinek szakmája sincs vagy teljesen másban dolgozik. Mosogatáshoz nem kell sokat beszélni és szakma sem kell hozzá.

A munkákkal azonban, nem igazán vagy képben. Valóban keresik a hegesztőket, de nem mindegy, hogy milyet. Nálunk a városban van 3 nagyobb cég és pár kisebb, ahova elmehet egy hegesztő. Hegesztőként végzett ismerősömnek, netto max. 120-at adtak, ami mellett munkaidő lejárta után engedték el min. fél órával és elég rossz eszközöket kapott, minden nap ment a főnöktől a "kedvesség". Elment külföldre, jobb pénzt kap, nyugodtan a környezet, pontosan elengedik (sőt, elzavarják!), van pihenője a szakmunkásnak is ingyenes kávé automatával, a túlórát jól megfizetik és jó eszközöket kap. Ez egyáltalán nem csak a pénzről szól.

A fodrászat meg annak megy, akinek van egy jó kezdőtőkéje. Aki tud bérelni/venni egy szalont. Egy szegényebb emberke, aki fodrászként végzett, nagyon kevés fizetést kap.


Én is úgy álltam a dolgokhoz, hogy na, majd itthon dolgozok és de jó lesz, mert szeretem az országom. Csak amikor sorban azt kaptam, hogy a testvérem hazaáruló, mert kiment dolgozni, meg dögöljek meg, mert nem bírom a másik kedvenc pártját, akkor meguntam. Meg azt is, hogy jó pár embernek segítettem és elég könnyen elfelejtették, összefogásra meg képtelenek voltak. A barátaim 80%-a külföldön van, édesapámon kívül a családom is. Ezek után 1-2 évet fogok itthon dolgozni és megyek is ki külföldre. Pedig itthon is szép pénzt fogok keresni, mert hiányszakmát csinálok, de nem a pénz miatt. Egyszerűen nem tudok olyan emberekkel közösséget vállalni és olyan emberekért tenni, akik tapsolnak ahhoz, ha épp rosszabb az életük, miközben mást húznak le magukkal.

2016. ápr. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
30%

Nem egy ismerős ment ki semmi nyelvtudással és annyit keres kint ,amit idehaza soha az életben nem kapna meg diplomával sem. Mellesleg lehet hogy menő az informatika de miért kellene mindenkinek billentyűket nyomogatni ha se kedve se tehetsége nincs hozzá?


És tévedés hogy drágább kint az élet. Az albérlet drágább (bár egyes Bp-i bérlemények simán hozzák meg is haladják a nyugati árszintet) meg a szolgáltatás és ennyi. Ezen kívül MINDEN olcsóbb,a kaja a műszaki cikk a kocsik stb.Nyugodtan be lehet menni egy itteni Aldiba meg egy kintibe aztán összehasonlítani a blokkot.Csak a fizetésed háromszoros.


Sorolsz itt szakmákat csak azt nem látod hogy az építőipar pont az ahol csak nyári szezon van utána meg éhkopp vergődés,de adózni akkor is elvileg kellene ugyebár,aztán vagy kifizet a fővállalkozó vagy nem aztán bebukod az egész életed, úgy se tudod kiperelni belőle mert a törvény idehaza a bűnözőt védi hiszen a törvényt is azok hozzák..Jó hogy hiány van a jó munkásból,ilyen feltételek mellett.


A fodrászatot meg hagyjuk. Ahhoz hogy jól menő helyen egy igényes szalont nyiss annyi kezdőtőke kell amiből más lakást vesz. És nem mindenkit tolnak a szülei meg milliókkal és a bank se ad ám hitelt lyukas gatyára szóval vállalkozni is csak az tud akinek eleve van sok felesleges pénze.

2016. ápr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
Nekem van ismerösöm aki kint él írországban. Ahogy valaki elötte is mondta már itt, hogy hiba keresel több pénzt ott még egy takarítói állással is, az élet körülbelül 3x - or annyiba kerül mint itthon.legyen szó albéletröl, orvosi ellàtásról, számlákról vagy éppen élelmiszer vagy ruha vàsàrlásról. Ott a minimál bér olyan €1600 körül van de mondjuk egy albélet € 900 - nál kezdödik egy honapra. A számlákat 2 havonta kapod ami olyan 200-300€ akkor is ha oda figyelesz a fogyasztàsra. Egy orvosi làtogatàs a hàzi orvosnál kereken €50 plusz a gyógyszerek amiket felír.ellenörzéskor ugyan ezt az összeget fizeted.ha ne adj Isten kórházba kerülsz ott napi dijat kell fizetni hacsak nem munkanélküli vagy hátrányos helyzetü vagy. Olyan nincs hogy majd a TB állja.A napi élelmezést nem úszod meg 10-15 € alatt még akkor sem ha a LIDL- ben vásárolsz.ugyhogy ki lehet szàmolni mennyit lehet megtakarítani ott ha arányaiban nézük a dolgokat.àllítása szerint ö màr rég hazajött volna ha idö közben nem találkozik ott a mostani férjével
2016. ápr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
29%
Úgy igazságos ha ezt az Írországi minimálbért a hazai minimálbérrel vessük össze. Máris látszik hogy hiába drágább ott az albérlet meg az orvos (amit egészséges ember talán évente egyszer ha lát), akkor is sokkal több marad zsebben. Idehaza a valós minimálbérből albérletet rezsit orvost kaját stb fizetni mégis hol lehet úgy hogy maradjon is?
2016. ápr. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon rosszul gondolod ezt az évente egyszeri orvos látogatást, ugyan is ott tulajdonképp a panadolon kívül majdhogynem minden receptre van. A €900 egy egy szobás albérletet jelent Dublinban mert ugye lent vidéken ott sem hemzsegnek az állásajánlatok valamint a számlák azok tulajdonképp egy 45-50negyzetméteres apartman általános fenntartási díja nyári idöszakban ami ugye hideg idöben (ami lássuk be írországban elég gyakori) csak emelkedik. Voltam kint látogatóban ugyhogy saját szememmel láttam hogy egy sima nadrág vagy farmer is €60- nál kezdödik és ezek nem vílágmárkák.egy doboz ciki akkor volt €10.50 ami duplája az itthon.legyen árnak. Egy kis kennyér madjdnem €3 ami olyan 900 ft a húsoknál még nagyobb az árkulönbseg.szerintem ha nagyon spórolsz akkor sem tudsz arányaiban sokkal többet félre tenni mint itthon
2016. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!