Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi volt előbb? (többi lent)

Mi volt előbb? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sok szegény ember dohányzik (nekem például szinte csak a szegény ismerőseim dohányoznak). Szerintetek hogy van ez. Azért dohányoznak mert szegények? Vagy azért lettek szegények mert dohányoznak (drága a cigi)?

2016. ápr. 5. 07:46
 1/3 Szofi11 válasza:

A szegénység és a dohányzás nincs összefüggésben. Számtalan normál anyagi helyzetű ember, sőt gazdag emberek is dohányoznak. Ez egy rossz szokás, amellyel nem egyszerű felhagyni. Legtöbb esetben tinédzser korban a társaság hatására próbálják ki, majd sokan rá is szoknak a cigire, mert az olyan menő. Aztán a nehéz helyzetekben a cigaretta olyan megnyugtató, pszichés függés alakul ki.

Ha az ember anyagi gondokkal küzd, azért igyekszik kiszorítani a cigi árát, ami nemdohányzóként nem logikus, de aki bármivel kapcsolatban függésben él, annak a függés tárgya nélkül élni nem opció. Lehet, hogy inkább nem eszik...

Ha megvan az elhatározás, hogy az ember leszokik (felhagy a rossz szokásával), még szükséges egy jó adag kitartás, nehéz helyzetekben még könnyebb engedni a szokás hatalmának, így sokszor nem sikerül leszokni.

2016. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Természetesen dohányoznak gazdagok is, de én akkor is azt tapasztalom a környezetemben, hogy akik közép vagy felsőközép osztályhoz tartoznak, azok jóval ritkábban dohányoznak, mint pl a szegényebb munkás réteg. Lehet nálatok másképpen van, de én bárhova mentem eddig, így volt.
2016. ápr. 5. 09:11
 3/3 Szofi11 válasza:

Talán a cigi egy örömforrás azoknak, akiknek kevesebb a lehetősége minőségi módon élvezni az életet.

És a legkönnyebb hozzájutni.

Még az is eszembe jut, hogy az iskolázottabb, anyagilag stabil emberek magasabbra értékelik a testi egészségüket, így nagyobb arányban választanak egészséges alternatívát a cigi helyett.

2016. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!