Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nők, mennyit költötök magatokr...

Nők, mennyit költötök magatokra és a háztartásra havonta?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenféle dologra pl. mosópor, kozmetikumok, ruhák, cipők?? Milyen gyakran vásároltok pl. tusfürdőt, parfümöt stb ? Mennyire vagytok spórolósak? Sajnos én eléggé gyakran veszek dolgokat..kb havonta :D Mindig van valami, amit szükségesnek érzek....pedig bőven spórolok is, mivel még itthon lakom. Kb. egy év múlva szeretnék külön menni, bár anyukám szerint igy nehéz dolgom lesz, ha állandóan vásárolok....
2016. ápr. 5. 20:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja igen és a kozmetikus, fodrász ilyesmi is érdekelne :)
2016. ápr. 5. 20:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Magamnak és a háztartásnak semmi köze egymáshoz szerintem. A háztartást ketten vezetjük a férjemmel, hiszen mi ketten tartjuk fenn.


Nem vagyunk spórolósak, igazából a minőség fontosabb, mint az ár.

Tusfürdő,sampon,balzsam, stb. - ilyesmit akkor veszünk, ha fogyóban van, általában 1-1 féle van (férfi-női) 1.500-3.000 ft-os árkategóriában. Mosógélt, öblítőt,színfogó kendőt, stb. akkor veszünk szintén,ha fogyóban van.


Parfümöt ritkán veszünk, én eleve csak eau de parfum-öt használok, ami ugye jóval intenzívebb mint az eau de toilette, ezért kevesebb is van belőle. Általában 6-8 mini kiszerelés van itthon (5-20ml) és 1-2 nagy (50-100ml). Hogy mennyibe kerül és milyen gyakran, az nagyon változó.

Sminktermékeket is ritkán veszek, a hétköznapokon csak korrektort és szempillaspirált viselek. Évi 2-3x szoktam venni 10-15.000 ft értékben és el van intézve.


Ruha,cipő,táska - havonta szoktam venni, változó, hogy épp mit és mennyit, általában 20-60.000 ft között megy el rá,60-nál ritkán költök többet, inkább ha valami nagyobbat vásárolok (téli kabát vagy egy jobb csizma, ami megdobja az összeget mondjuk).


Ennyi bőven belefér a fizetésembe, igazából többet is költhetnék,de nekem így kényelmes. Mindig azt szoktam nézni, hogy szükségem van-e az adott dologra. Ha igen, akkor árra való tekintet nélkül megveszem, ami tetszik, ha nem akkor nem. Sokszor előfordul, hogy tetszene valami, de felesleges lenne mert van több hasonló ruhadarabom is, olyankor pl. nem veszem meg inkább. Hirtelen felindulásból vásárolni nem szeretek, általában végiggondolom mire van szükségem.

2016. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Havi 700.000 körül. Vannak hónapok amikor több, egy cipő kerül 300.000-be, de az átlagos hónapokban ennyi.
2016. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

-Mososzerbol kapszulakat veszek. Szerintem nagyon praktikus, nem lehet tuladagolni. Het kb 3 mosassal tobb honapig eleg egy csomag. Kb 2500 Ft. Oblito+1200 kb.

-Havonta veszek magamnak valami ruhat vagy cipot. Valtozo az ara. Van, hogy csak egy 3000 Ft-os folso, de van, hogy veszek egy cipot ami dragabb nyilvan. Erre nem tudok pontosan valaszolni.

-Kozmetikulokat, ahogy elfogynak. Mindennap sminkelek, de nem havonta vasarolok, ahogy elfogynak a dolgok.

-Tusfurdobol havonta 1 flakon.

-Parfumot olyan 3-4 havonta 25-28 ezer ertekben.


En nem vagyok sporolos, megveszem, azt amit szeretnek, de be tudom osztani a penzt.


Folosleges dolgoknak erzed szukseget?

2016. ápr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikumokra költök talán a legtöbbet, mert megnézem alaposan mit kenek a fejemre :) arcápolók, testápoló, sampon, tusfürdő kontaktlencse stb mondjuk havi szintre lebontba 10-20ezer (ezek ugye 3-5 hónapig elegek általában, smink esetében akár egy év is lehet). Ruha, cipő kb. havonta 5000-30ezer - attol fugg kell-e vlmi drágább dolog esetleg (kabát, cipő)

Tisztitoszerek, mosopor szrintem max 1000 ft havi szintre lebontva, de lehet annyi sem.

Fodrasz 4havonta 6ezer kb.

Inkabb a szórakozás, ami több pénzt el tud vinni, mozi, színház, kirándulás, ezeken nem igazán lehet spórolni míg nyilvám ruhat nem muszáj minden hónapban venni, vagy be lehet olcsobban is szerezni.

érdemes lenne listát vezetned mikor mennyiért mit veszel, úgy ki tudod szűrni a felesleges dolgokat.

2016. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Múltkor pont összeszámoltam, mert előre tudom sajnos, hogy most pár hónapig meg leszek szorulva, és nézegettem, miből lehetne lefaragni. Az jött ki, hogy bár én ezt nem gondoltam volna (sőt, az ellenkezőjét hittem), igencsak sokat költök...


- Étel: Mostanában fogyózom, ezért nagyon keveset eszem, erre nem igen költök. (Naponta eszem egy 19,- Ft-os kiflit, két szelet felvágottat, ami mondjuk kb. 20,- Ft, ketchupot teszek rá pár cseppet, két tojást meg egy kis kenyeret. Viszont sok teát iszom, emiatt számolok kb. 500,- Ft-al naponta átlagban.)

- Kiderült, hogy nagyon sok tusfürdőt használok, mert havonta kétszer is veszek, ráadásul nem is a legolcsóbbakat, így havi kb. 1.500,- Ft-ot költök erre. (Na, meg is állapítottam, hogy ebből vissza kell venni.)

- Nyilván használok persze szokásos "pipere" dolgokat, mint arclemosó, vatta, betét, hajsampon, balzsam, szappan, arctisztító, borotva, borotvagél... Ezeket ritkán kell venni, havi 5.000,- Ft-ot számoltam ezekre. (Amikor épp több mindent is venni kell, akkor több, viszont ezekből nem kell mindent minden hónapban venni, és átlagot próbáltam nézni.)

- Sminket nem használok, így arra nem költök.

Ruhákra is cipőkre havi 10.000,- Ft-ot számoltam, ami szintén átlag. (Mikor vásárolok, többet költök, viszont nem vásárolok minden hónapban ilyesmit.)

- A fodrászom drága, de abból nem szeretnék engedni, mert nagyon jó. Az átlag havi 4.000,- Ft-ra jön ki.

- Kozmetikushoz nem járok.

- Bérletet kell vennem munka miatt - havi 20.000,- Ft felett. Na, ebből szeretnék faragni, de ezt nem tehetem. :(

- Itthon élek a szülői házban, a rezsibe nem kell beleadnom. Felajánlottam, de mivel tudják, hogy nem keresek jól, nem fogadták el. Remélem, ezen egyszer tudok változtatni, de sajnos most épp ínségesebb idők jönnek, szóval nem tudok erősködni...

- Szórakozásra havonta olyan 5.000,- Ft-ot számoltam, amiben benne van az, hogy esetleg egyszer elmegyek egy baráttal moziba (1.720,- Ft most a jegy, enni-inni nem szoktam), beülünk egy kávézóba (teát szoktam inni, 400,- Ft kb.), vagy mondjuk elmegyünk egy múzeumba, színházba, ilyesmi.

- Mivel néha veszek magamnak könyvet, DVD-t, erre átlag havi 1.000,- Ft-ot számoltam.


Hirtelen ennyi jut eszembe, ez havi kb. havi 50.000-60.000,- Ft-ra jön ki. Eddig ennyi pénzem volt szinte pontosan, most viszont nem lesz ennyi sajnos egy ideig.

Így a tusfürdőből tudok visszavenni (jó nagy adag Tescos kb. 400,- Ft-ért legalább két hétre elég kell legyen...), a pipere-dolgokból, és szórakozás, ruha teljesen kilőve. Fodrász is egy ideig.

Így le tudok menni talán havi 40.000,- Ft-ra. (Ebből 20.000,- Ft a bérlet, azzal nem tudok mit csinálni, 15.000,- Ft alatt pedig az ételt egyszerűen nem tudom kihozni...)


Aki ennél kevesebből tud élni, azt nagyon csodálom, esküszöm.

2016. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, mi 0%-os a válaszomon... Gondolom, itt azok pontoznak, akik minimum havi 700.000,- Ft-ot költenek, mikor épp nincs nagyobb kiadásuk...

Gondolom, a 300.000,- Ft-os cipő ment az agyatokra.

2016. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az, hogy írtál egy fél oldalas választ, aminek a 90%-a nem a kérdésre vonatkozott.
2016. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

Az volt a kérdés, hogy mennyit költünk magunkra. Pontosan ezt írtam le.

A spórolás is téma volt, ezért bátorkodtam írni, hogy min lehetne esetleg változtatnom. Én most ismertem fel, mert pontosan ez a kérdésem merült fel nekem is, amit a Kérdező feltett.

Nem értem, miért zavaró ez bárkinek is annyira, hogy leküzdhetetlen késztetést érez arra, hogy piros gombot nyomkodjon...


Szánalmasak az emberek.

2016. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!