Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szívtelen vagyok, ha nem adok...

Szívtelen vagyok, ha nem adok pénzt a kéregetőknek (és ha egy részüket nem tudom sajnálni)?

Figyelt kérdés
Már volt olyan, hogy mikor adtam pénzt egy kéregetőnek, nem sokkal később láttam kijönni a boltból egy üveg borral a kezében, és akkor fogadtam meg, hogy többé nem adok egyiknek se pénzt. És tényleg: sok hajléktalant lehet látni cigizni és hogy ott van a piásüveg a kezében. Lehet, hogy gonosz vagyok, de nekem az a véleményem, ha fontosabb neki a pia és a cigi, minthogy legyen mit ennie, akkor haljon éhen! Azt aláírom, hogy tényleg van olyan, aki nem önhibájából került az utcára és normálisan viselkedik (ill. orvosi ellátásra, stb. gyűjt), de sokan közülük nem érdemlik meg, hogy segítsenek nekik (isznak, cigiznek, pedig nincs mit enniük (esetleg pont a zért kerültek utcára, mert elitták a pénzüket), agresszívan viselkednek, szabályosan zaklatják a járókelőket, hogy pénzt csikarjanak ki tőlük)

2016. ápr. 10. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy szívtelen, ill. ha annak minősítenek, akkor én is szívtelen vagyok. Soha nem lehet tudni, hogy nem bérkoldusról van-e szó, akinek a futtatója milliomos és azt sem tudod mire költi a koldus a pénzt, nemcsak ital, de kábszer is lehet, meg hát ebből él a család.
2016. ápr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy szívtelen, csak tudod, hogy van amire sajnos nem érdemes fordítani.
2016. ápr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És sokan csak akkor hajlandók békén hagyni az embert, ha ingerülten mondja, hogy Bocs, de sietek, vagy üvöltve mondja nekik, hogy hagyják már békén, mert nincs nála pénz (rám általában tényleg igaz, hogy nincs nálam pénz). Már volt olyan, hogy erősködtek, ugyan nézzem már meg, hátha mégis van nálam. Azt esetleg meg tudja valaki magyarázni, hogy miért csak akkor jönnek oda, ha hétköznapi ruhában vagyok, míg ha elegánsabban (nem kell öltöny, arra is érvényes, ha ing van rajtam)vagyok felöltözve, akkor békén hagynak?
2016. ápr. 10. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Adja meg Neked a Jó Isten, hogy szorulj segítségre, és kapj magyarázatot, hogy miért nem kapsz!
2016. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szívtelen, te döntöd el, hogy kinek és mire adsz és mire nem. Nem vagy köteles adakozni.


Viszont ne is ítélkezz. Nagyon könnyű rámondani valakire, a meleg, tiszta szobából, hogy ne igyon és ne cigizzen, hanem gyűjtsön orvosra, jobb életre. De valójában el se tudjuk képzelni, hogy milyen lehet az utcán élni. Tippem szerint az éhség a legkisebb probléma. Az evés viszont nem segít a hideg, a magány és a feléjük áradó megvetés elviselésében.

2016. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Én személyes okokból (hajléktalan családtag) adok legtöbbször, de megértem azokat, akik nem adnak nekik, mert java részük tényleg piára és cigire költi.
2016. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már előfordult velem is, és a rokonságból, ismerősök közül többekkel is, hogy azt mondja a kéregetőknek, ráadásul normál hangnemben, hogy "Sajnos nincs nálam pénz" (és ez így is volt), vagy csak pár forintot ad, aztán a kéregető elkezd üvöltözni, vagy azt mondja, hogy "Menjél és vegyél le a kártyádról nekem pénzt". Illetve ami az édesanyámmal történt, hogy bevásárlás után ment oda hozzá egy kéregető, hogy adjon neki pár forintot, és az édesanyám felajánlotta neki, hogy ad egy zacskó zsemlét , és azt a választ kapta, hogy "Hagyj engem békén a zsemléiddel, pénzt adjál nekem!" És (a hallottak ill. a tapasztaltak alapján) eléggé sok az ilyen (EGY SZÓVAL SE MONDOM, HOGY MINDEGYIK!!!!!!!). Márpedig aki ezt csinálja, az véleményem szerint nem érdemli meg, hogy segítsenek rajta.
2016. ápr. 10. 14:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy az #5-ös írta, te nem tudod elképzelni a meleg szobából, hogy milyen életük lehet, így könnyen ítélkezel felettük. Az a helyzet, hogy ha kikerülnél az utcára és el kéne töltened éjszakákat a szabadban, akkor te is piára kezdenéd el költeni a pénzedet, amit másoktól kunyerálsz, mert az éjszakai hideget csak így lehet elviselni. Az, hogy nem gyűjtenek orvosra és ételre stb., hanem piára, és ez miatt lenézed őket, ez nagyon nagy lesarkítás, mert ők nem úgy gondolkodnak, ahogy te, ők csak túlélnek, és nem tudnak előre gondolkodni, csak arra, hogy az adott napra meglegyen a tablettás bor, hogy éjjel ne fázzanak.


Szóval az indokaiddal nem értek egyet, de azzal már egyetértek, hogy nem vagy köteles nekik adakozni, az az igazság, hogy én sem szoktam. És pont azért, amiket leírtál, hogy sokszor agresszívan követelik a pénzt, illetve össze-vissza hazudoznak, ami szerintem gusztustalan. Ha hozzám odajönne valaki, és normális hangon kérne pénzt, lehet, hogy még adnék is neki, de így, hogy bunkók és követelőzőek, így én sem adok. A legtöbb ilyen ember ugyanis nem is akar segíteni magán, csak másoktól várja el az alamizsnát. És ezt én nem szeretem, én is kerültem már nehéz helyzetbe, és alja munkákat is elvállaltam már, ami a végzettségemhez képest nagyon nagy szintleadás volt. Szóval nekem se úgy jön a pénz, hogy a fáról szedem le, és nem is az aranytojást tojó tyúk tojja, ezért ha odajön hozzám egy követelőző hajléktalan, és bunkón követeli a pénzt, mintha nekem valami kötelességem lenne neki adakozni, azért nem adok neki, mert mindig az van bennem, hogy dolgozza meg ő is magának.

2016. ápr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor én is szívtelen vagyok.

Kezdjük az alábbiakkal: ha minden csövesnek adnék akár 100 Ft-ot is, aki kér tőlem, akkor én is odakerülnék közéjük hamar (Bp-n élek, forgalmas csomópontok közelében lakom és dolgozom is, illetve az ügyeimet is ilyen helyeken intézem). Plusz azt gyűlölöm, amikor ELVÁRJA tőlem a csöves, hogy pénzeljem, ha meg nem adok neki pénzt, akkor elátkoz meg elküld az anyámba. Legyen hálás, ha vki segít neki, és értse meg, ha nincs pénz. Ha meg nagyon meg akarja változtatni a helyzetet, akkor a politikusoknál kulcsoljon.


És igen, én is ezt látom. Folyamatosan azzal szembesülök, hogy sír a hajléktalan, hogy nincs mit ennie, zsömlére kell, aztán fél óra múlva ugyanő jön ki a boltból a kistöménnyel, cigivel meg max. jégkrémmel, csokival. Most minek dobjam ki a pénzem az ablakon?


Nagy ritkán adok olyan embernek, akin látom, hogy rosszul van, és nem a piától, vagy kisgyereknek, szellemi fogyatékosnak.. bár már ott is néha nem biztos, hogy helyre megy, mert láttam olyat, hogy vki kirakja a gyereket, aztán elveszi tőle a begyűjtött pénzt piára...

2016. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy szívtelen. Nagyon nehéz megkülömböztetni azt, aki csak piára költené a pénzt, és akinek tényleg szüksége van rá. Én 27 éves lány vagyok. Többször is belebotlottam ebbe a hibába. Egyszer adtam pénzt egy hajléktatannak és én láttam, hogy a kocsmába megy. Majd máskor újra adtam pénzt, mert gondoltam, ezúttal máshogy lesz. De nem volt. 3 perc múlva egy piásüveggel ült a padon. De olyan is volt, hogy nem adtam pénzt, és akkor az idős bácsi elkezdett keservesen zokogni. Hallatszott, hogy nem eljátsza, mert szívszaggató volt. Így visszamentem és adtam neki. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy tényleg nehéz ezt megkulömböztetni.
2017. szept. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!