Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 1 hetet ki lehet bírni 6-7...

1 hetet ki lehet bírni 6-7 óra alvással?

Figyelt kérdés
A beadandók és a ZH-k miatt a jövő hetem kriminális lesz, nagyon-nagyon sokat kell tanulnom és készülnöm, és úgy számoltam, 7-nél több órám nem lesz egyik éjszaka sem, hogy aludjak. Ez mennyire megterhelő? 1 hétig bírható?
2016. ápr. 10. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy életen át is OK 7 óra... Illetve azért bizonyos helyzetekben több kell.

A te alvásigényedet, teherbírásodat, egyéb dolgaidat nem ismerem. De alkalmilag az emberek zöme iszonyúan kevés alvással is bírja. Én nem, főleg stresszes időszakban nem, de mások általában igen.

Az étrend is sokat tud számítani. Ezt így nem lehet megmondani, hogy veled mi lesz.

2016. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
8 óra az a mennyiség, ami után kipihenten ébredek. Direkt délelőttre nem vettem fel órákat, inkább délután-este vagyok agyilag aktívabb, így hajnali 1 - reggel 9 között tudok minden nap aludni.
2016. ápr. 10. 23:13
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Most ugye ez vicc? Nem tudom mennyi idős vagy.

Én pl 5-6 órát alszok éjszaka, és hajnal 4kor kelek ha délelőttös vagyok. Délutános héten ugyancsak ennyit, hazaérek este 11re reggel 6kor kelek hogy tudjak edzeni nyugodtan, munka előtt.

2hétben dolgozom 6napot, szerinted? Éjszakás műszakok után is nappal max 5 óra, hogy legyen időm délután a tenni valókra.

24F

2016. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért látni is a kommentedben, hogy alapesetben is igencsak az idegedre megy szép lassan ez az életmód, és előbb-utóbb elszakad a cérna.
2016. ápr. 10. 23:21
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Simán. Elsőre azt hittem hogy összesen akarsz ennyit aludni egy hét alatt, na az más tészta lenne.
2016. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Ezen a kérdésen én is jót derültem :) Nekem egyetem alatt voltam olyan hetek, hogy átlagban 2-3 órát aludtam, így vizsgáztam le mindenből, és lám itt vagyok, élek és virulok :)

Valakinek 5-6 óra alvás elég, valakinek 9 kell, de hogy 7 órát ne lehessen kibírni egy hétig, ez elég meredek, és ezt tényleg nem bántásból mondom.

2016. ápr. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Hosszú évek óta átlag 5 órákat alszom éjjel különböző okokból, és köszönöm, még életben vagyok.
2016. ápr. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Szeretek aludni, de pl. én és a legtöbb csoporttársam, akit ismerek, átlagban ennyit alszik. Húzós héten simán megy a max. 5 óra alvás naponta. 6-7 még bőven jó, akár több héten át is.
2016. ápr. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, hogy egész hétre vonatkozik a 6-7 óra.


Az ember átlagos alvásigénye napi 7-8 óra. Alvásigény alatt pedig azt a mennyiséget értjük, amennyi alvástól az illető kellemesen kipihent lesz.

A legtöbb ember kevesebbet alszik, mint amennyi az alvásigénye lenne. A szervezet azonban rugalmas: rövid távon kisebb alváshiány nem okoz problémát, legfeljebb majd pár nappal később a szervezet bepótolja a kiesést. A problémák akkor kezdődnek, ha hosszú távon, rendszeresen fennáll az alváshiány. Akkor sem fogsz belebetegedni, de ha nappi 1-2 órával rendszeresen kevesebbet alszol, az hosszabb távon fáradtsághoz, koncentráiózavarhoz, teljesítményromláshoz vezethet.

Egy héten alatt viszont semmi bajod nem lesz.

2016. ápr. 11. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Először azt hittem egy hétre akarsz összesen ennyit szánni...


Én pl napi szinten 3-5 órát alszok, hétvégén van, hogy többet, de ha van miért felkelni, vagy fennmaradni akkor van, hogy kevesebbet...


Például múlthéten egymás után 2 napot nem aludtam, a szervezetem nincs ehhez hozzászokva, szóval kicsit fura érzés volt, mert a testem fáradt volt, de szellemileg elég jól funkcionáltam...

Most éjszaka sem aludtam, és szerintem ráállok a heti 1 nap kihagyásra, mint anno a suliban, mert ezzel időt nyerek magamnak...


Ki lehet bírni, ha a szervezeted hozzászokik...én suli időben a nyarakat úgy töltöttem, hogy nappal 7-8-tól 12-14 óráig aludtam, mert éjszaka jobb volt dolgozni, játszani...

VISZONT tapasztaltam magamon, hogy ez úgy működik, hogy kell valami ami felpörget...tehát ha érdekel az anyag, szereted csinálni akkor simán lehetséges, de ha unalmas száraz akkor belezsibbadsz...


23F

2016. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!