Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Autistaként milyen lehetőségei...

Autistaként milyen lehetőségeim vannak az életbe munkavállalás terén?

Figyelt kérdés
Diplomával, nyelvvizsgával rendelkezem, valamint 2 felsőfokú okj bizonyítvánnyal. Voltam a munkaügyi központba regisztrálni magam, de ott nem is ismerik az autizmust. Diákéveim alatt iskolaszövetkezeten keresztül dolgoztam, ami nem számít munkaviszonynak, így álláskeresési járadékra se vagyok jogosult, mivel nincs munkaviszonyom. Azért húzódtak el a tanulmányaim ilyen hosszúra, mert még közvetlenül érettségi előtt sem tudtam, hogy akarok-e továbbtanulni, vagy sem. A 2 okj képzés után nem találtam állást, így elmentem főiskolai alapképzésre. Jelenleg fogyatékossági támogatásban részesülök. Milyen lépéseket tegyek, arra vonatkozóan, hogy számomra megfelelő álláshoz jussak, illetve kihez fordulhatok?
2016. ápr. 11. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha létezik valamilyen autista-szövetség (google) ,akkor a helyedben náluk próbálnék tanácsot kérni.
2016. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%
Igazából mi a probléma? Értem, hogy autista vagy, de lediplomáztál és már dolgoztál eddig is (diákként). A diákként végzett munkáis kifejezetten valami speciálisak voltak? Mert kétlem, hogy a diákszövetkezeteknél olyan nagy választék lenne. Tehát igazából teljesen alkalmasnak tűnsz bármire!
2016. ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!