Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kedves Szülők! Önök szerint...

Kedves Szülők! Önök szerint jogos ez a fenntartás velem szemben? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok. Nappalin tanulok és egy középiskolai kollégiumban lakom. (középiskolás koromban is itt laktam. Miután az egyetemi koleszban is laktam egy évet, úgy döntöttem visszajövök ide. Ott folyton ittak, buliztak körülöttem, sosem volt csend, nem lehetett sem pihenni, sem tanulni.) Itt összebarátkoztam egy értelmes, kilencedikes lánnyal. Belátom, hogy sok esetben más világ vagyunk a korkülönbség miatt, de ennek ellenére jól elvagyunk, sok közös témáról el tudunk beszélgetni hosszan. A probléma az ő szülei, pontosabban az ő szüleinek vannak gondjai velem. Ő még egy hétvégét sem töltött a kollégiumban. Nem rég azonban javasoltam neki, hogy egyszer maradjon fent, menjünk el megnézni a várost, csomó szép látnivaló van itt, amikre hét közben, suli mellet nem jut idő. Úgy vagyok vele, hogy ha már az ember lánya nagyvárosba megy tanulni faluhelyről, akkor miért ne ismerhetné meg egy kicsit? Van itt állatkert, vár, gyönyörű sétáló utca, patakpart. Lassan itt az év vége, de ő még ezekből semmit se látott, mert csak az iskola és a kollégium közötti rövid utat ismeri. Szóval otthon előadta, hogy fent maradna egy hétvégén. Megnéznénk a várost és este filmeznénk, tartanánk egy kis csajos estét. A szülők kiakadtak. Azt gondolják, hogy mivel én jóval idősebb vagyok, biztos bulizni járok és őt is valami 18 év feletti szórakozóhelyre vinném, meg cigivel kínálnám. Eszemben sincs! Számukra érthetetlen, hogy én miért barátkozom valakivel, aki ennyivel fiatalabb nálam.


Tényleg ennyire furcsa az, ha egy egyetemista egy kilencedikessel barátkozik? Én gondolkodom rosszul, és abnormális amit csinálok? (Vannak velem egykorú barátaim, szaktársaim is, akikkel jóban vagyok, mielőtt valaki rákérdez.)


2016. ápr. 23. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Kicsit lehet fura, de miert ne lenne normalis?!


A szüleinek van eléggé fura felfogása

2016. ápr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
A kérdésedben ott a válasz is.. Az egyetemi koliban állandóan ittak, buliztak, hangoskodtak. A lány szülei is voltak ennyi idősek, tudják mi a dörgés, nyilván tartanak attól hogy beviszed valami marhaságba, főleg hogy nem is ismernek. Nem mondom hogy bármi baj lenne azzal hogy barátkoztok, de a szülők fejével gondolkodva tök jogos hogy aggódnak.
2016. ápr. 23. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Én a helyedben megmondanám a barátnődnek,hogy ha most nem is engedik el, de a nyáron esetleg meglátogatnád egy napra,akkor a szülei is megismernének, szerintem utána nem csinálnának ekkora patáliát belőle. Vagy felhívnám őket telefonon, bemutatkoznék,elmondanám,ki vagyok, mi vagyok,miért vagyok ebben a koliban, mit szeretnék azon a bizonyos hétvégén csinálni. Ha bizalmatlanok,ajánld fel,hogy esetleg hívják fel a kollégiumot,ott ezek szerint jól ismernek,kérjék ki rólad az ottani nevelők véleményét. Illetve gondolom, ahogy hétköznap sem engedik ki estére/éjszakára a kiskorúakat,ugyanígy hétvégén sem teszik szülői beleegyezés nélkül. Nem tudom,hogy dohányzol-e, de megmondanám,hogy ettől ne tartsanak,tartod magad annyira józan gondolkodásúnak,hogy nem fogsz egy 15 éves lányt ezzel kínálni.


Nyilván bizalmatlanok egy idegennel szemben,ezt el kell fogadnod.

2016. ápr. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Egy 15 éves gyereknek otthon a helye. Jogosan nem engedik, hogy egy idegen felnőttel szórakozzon hétvégén. Egyébként igen, kicsit furcsa, hogy 22 éveen egy 15 éves kislánnyal barátkozol. (Meg az is, hogy megengedik egy középiskolai kollégiumban, hogy felnőtt emberek ott éljenek.)
2016. ápr. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Anyu 15 évig vezette a város középiskolai koliját, kötelező volt mindig hazamenni, hétvégére diák nem maradhatott. Rajtuk kívül más csak hétvégére foglalhatott szobát. Szóval nekem kicsit hihetetlen a történet... Persze simán elmobdhatod, melyik koli, jól jöhet az infó szállást keresőknek... Persze nem fogod negtenni.
2016. ápr. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk egy sétáló utcát én is megnéznék, mert eddig csak sétálóutcát láttam...
2016. ápr. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

[link]


Ez például egy ilyen kollégium, 5-ös, vélhetően több is van az országban, mivel technikum, felsőfokú szakképzés viszonylag sok középiskolában létezik, azon pedig értelemszerűen felnőttek vesznek részt.


Az tényleg fura, kérdező, hogy te egy, az életkor alapján hozzád képest még gyereklánnyal barátkozol. Megértem a szülők fenntartásait, a gyerekük még csak most került fel nagyvárosba, a legsebezhetőbb korban van, téged pedig nem ismernek. Jó ötlet, hogy egyszer te látogasd meg őket, mutatkozz be, vagy a barátnőd beszélje rá a szüleit, hogy egy szombati napot pl. töltsenek ott, amikor várost nézhetnek, esetleg bevásárolhatnak és téged is megismerhetnek.

2016. ápr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Aggódnak a szülei. Ezzel nem tudsz mit tenni, nem nagyon tudsz kihatással lenni a dologra. Ez a barátnőd és a szülei között dől el.
2016. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!