Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék nagyobb...

Hogyan lehetnék nagyobb társaságban aktívabb beszélő?

Figyelt kérdés
Az nálam a helyzet, hogy vannak helyzetek, amikor egyszerűen kifogyok a témákból vagy olyan témák jönnek elő, amihez abszolút nem tudok hozzászólni. Nem feltétlen azzal van a baj, hogy gátlásos lennék vagy nagyon híján lennék a szókincsnek, de egyszerűen a haverjaim tudnak nagyon sokmindenre vicces beszólással improvizálni, sőt tovább vinni azt, szinte vicces fordulatra vicces fordulattal reagálni. Gyakran úgy jön ki, mint a vígjátékokban, szinte dől mindenkiből a nevetés (persze azért sokkal jobb színvonalon, mint ami a vígjátéksorozatokban van). Viszont ha komolyabb téma kerül előtérbe, még kérdezni sem tudok olyankor semmi hasznosat. Mi lehet velem a baj? Min változtassak, hogy "univerzálisabban" legyek képes hozzászólni minél több dologhoz, de ugyanakkor nem túlságosan intellektuálisan?

2016. ápr. 23. 18:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Tyűha. Jó kérdés :D Ez mióta megy nálad? Ha már régóta akkor nagyobb a gond. Igazából erre annyit tudok mondani, hogy ne agyalj annyit. Tuti benned is vannak gátlások, hogy, ''jajj most mondjam vagy ne mondjam..*eltelik kis idő* Na mind1 már más a téma'' Ami eszedbe jut hozd fel.

Próbálj hozzászólni a témákhoz még ha nehéz is. Figyeld meg őket az sokat segít. Lehet ezzel most nem sokat segítettem de ez is valami. Egykor én is ilyen voltam de fogalmam sincs hogyan változtam meg. Én is sokat odafigyeltem. Elkezdtem haverkodni, ismerkedni másokkal is, így egyre több témám lett. Na meg sokat olvasok ^^ Sok szerencsét ;)

2016. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!