Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elkezdtem egyetemre járni, de...

Elkezdtem egyetemre járni, de rosszul érzem magam, mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Kicsit talán rinya kérdés lesz, de számomra nagy lelki vívódást jelent.

25 évesen elkezdtem egyetemre járni, eddig csak érettségim volt.

Akár büszke is lehetnék magamra, hogy tanulok, de épp ellenkezőleg érzek. Mintha szégyellném magam az egész miatt.

Mindenki fiatalabb nálam, a régi osztálytársaim, korombeliek már réges rég végeztek az egyetemmel, dolgoznak, akár családjuk van, vagy belekezdtek a családalapításba. Én meg szinte ott tartok, mintha most kerültem volna ki középiskolából.


2016. ápr. 25. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont az egyetem az, ahol pár év semmit nem számít. Ez már nem gimi, ahol kötötten, 14-15 éves korában érkezik oda mindenki.

Nekem volt olyan évfolyamtársam, aki 31 évesen kezdte el. És?

Túlagyalod a dolgokat. :)

2016. ápr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg. Örülj neki, hogy egyetemre járhatsz. Hidd el mások örülnének, ha meg tudnák tenni ugyanezt...
2016. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad rosszul. Levelezős alap (bachelor) képzést sokkal idősebbek is kezdenek, annak meg csak örülj ha nappalira járhatsz. Levelezős mesterképzéseken meg tök természetes 30-as, 40-es korosztály jelenléte is.
2016. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetemen egyáltalán nem számít a korod, nekem több kollégám is van, akik a 30-as éveik felé járnak és most kezdtek egy alapképzést. Nem szégyen, sőt... :)
2016. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne érezd rosszul magad emiatt. Ez egy hatalmas lehetőség. Használd ki! :)

Suli mellett is dolgozhatsz, ha mondjuk van rá időd pl hétvégén. Diákként kicsit könnyebb munkát találni, a diákszövetkezeteknél kell érdeklődni. A szakodhoz tartozó gyakorlati helyeknél pedig próbálkozz közben, hátha felvesznek gyakornoknak. Ha ez megnyugtat, a munkaerőpiacon hülyének nézik a tőled fiatalabbakat. Kioktatják őket, lenézik. Ezt bárki tudná igazolni sajnos.

2016. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Helyesek az érzéseid, ha nem tanulsz különösképpen, és csak jársz az egyetemre, csak úgy l'art pour l'art , az egyetemre járás kedvéért.

Maga a kérdés feltevés is arról szól, hogy elkezdtél egyetemre JÁRNI... [nem a tanulást hangsúlyozod, hanem az egyetemre járást]

2016. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én is annyi idős vagyok mint te, most első éves a jogi karon. A szaktarsaim közül én vagyok a legfiatalabb szinte. Bár én munka mellett csinálom levelezőn, nappalin nyilván fiatalabbak vannak. Szerintem ne foglalkozz a korral. Csakis mindig az érdekeljen,amit te szeretnél.
2016. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. ápr. 25. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!