Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bizonytalan vagyok, a jövőmet...

Bizonytalan vagyok, a jövőmet illetően ti hogyan döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jelenleg párkapcsolat nélkül. A későbbiekben szeretnék, családot alapítani ehhez akarnám az alapokat megteremteni már amennyire ez lehetséges.


Két opció között vacillálok;

A; Kimegyek, külföldre az egyik ismerősömhöz dolgozni ahol ugyan tudnék félrerakni pénzt a későbbiekre, de mivel egy évben csak legfeljebb 2 alkalmam lenne hazalátogatni így nem igazán tudnék párkapcsolatot kialakítani.


B; Maradok itthon és jövőre jelentkezek egyetemre. Ugyan van némi megtakarításom, de az nem fedezné teljesen az összes tandíjamat levelezőin, így igen szűkösen tudnék csak kijönni anyagilag. Ebben az esetben ugyan valamelyest tudnék ismerkedni, de sok időm szintén nem lesz rá.

Az aggodalmam ezzel kapcsolatban az, hogy ideális esetben (csúsztatás nélkül) 29 évesen fejezném be. Na, most, mint pályakezdő jogász ennyi idősen mennyire lennék hátrányban a fiatalabbakkal szemben?


2016. ápr. 25. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Külföldön nincsenek férfiak,akikkel ismerkedni lehet?
2016. ápr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szívesen lennék a helyedben
2016. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tedd,amit az eszed diktál, lehet a párkapcsolatot külföldön fogod megtalálni.
2016. ápr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1#

Nem írtam le, de férfi vagyok, és magyar hölgyet szeretnék magam mellé.

2#

És hogyan döntenél?

3#

Szívesebben maradnék idehaza. De tisztában vagyok vele, hogy az a 10 félév nagyon nehéz lenne pláne munka mellett. Szabadidőm gyakorlatilag nem is lenne, és kérdéses hogy mennyire érné meg egyáltalán az egész.

2016. ápr. 25. 23:47
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Külföldön is vannak magyar hölgyek.
2016. ápr. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam hgoy férfi vagy, elég férfias korrekt megfogalmazásod volt.


Nem tudom, hogy őszinte legyek nekem nagyobb problémám van, van ugyan barátnőm de a szüleim nem fogadják el, és nagy valószínűséggel el fogok menni itthonról, mert már nem bírom a szüleim undorító szemétkedéseit. Azért irigyellek, mert neked van szabad választásod, nekem nincs, vagyis lenne, de a szüleim teljesen ellehetetlenítik a szabadságjogaimat.


Annyi biztos hogy itt az egyetem kész hányás, külföldön mihez kezdenél?

2016. ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Go külföld, tapasztalatból mondom.

Az ismerőseim elég nagy része kint van. Jól megélnek, tudnak félretenni, utaznak, szóval minden rendben. Közülük 2 kint ismert meg magyar társat és eljegyezték egymást, páran a párjukkal mentek ki, de volt, aki külföldivel jött össze.

Én meg itthon vagyok, szívok az egyetemen, párkapcsolatra szinte semmi időm, szórakozásra semmi idő és még pénzem sincs.

2016. ápr. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tanulj ki valamilyen szakmát, gyakorold be és menj ki külföldre vagy légy önálló itthon. Lassan Dunát lehet rekeszteni a jogászokkal. Egyik ismerősöm fia költségtérítéses képzésben jó eredménnyel végzett, kapott is protekcióval állást és nettó 200 körül keres. A Vaternak ez 8 Milliójába került ő mondta , könyvelő az öreg. Jó befektetés volt? Egy ügyes kisiparos ennél többet keres és nem kell tanulnia éveket . 45F
2016. ápr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

5#

Csak kevesebb és nem a közvetlen közelben.


6#

Gipszkartonoznék, habár nem szakmám, de van benne némi tapasztalatom 2 nyarat végig dolgoztam velük még évekkel ezelőtt itthon.


7#

Jelen esetben úgy hogy a szállást, és a kinti közlekedést is a munkáltató fizetné, így gyakorlatilag, ami kiadásom lenne az az étkezés meg a hazaút, amikor van rá lehetőség, ezért írtam, hogy ott lehetne félrerakni a későbbiekre.


8#

Az A; opcióban még benne van az is hogy idehaza elvégzek egy gyorstalpalóit (amíg megcsinálom a jogosítványt) hogy legyen róla papírom (amit egyébként náluk nem kérnek), és ha más nem évek múlva akár itthon is el lehet vele dolgozgatni.

Ez az, ami nyugtalanít benne, hogy más nem igazán érdekel, és vagy el tud vele helyezkedni az ember (kapcsolatokkal) vagy nem, plusz negatívumként ott van az is, hogy közel 30 lennék, mire végzek, ami még jobban megnehezítené a dolgot.

Egyébként hogyan lett belőle 8m? Fizettek érte, hogy bekerüljön a munkahelyre?

2016. ápr. 26. 15:21
 10/10 anonim ***** válasza:
A munkahelyért nem fizettek, elvileg a 6 év tandíj, albérlet, utazások, könyvek , zsebpénz volt ennyi. Az öreg könyvelő , lehet, hogy még a reggeli tejeskávét is felszámította :). Azt mondom, hogy kapcsolatok nélkül ne vágj bele a jogba, főleg , ha nem is igazán érdekel. Nők meg jönnek majd maguktól, még 4-5 év és ragadnak majd rád az idő nem nekik dolgozik..
2016. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!