Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rájöttem, az egyetem nem...

Rájöttem, az egyetem nem nekem való - Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Elég sokáig tartott, de úgy döntöttem, hogy az egyetemi kar, amire jöttem, nekem túl nehéz, nem tudok ennyi tölteléktárgyat és felesleget megtanulni, ami szükséges lenne az egyetem elvégzéséhez. Undorral kelek, undorral fekszem. Szeretném inkább az év hátralevő részében önképezni magam (programozás), és szeptembertől már munkába állni. A programozás nagyon jól megy, jó vagyok belőle, a matek miatt viszont sajnos bukom a tárgyakat.
2016. ápr. 25. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
de végzettség nélkül is felvesznek munkahelyre?
2016. ápr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Programozóként jó dolog ha van papírod, de eléggé azt nézik először juniorként, hogy mennyire vagy hajlandó tanulni és fejlődni. A cégek is tudják szerencsére, hogy a programozók nem az egyetemen tanulnak meg programozni.
2016. ápr. 25. 23:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz kőrbe az ismerősöknél, hogy van e valakinek ismerőse cégnél, ahova embert keresnek.

Kéne valami jó referencia és szerintem mehetne a dolog papír nélkül is. Random, nem túl könnyi referencia és végzettség nélkül munkát találni, hiába ért hozzá az ember, mert egyszerűen nincs bizonyíték a munkáltató felé, hogy tényleg értesz hozzá.

(Jelentkezéskor, az egyetem otthagyását ne úgy vázold fel, mint a kérdésben. Olyanokat mondj, hogy az egyetem megterhelő volt anyagilag és végre dolgozni szeretnél. Szeretnéd magad élesben kipróbálni és valódi kihívásokat akarsz. Az ilyeneket jobban bírják, minthogy untad az egyetemet. :) Amúgy teljesen átérzem a helyzeted, gépésznek tanulok.)

2016. ápr. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Valóban sok a töltelékanyag ami helyett lehetne olyat tanítani amit már holnap fel tudnál használni.

Azt mondom ne keseredj el mert nehezen megy a matek! Ha nagyon szereted a programozást akkor miért nem próbálsz a programozás segítségével matekot tanulni,netán matektanárt fogadni?

NE HAGYD ABBA a tanulást mert nem biztos,hogy lehetőséged lesz arra,hogy folytassad! Minden évben megváltozik a tananyag követelmény és már 1-2 év múlva nem fogod utolérni önmagadat! Mi volna ha valamelyik osztálytársadtól kérnél segítséget, te abban segítenél neki ami a másiknak nem megy?

A tölteléktárgyak is jók valamire,megtanít olyan dolgokra ami az ember érdeklődési köre szerint sok esetben kiesne.

Mars vissza tanulni!

2016. ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szóval bedurciztál, bedobod a törölközőt, a lábadat meg fel az asztalra és hanyatt dőltél,egy félévnyi tárgyra inkább fizetsz kreditbuntetést, mint hogy letennéd a segged a es tanulnál. Gratulálok. Remélem írtál alá hallgatói szerződést és lesz több fizetnivalód is, ilyen hozzáállással.
2016. ápr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom... nekem eddig minden jól fizető cégnél kérték a diplomát. Mondjuk az is érdekes lesz, ha beírod az iskolák közé az egyetemet, de látják, hogy nincs diplomád, mit fogsz majd mondani. Hogy nem volt elég kitartásod elvégezni, vagy az egyetem hibája, mert teletolta a képzést egy csomó felesleges (a matek felesleges?!) dologgal. Mindegyik válasz pont olyan, amiért lecsapnának rád a HR-esek azok mellett, akik el is tudták végezni az adott szakot. Sok sikert.
2016. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére a komolyabb cégek (ismerek párat, vannak ott ismerőseim) tudják jól, hogy felesleges egy olyan papírt adni, ami nem ad biztos szakmai tudást. Temérdek végzett egyetemista megfordult náluk programozóként, és olyan trágya kódokat írnak, amiket egy 2 hete ott dolgozó betanított junior is röhögve leköröz az ott megszerzett tudásával - nem túlzok, valóban ez a helyzet.
2016. ápr. 26. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Én mondjuk főiskolát végeztem, de rájöttem teljesen felesleges volt. Leérettségiztem, aztán szereztem egy OKJ-s papírt elektronikai vonalon, aztán mentem főiskolára, teljesen feleslegesen.


Vannak Bp-en jó szakközépiskolák, ahol informatikai OKJ-t lehet szerezni.

2016. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7# akkor miért kérded hogy hogyan tovább??? Meg minek írtad ki a kérdést???
2016. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!