Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért alap manapság a diploma?

Miért alap manapság a diploma?

Figyelt kérdés

Minden ilyen kérdésnél ahol a fiatal nem tudja menjen e egyetemre, vagy esetleg 21-22 évesen terhes, elhordják minden hülyének, felelőtlennek, mert hát a diploma. Aki meg esetleg azt írja, hogy nem baj, nem alap a felsòfokú végzettség, az 0%-os.

Én most minden kötekedő szándék nélkül kérdezem:

Ha MINDENKI diplomás lenne,ki szolgálna ki a boltban, presszóban?

Ki sütné a kenyeret, süteményt?

Ki főzne az éttermekben?

Ki állna a szoliban, kondiban a pult mögött? Estig sorolhatnám...

Aki azt szajkózza, hogy igenis mindenki legyen egy überértelmiségi és legalább egy könnyű szakot végezzen el, az mit válaszolna a fentiekre?

Igen, mindig lesznek 8elemis kissebbségiek kétkezi munkára, de most őszintén...ti örülnétek, ha ők szolgálnának ki egy étteremben?


2016. ápr. 29. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem alap a diploma. Nincs mindenkinek LEHETŐSÉGe tovább tanulni vagy nem mindenki AKAR. Szakunkások is kellenek, nem csak diplomások. Teljesen egyet értek a kérdezővel.
2016. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
itt leginkább unatkozó gyerekek és nők válaszolnak, ezért van ennyi okoskodó válasz
2016. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
ja és szerinted ki unatkozik? a szakmunkás, vagy a diplomás?
2016. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
igazad van! amikor mondják hogy keveset keresek akkor azt írják hogy tanulj informatikusnak meg diplomázz le ... akkor a megoldás mindenki mondjon fel a munkahelyén és tanuljon. inkább azt kéne elérni hogy mindenkit fizessenek meg
2016. ápr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Így is diplomások csinálnak jópár sz.r munkát, de kb olyan minőségben is...mert ugye nekik van diplomájuk, és hát nehogy már na...

Lassan mindenkinek lesz, nekem azért sem, mert olyan területen dolgozok, ahol tökmindegy, hogy van, vagy nincs.

Meg rendszerint olyan helyen várják el, akiknek szintén van, de megindokolni, na azt nem tudják, miért kell.

Melóhelyeken leginkább a képzettség számít, az előélet, meg a tapasztalat.

2016. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilvan az lenne az idealis, ha mindenkit megfizetnenek de neked mint egyennek erre nincs befolyasod a sajat jovodre viszont van. Tehat aki nem diplomazott le es nem tanult szakmat az ne a fideszre fogja, hogy szarul el hanem akkor nyugodjon bele, hogy valakinek ki kell szolgalni a tobbieket a boltban stb.
2016. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A diploma némi előny lehet, de az a baj hogy egyik alkalmazotti viszony sem éri meg.

Valamikor éltem a nyugdíjas szüleim háztáji gazdaságában és nem dolgoztam máshol. Ekkor merült fel bennem a kérdés hogy miért nem előnyösebb a társadalom vérkeringéséhez csatlakozva, például alkalmazottként élni mint önellátóként. Tréfásan mondtam úgy is hogy parasztként is nagyobb úr voltam mint idehaza mérnökként. Mert önellátóként volt időm mindenre, nyugodt és kiegyensúlyozott voltam, nem volt ébresztőórám, nem fizettem a bolti élelmiszeren lévő ÁFA-t, stb. No de a fenébe is, nem a társadalom vérkeringéséhez csatlakozva kellene előnyösebbnek lenni az életnek? Bizarr dolog az hogy egy busman 1 órát dolgozik naponta a megélhetéséért, mi meg 11-et. A technikai fejlődésnek könnyebbé kellene tennie az életünket, persze nem az nehezíti meg Magyarországon hanem az élősködők: adók, járulékok, rezsi, útdíjak, parkolási díjak, árrések, alacsonyan tartott munkabérek, stb.

2016. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
amíg szakmunkásként többet keresek mint egy diplomás, addig csak nevetni tudok az ilyen megnyilvánulásokon.
2016. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
12%
A diploma semmit sem ér. Akiknek sok pénzük van, biztos nem a diploma miatt. Nem a végzettségben és munkában van a pénz. Rá kell jönni, hogy mire vevő a társadalom, és abból pénzt csinálni. Ott van például a Bongo tudja alkalmazás, amit előszeretettel használnak naponta többezren. Oké, 500 forint haszon egy SMS nekik, nem hangzik túl jól, de ha megszorzod 1000-rel egyből jobb nem?
2016. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az azért más kérdés attól, hogy ha vki elégedett a pincér/fodrász stb. állással, van hozzá tehetsége stb, ne erőszakolják rá az egyetemet... mint hogy vki ott áll 21 évesen terhesen... a legtöbb feltett kérdésben nincs neki többéves munkaviszonya (főleg egyetem kellős közepén), a srácnak sincs... az viszont nettó felelőtlenség.
2016. ápr. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!