Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha most 2016-ban írnod kéne...

Ha most 2016-ban írnod kéne egy filozofikus regényt, milyen problémát boncolgatnál, miről szólna, mit tanítana, mi lenne az üzenete?

Figyelt kérdés
Egy regényre gondolok, tehát nem puszta gondolatokból álló könyvre, hanem egy cselekménybe bújtatott üzenetre.
2016. máj. 5. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Asszem használhatnád alapgondolatkènt az emberek egymàstòl valò eltàvolodàsàt, a làtszat baràtsàgokat
2016. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az álarcokról, amiket az emberek nap mint nap hordanak, s váltogatnak minden egyes napon, minden egyes mondatnál...
2016. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én amikor rájöttem a determinizmusra az nagyon elkeserített. Ezért talán arról szólna, hogy hogyan tanultam meg együtt élni a tudattal.A másik, hogy semmiben sem lehetünk teljesen biztosak. Lehet, hogy nem is léteznek a szeretteink, stb. Ugyebár amiből kiindul ez a "Gondolkodom, tehát vagyok" gondolat. Ezzel ugyanúgy voltam, mint a determinizmussal. Megjegyzem azóta sikerült (szerintem) nagyon meggyőző filozófiai bizonyítékot találnom arra vonatkozólag, hogy ez a gondolkodom-tehát-vagyok gondolatmenet hibás. Csak még nem tudtam elmondani a véleményem hozzáértő embernek, de a gondolatmenetem elviekben sem támadható. Most abban reménykedem, hogy ha betöltöm a 17-et felvesznek a Mensa HungaIQába, és ott megkérdezhetem mások véleményét. A regényben talán benne lenne ez is, most hogy így belegondoltam... És most, hogy mondod... lehet, hogy meg kéne írnom, végül is valamiből szeretnék nagyon meggazdagodni:).

[link] Aki esetleg nem tudná.

2016. máj. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sikerességről szólna, hogy milyen könnyű sikeres emberré válni egy kis ésszel, ami az emberek többségének nincs meg.
2016. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Determinizmus! Én is hallottám már róla, van benne valami.
2016. máj. 6. 13:08
 6/6 anonim válasza:
Aaz illúziókról, az ingerekről amik elvakítanak
2016. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!