Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek ha csak...

Mi értelme az életnek ha csak a szenvedés és a lenézés, meggyalázás éri az embert? Lent

Figyelt kérdés

Elkerül a szerencse és a boldogság.Csak a bánat van és a vegetálás.Mivel a pénzügyeim se müködnek és persze semmi más sem.

Önbizalmam sincs már semmi,hogyan is lenne?! Csoró vagyok és ocsmány is(elálló fülek és rossz fogak,sajnos 1 genetikai hulladék lennék,pedig ápolt vagyok,de kb. trágyát sem ér)

Hogy lehet az ha 1 szegény ember akarna valamire jutni mindenki hülyének nézi?Tiszteséges munkával meg még élni is nehéz.Szokták mondani én nem élek csak "létezek" :(



2016. máj. 6. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldre és lesz pénzed plasztikára.
2016. máj. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

kit érdekel, hogy más mit mond, vagy minek néz?


ha ez alapján élne mindenki, akkor még mindig barlangban élnénk és félnénk a tűztől, mert 1000 ből csak 1 mert odamenni..... ja nem, bocs, már rég kihalt volna az emberiség a fenébe.


amúgy amíg ilyen hozzáállással gondolkodsz magadról, addig ne is csodálkozz, hogy nem változik semmi.


"Tiszteséges munkával meg még élni is nehéz."


ez sem igaz, tisztességes munkát végzek és normálisan megélek belőle. csakhogy nem egy multi kizsákmányolt rabszolgája vagyok, hanem vállalkozó, igaz nincs kacsalábon forgó palotám, meg ferrárim, és ugyanúgy lemelózom a 150 órát mint a cégnél, de van hogy 200 óra is van 1 hónapban, de nem szűkölködöm!

2016. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a helyzetben az egyik ember jól érzi magát, a másik meg pocsékul, hogy van ez ? Nyilván úgy, hogy meg kell találni a dolgok jó oldalát, aki meg a rosszat találja csak, az hülye és ügyetlen, mert mindennek van jó oldala is.
2016. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok és fiu.

Szégyen vagy nem,de sirtam a bánattol pedig soha nem szoktam!

De ezek a dolgok az évek során már olyan mély nyomot hagytak a lelkemben,hogy már nem látom a fényt.Ugy érzem én nem vagyok ide valo,mert ha valaki azt mondja,hogy azért születtem,hogy csak szenvedjek örökké és más semmi nem jár nekem inkább ne....


1.-es arra van pénzem vagyis lenne! Igazábol nem is ez a legnagyobb problémám! Légyszives figyelmesebben olvasd el a fent emlitetteket .Ha mégsem érthetö,majd leirom.

2016. máj. 6. 21:02
 5/11 A kérdező kommentje:
2-es igen van 1 válalkozásom nekem is ami sajnos még igyen kicsi.Ezért ellégé kivagyok szolgáltatva a "viszonteladoknak".Igy van mindenki akar 1 szeletet a tortábol,igen ám ez nem is lenne baj.De ha csak dolgozol,dolgozol és dolgozol és egyszer csak azon kapod magadat,hogy neked csak a munka van és a vegetálás.Hát mit mondjak erre,ezért nem éremes élni! ...
2016. máj. 6. 21:07
 6/11 A kérdező kommentje:
Rip helyesirás. De nézétek el nagyon padlon vagyok.
2016. máj. 6. 21:09
 7/11 bandi6891 ***** válasza:
az élet értelme attól függ hogy gondolkozol.Valaki rablásra,csalásra adja a fejét,valaki állandóan tanul ettől remélve a jobb életet,valaki remete lesz vagy hajléktalan mert nem illenek bele a jelenlegi társadalomba.
2016. máj. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Pedig mindig ugy gondolkozom,hogy ezt meg azt igen én bizony megtudom csinálni.Ha valaki azt mondja,hogy ezt nem lehet én mindig azon agyalok,hogyan lehetne...


De sajnos a legnagyobb probléma ,hogy azon is nagyon sokat gondolkozok,hogy és hogyan "szabadulhatnák meg gyötrelmek nélkül e életemtöl.

2016. máj. 6. 21:40
 9/11 bandi6891 ***** válasza:
a halál előtt még próbát tehetsz dokinál,olyan segítő kell neked aki tükröt mutat,mellette pedig jobban érti a lelki dolgokat mint itt bárki.
2016. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 JP HHH válasza:

Ezzel az írással azt sugallod, hogy fél lábbal már odaát vagy. Te, mint ember sokkal kitartóbb vagy ennél, hisz itt a bizonyíték, hogy segítséget, tanácsot kérsz másoktól.

Egyeseknek ijesztő lehet kicsit lélekről beszélni, de ahhoz, hogy őt itt tartsd, változtatnod kell az emberi gondolkodásodon. Igazából szeretet hiányod van (szerintem). Egy igazi, szerelmen alapuló párkapcsolat mindenre gyógyír lehet (100 %). Sajnos viszont a szerelem nem fog rád találni, míg ilyen hangulatban vagy. Tenned kell a szerelemért. Nem kell erőltetned, csak légy kicsit nyitottabb.

Hogyan javíts a hangulatodon?

Írod; "elkerül a szerencse". Állj meg! Ürítsd ki a fejed minden gondolattól. Figyelj meg embereket. Ha figyelmes vagy, látsz, olvasol, hallasz emberekről (akár ezen az oldalon is, aki kicsit bővebben megosztja az érzéseit, gondjait), akik élete a tiedhez képest sokkal mélyebb szakadékban van. A nincstelenség küszöbén élnek. Olykor az érzelmek fizikai fájdalmát élik meg. Gondolj, esetleg találkozz hajléktalanokkal, aki egy falat ennivalóért küzd. Egy kartonpapír számára az életet jelentő személyes tárgy. Példát is vehetsz tőlük, mert láthatod, hogy semmijük ellenére még is küzdenek az életért. A mindennapokért.

Igen, ettől összeszorul a szíved. Kavarogni fognak benned az együttérzés fájdalmai, de mind e mellett saját magadat is a megfelelő helyre tudod besorolni.

Hiszen sokkal jobb életkörülmények között élsz, mint ők.

Ez az önbizalmadat is fogja javítani.

Ha megkérhetlek, itt nem szavakat kell olvasni, hanem érzéseket érezni.

"csóró vagyok" Meg kell értetned saját magaddal, hogy nem vagy az, amiben a fent leírtak úgy színt segítségedre lesznek.

"ocsmány" Az elálló füleket nem kell orvosolni, hacsak nem derékszögben elállóak. Ez csak előnyödre lehet. Van akinek vicces, van, aki semlegesen áll hozzá (az átlag), van aki kigúnyol, és van valaki, aki éppen ezért fog beléd szeretni. Egyszerűen imádja a füleidet.

"A fog" Az nagy gáz. Ha gyökér kefével sikálod magad tisztára a nap minden órájában, de a fogad (fogaid) ápolatlan, akkor ápolatlannak fogsz tűnni még a vasorrú bábának is. Mindegy mennyibe kerül, de ezt a problémát meg kell oldani.

Továbbá. Hozzál magadnak szabályokat, és azt maximálisan próbáld is betartani. Pl. vasárnap nem dolgozom. Vagy, minden szombaton x órát futok, esetleg kerékpározok. A lényeg, hogy amit meg tudsz oldani és örömödet is találod benne. Persze és lehetőleg legyen kapcsolatban emberekkel. Barátokkal, ismerősökkel, új kapcsolatokkal. Adj időt saját magadnak, arra, hogy élj, arra, hogy ezt én szeretném, arra, hogy ettől vagyok boldog.

Az utolsó két mondatod? Csak annyit mondok légy erős, és tarts ki.

Az orbán féle rendszer, amiben a diplomások elenyésző része, a csalók, a tolvajok, a hazugok, a másokat becsapók élik világukat, hamarosan összeomlik. Azt gondolom, hogy ez a helyzet, az emberi magatartás nem lesz sokáig fenntartható.

Hogy azt követően mi jön, azt nem tudom, de talán a változás egy jobb irányban sodorja az országot.

Egy olyan irányba, ahol tisztességes munkával emberibb életet élhetsz, élhetnek az emberek.

Ha nem lenne változás, akkor már is elkezdek félni.

Ez esetben a hazámat kellene féltenem. Meg...

Köszönöm, ha elolvastad.

2016. máj. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!