Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudnék kezdeni az életemmel?

Mit tudnék kezdeni az életemmel?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Hollandiában élek 12 és fél éves korom óta. Azelőtti életem ''társas''-abb volt. Nem vettem észre nagyon sokáig, hogy mennyire nem érdekel szinte semmi. A gépezés lett a világom. El hívtak valahova inkább nem mentem és olyanokon gondolkoztam mit találjak ki, hogy ne kelljen menjek. 2015 nyara óta kezdett a depresszióm szerintem. Pontosabban nem tudom meghatározni mikor kezdődött de kb akörül és egyre rosszabb lett. Depressziós időszakaimban nagyon sokat gondolkodok az életről és az öngyilkosságról. A reményt nem tudom el fogadni. Nagyon zavar sok minden. Leginkább fognám magam és kényelmesen el gépezném az életemet, de tudom hogy ez nem jó csak nem tudom mit tegyek érte, mert eddig egy próbálkozásom se sikerült. Szorongok, ideges leszek nem tudok semmit se csinálni unalmamba. Múltkor véresre rágtam a bőrt a körmöm részénél az ujjamon. Napom több mint fele az életről való aggódás és gondolkozásról szól. Nem értek semmit. Se magamat se a világot. Mit kezdeni mit ne kezdeni stb. Pszichológushoz járok 2-3 hónapja. Igazából havonta 1x jártam ami kevés lehet de most 2 hetente. Nem tudom megmondani hogy akármi is változott. Csak annyival jobb, hogy olyan dolgokat tudtam vele megbeszélni amik nem igazán ''normálisak'' mert nem is azok. Kapcsolatos a gyilkolással. Mondjuk azt hogy nem ártanék vele senkinek a véleményem szerint azzal a dologgal. Én jól járok vele de nem kell senkinek baja essen, csak mi van ha lebukok dolog... na ugye itt már gyilkosság kérdése is fent áll, de nem mentem el soha addig. Nagyon sok dolog van ami gond/probléma nekem. Nem is tudom miben kérjek a dokitól segítséget. Előrébb se jutottunk, mert mindig más jött a témába amikor beszélgettünk. A sportolás messze áll tőlem. Nem szeretem. Nem tudtam magamat tartani se amellett, mert valaki azt mondta, hogy a sport majd leköt de nem tudott...

Ez igazából talán a lényege az egésznek amit mondani akarnék. Ezeken kívül még rengeteg apróbb dolgot fel tudnék hozni. Ja, igen nem szerezném ezt kifelejteni belőle még.

A szociális életem 0. Barátaim és barátnőm sincsen. Nem is voltak. Csak az utóbbi időben persze ennek hiánya erősödik úgymond és emiatt aggódok.

A találjam meg mi érdekel dologra annyit tudok mondani, hogy még az életemmel se tudom mit akarok és azt se tudom mi/mik érdekel/nek.



2016. máj. 9. 23:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha én írtam volna, velem is ugyan ez a helyzet.
2016. máj. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:(
2016. máj. 9. 23:58
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

Hát öcsém... te aztán tényleg nem vagy normális.


Ha meg tippeket sem fogadsz el tőlünk, hogy mit csinálj / mit próbálj ki akkor mi a f @szt irogatsz ide kérdéseket.


Vágd ki a géped az utcára, járj emberek közé, beszélgess. És ne arról hogyan gyilkolnád meg... pfú te, rendesen felb @szott ez most. Ilyen emberekkel élek egy bolygón...

2016. máj. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Fogd meg magad és menj ki a legutolsó fához és akazd fel magad. Feleslegesen szívod el a másiktól a levegőt. Menj el szíríába vagy azon túl még délebbre és néz körül ott milyen a helyzet. Az éhező gyerekek azon vannak minden nap hogyan ejtsenek el mindenféle házi állatokat hogy tudjanak mit enni,te pedig itt sajnáltatod magad, ki kíváncsi a lelki szemetedre de most komolyan amikor más még nálad is szarabb helyzetben van. Lehet jelentkezni a vörös keresztesekhez vagy a humanitárius segélyszervezetekhez, segíts másokon és ezzel magadnak is segítesz lelkileg.
2016. máj. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2. Igen, ilyen emberekkel kell együtt élned a bolygón.


3. Képzeld el. Gazdag fiatal kis srác akinek az a problémája, hogy össze lett törve a drága kocsija és ilyen komolyan fogja fel az egészet mint én a sajátomat. Mit képzel ő minek sajnálkozik vesz másikat. Egyetértek nálam sokkal rosszabb helyzetbe is vannak sokan nagyon sokan... de ez nem jelenti azt hogy a normálisabb körülmények között élőknek nincs problémája.

2016. máj. 10. 00:43
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Hogy jogosan vagy felháborodva a szar életed miatt az csak falra hányt borsó. Tehetsz a javulásért és nem otthon ülni a babérjaidon. Sok sikert!
2016. máj. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy tudok mit tenni érte. A probléma ott van mintha nem érdekelne, de mégis akarok? Nem értem se magamat se az egészet. Még nagyobb baj, hogy nincs senki aki segítene családban ebben... Meg ha el is jutok addig mivel tudnám...
2016. máj. 10. 01:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Na látod ez a baj, nem vagy képes és nem is akarod meglátni a fényt az alagút végén. És azt se hiszem hogy nem képes ezen segíteni.
2016. máj. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindig idegesit, ha egy Lany picsog.

De, ha egy fiu picsog, aki raadasul 19... Boaaaa.


Szerintem hagyd ott Hollandiat, es koltozz a bokor-tanyakra. (Janosbokor, Kovacsbokor, Vargabokor, Nadasbokor, Vajdabokor, es van meg egy rakas belole) Koltozz oda, elj, ahogy a tobbiek.

Harom honap alatt meggyogyul az agyad, mert nem lesz idod picsogni a hulyesegeken.

2016. máj. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De bunkó parasztok vagytok!

Egyébként én is ugyanebben a helyzetben vagyok csak lányként, én is éjjel nappal gépezek, ellustultam, meguntam az életet, fiatal korom ellenére túl sok csalódás ért, túl sok negatív csapás ami kiölte belőlem a reményeket, az önbizalmat és az emberek szeretét/megértését és a türelmet. Antiszociális lettem, úgy tekintek a társadalomra mint aminek nem vagyok a része. És valóban, csak látszólag vagyok a része, legbelül nem. Vannak céljaim, egy élet ami már itt van a fejemben, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá a megvalósításához. A napok telnek, a hetek, a hónapok de nem tudom, még mindig. Ha gondolod írhatsz! Hátha tudok/tudsz valamiben segíteni...

2016. máj. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!