Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted melyik társadalmi...

Szerinted melyik társadalmi probléma van a legfelszínesebben kezelve? Milyen megoldást találsz a legoptimálisabbnak rá?

Figyelt kérdés
2016. máj. 10. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

kommunikációs, önismereti, érzelmi tudatlanság


oktatás.

2016. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nők - modortan, alázat, megbecsülés
2016. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szervezettség, logikus gondolkodás, döntéshozás.

Ezeket is tanítani kéne.

2016. máj. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb. mindegyik... max. egyes társadalmi problémák néha jobban beszédtémák (pl. melegek helyzete).


Sztem ami felszínesen van kezelve (leginkább a hatalom által):

- munkavállalók jogai és azoknak betartása... megoldás: gyorsabb és elfogulatlanabb munkaügyi bíróság, és igen, akiről megtudják, hogy kifizetetlenül túlórára kényszeríti a dolgozóit vagy közös megegyezésre akarja kényszeríteni felmondásnál vagy nem adja ki a dolgozót megillető szabadságot, azt igenis büntessék meg

- kultúra támogatása (az oktatást azért nem írom, mert az azért előtérben van most, és jobban belelátunk... de ott is vannak hatalmas bajok)... itt én pl. elérhetővé tenném mindenkinek a kulturális támogatásokat, és megadnám az alkalmat szakmabelieknek és laikusoknak is, hogy egy fórum keretében elmondják a véleményüket (pl. volt szakmabeliként tudom, hogy vmi vidéki színház Csizmás kandúr vagy vmi hasonló gyerekelőadása több, mint 1 millió ft támogatást kapott, míg neves színházak minőségi kortárs darabjai volt, hogy a 100e-t sem haladták meg... vagy hogy két drámafesztivál közül az egyik több millió ft-os támogatást kapott, a másik semmit, pedig utóbbi minőségibb és hasznosabb volt, de az előbbi volt közelebbi kapcsolatban a kormánnyal... a poén az egészben az, hogy a támogatás nélküli drámafesztivál dolgozóinak kellett ismeretségi alapon az előbbi fesztivál munkatársai által elkövetett szarvashibáit orvosolni... olyanok történtek, hogy utána sem néztek, hogy az előadásnak, amit meghívtak, joga van-e az előadást játszani... kiderült, hogy nem fizették ki a jogdíjakat... és a szerző jogosan háborgott rajta)

- közalkalmazotti rendszer (vannak olyan közalkalmazotti állások, amiket jobban meg kellene fizetni sztem a többihez képest... mondok egy példát, egy iskolaorvosnak nagyobb felelőssége van, mint egy színésznek vagy egy tanárnak, mert emberek életéért felel... sztem át kellene nézni, hogy melyik munka milyen felelősséggel jár, és aszerint vmivel emelni azokét, akiké nagyobbal)

- fizetések és infláció/árak kapcsolata...

2016. máj. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!