Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok (BSc), eddig fél év csúszással. Most már megvan minden tárgyból az aláírásom, és jelentkeztem záróvizsgára is, de én úgy érzem nem leszek kész. Most huszadikáig kell letudni minden vizsgát, és nekem még van hátra 5. Ez még akkor is nehéz vállalkozás lenne, ha szorgosan tanultam volna, de nem tettem, mert már a könyökömön jön ki az egész, és nem tudok rá koncentrálni. Ez a villámtanulás, amit az elmúlt két hétben is csináltam, nem az én stílusom. Sikerültek a vizsgák, kettesre, de végig kellemetlenül éreztem magam, mert hiányos tudással mentem.


Szóval úgy érzem, nem lesz meg minden tárgy huszadikáig, így záróvizsgázni is csak ősszel mehetnék. És az az igazság, ez engem nem is zavarna, mert most ha záróizsgázok, ha nem, a forgatókönyv ugyanaz lesz: elmegyek dolgozni. Most júniusban minden hátramaradt (még 5) tárgyat megcsinálnék, ezzel abszolválnák a tanulmányaimat, tehát több félévet nem kéne felvennem, csak majd záróvizsgára bemenni ősszel.


A kérdésem, hogy ti mit tennétek? Szívem szerint nem kínoznám magam már, hogy bemenjek holnap is hebegni-habogni, hanem inkább megtanulnám alaposan, elmennék megcsinálni júniusban, ősszel pedig csak a záróvizsga maradna. Ami ellentmond ennek az érzésemnek, az a családi nyomás, meg saját magam nyomása is, hogy most "végezhetnék", pedig tudom, hogy mindkét esetben ugyanaz fog történni,amit fentebb is írtam: júniustól elmegyek dolgozni. Csak így most abbahagyni, hogy holnap már nem megyek be vizsgázni, olyan mintha feladnám.



2016. máj. 17. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a villámtanulás nem megy, későbbre halasztanám és megtanulnám rendesen. Amúgy mit fogsz dolgozni?
2016. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Diákmunkát, míg van diákom (vendéglátásban). Érdekel a gasztronómia, és most több olyan is van, amiben látok tanulási lehetőséget.
2016. máj. 17. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben semmikeppen ne a csaladi nyomas legyen az iranymutato. Mi ertelme az egesznek ha meg se tanulod rendesen es meg ideggorcsot is kapsz a stressztol? Halassz. Fejezd be osszel. :)
2016. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kellemetlen, de a végzettségemmel most nem fogok munkát találni, ezért is ment el a kedvem az egésztől az elmúlt évbem, ennek köszönhető a csúszás is. Így egyelőre más utak felé nézek, a vendéglátás az egyik.
2016. máj. 17. 20:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen végzettséged van?
2016. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Agrármérnök lesz.
2016. máj. 17. 20:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ha újrakezdhetném, már komolyabb utánajárással vágnék neki, de most már mindegy. Van lehetőség egyébként elhelyezkedni, de nem osztogatják, és itt nagyon fontos a szakmai gyakorlat (vagy ismerős), amit nem kaptunk meg egyetem alatt. Én ezt már az egyetem felénél felismertem, és direkt úgy választottam magamnak szakmai gyakorlai helyet, hogy akár majd alkalmazzanak is, ha jól teljesítek, de semmi sem úgy jött össze ahogy elterveztem.
2016. máj. 17. 20:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!