Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem jó dolog...

Csak szerintem jó dolog szociopatának lenni ebből a szemszögből nézve?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem jobb életem lenne ha szociopata lennék, sikeresebbek is úgy hallottam, nincsenek erzelmeik ezzel rengeteg gondtol szabadulnak meg, gátlástalanok,ami megkonnyiti szintén az életet.. Saját szempontból nézve tényleg jó nekik.. Az igaz hogy gyűlölöm az ilyen embereket de mégis jobb nekik mint nekünk az élet szerintem, persze cafoljatok meg
2016. máj. 19. 00:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a baj az h nem szociopata fejjel nézzed a szociopata úgymond "jó" tulajdonságait:D


lehet h sikeresek,és gátlástalanok de a gyümölcsét nem tudják élvezni mert ,nem tudják érezni azt h élvezik.

Nekik mindegy h csövesek e vagy gazdag emberek.Nem látják a különbséget.


Az élet érzelmek nélkül szürke lenne.Gondold el magad h nem örülsz a napsütésnek,nem jelent semmi számodra egy ölelés.azt hogy a saját anyádat megölni ugyanannyival járna mint kidobni egy papírzacskót.

tehát lehet h megkönnyíti az életét de neki mindegy.nemfontos nem is jó nem is rossz


tehát értem ami mondasz csak a válaszom h szerintem nem jó

2016. máj. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenekelott tisztazd magaddal/magadban, hogy mit jelent, es milyen szemelyiseget takar a kifejezes. Hogy a kornyezete hogyan viszonyul hozzajuk, mi a velemeny roluk (feleseg, gyermekekei).

Aztan talan jobban el tudod donteni, hogy valoban akarod-e, vagy sem.

2016. máj. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]

Azt ajánlom, hogy olvasd el. A főszereplő szociopata, é az ő szemszögéből látjuk a világot.

2016. máj. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Sikeres es bolcs pszichopatak cimu konyvet.
2016. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Pszichopata vagyok. Engem is gyűlölsz? Ne altalanosits. Szemelyiseget utahlatsz. Ember típust nem.

Minden embernek vannak erzelmeik.

En szabad akaratból is ezt valasztanam. Tenyleg rengeteget segít de mindenki elerhet ilyen elme állapotot.

Akitol azt hallotad, hozzánk hasonloknak nincsenekerzelmeik, nem ert hozza.

Ha informálódni szeretnél, irj ram nyugodtan.

2016. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam hogy azt élvezi egy pszichopata személyiség, ha úgymond szemét, gátlástalan dolgokat csinál, ha játszik az emberekkel, vannak valamilyen szinten erzeseik
2016. máj. 19. 09:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Most lehet én vagyok a h.ülye de a szocio és a pszichopata nem ugyan az szerintem. Nem úgy van hogy a szociopata élvezi a macskákat élve boncolni a pszichopata meg nem zavartatja magát ha a céljai elérése érdekében ölnie kell amennyiben kifizetődőnek tartja?
2016. máj. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ugyanaz, csak egy szinonimája
2016. máj. 19. 12:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, NEM ugyanaz
2016. máj. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A szociopatákat könnyű felidegesíteni, labilisak, dühkitörésekre hajlamosak. Gyakran alacsonyan iskolázottak, rossz szociális helyzetben élnek, és nehezen tudnak hosszabb ideig egy helyben maradni, gyakran költözködnek és stabil állásuk sincs. Nehezen, de általában sikeresen teremtenek kapcsolatot másokkal - annak ellenére, hogy gyakran félelmetesnek tűnnek mások szemében -, és gyakran szoros kötődést alakítanak ki bizonyos csoportokkal, annak ellenére hogy a társadalmi normákat, szabályokat nem tisztelik. A szociopaták által elkövetett bűntények általában véletlenszerűek, spontának, nem előre eltervezettek.



A pszichopaták ezzel szemben gyakran elbűvölő személyiségű, vagy ártalmatlannak tűnő emberek, akik könnyen megszerzik mások bizalmát, és bizony vissza is élnek vele. Manipulatívak, nem képesek valódi kötődés kialakítására, képtelenek az empátiára, de gyorsan képesek megtanulni, hogyan "utánozhatnak" bizonyos érzelmeket annak ellenére, hogy nem érzik őket. Gyakran magasan iskolázottak, műveltek, biztos állásuk van. Az általuk elkövetett bűntényekre hosszú ideig készülnek, mindent pontosan elterveznek, hűvös fejjel gondolkoznak és aprólékosak.



A szakemberek szerint a pszichopátia genetikai eredetű, míg a szociopátia a környezeti hatások miatt alakul ki. A pszichopatáknál az agy bizonyos részei (melyek az érzelmek irányításáért felelősek) alulfejlettek. A szociopatáknál nem található ilyen eltérés, a viselkedésük általában valamilyen gyermekkori trauma, fizikai vagy lelki bántalmazás következménye.

2016. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!