Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek általánosságban...

Szerintetek általánosságban tényleg igaz az, hogy a kemény tanulásnak később meglesz a gyümölcse?

Figyelt kérdés
2016. máj. 29. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
nem
2016. máj. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 49 sikertelen állásinterjú volt a gyümölcse. Jogász vagyok.
2016. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nem. Szerintem fontosabb a rámenősség, a kitartás, az erős, szinte túlzott önbizalom, és a kapcsolati tőke. A tanulás már teljesen másodlagos szerintem.
2016. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz.
2016. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Morozov ***** válasza:
100%
Sok dologtól függ. Ha olyat tanulsz, amivel kb 100%, hogy el tudsz majd helyezkedni, akkor mindenképpen (pl ha az orvosira mész). Ha viszont mondjuk jogásznak, akkor számolni kell azzal, hogy eléggé telített a szakma és vagy protekcióval vagy szerencsével találhatsz csak munkát. Ezért a tanulás mellett fontos a szerteágazó kapcsolatok kiépítése is. De ha tehetséges vagy és amellett tanulsz is rengeteget, akkor még egy filozófia diplomával is fenntarthatod magad publikációkból, oktatásból stb...főleg ha csinálsz belőle egy PhD-t.
2016. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igy kérdezve nem.
2016. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szinotos tanulo voltam. A legrosszabb erettsegim 88% tori volt.

Felvettek az orvosira, de nem volt eleg penzunk, munka mellett meg kikeszultem.


Most Angliaban vagyok, itt a legtobb orvosi egyetem xarnak se tartja a magyar erettsgit.

Dolgozom es aranylag jol elek, el tudok menni nyaralni ide-oda, felretenni, nem sporolok az etelen (ez az egyik kedvencem amugy, hogy nem kell sporolni a kajan, utaltam regen) de ez inkabb az intelligenciamnak koszonheto, mintsem annak, hogy kituno tanulo voltam.

2016. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy programozónak. Érdemes lenne elkezdenem kőkeményen önképezni magam suli mellett?
2016. máj. 29. 13:50
 9/12 anonim ***** válasza:
nem, haverom megcsinálta az építész diplomát és nettó 90-et keres egy önkormányzatnál.
2016. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MZ.per.X ***** válasza:
Attól függ mit tanulsz, és hogy hasznosítod a tudásod.
2016. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!