Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy átlagos szakmunkás pár,...

Egy átlagos szakmunkás pár, miből vegyen saját lakást, házat ?

Figyelt kérdés
Én villanyszerelő vagyok a párom bolti eladó. 0 szülői háttérrel rendelkezünk. A kettőnk nettó bevétele alig éri el a 200000ft-ot. Fele elmegy a rezsire,a maradékot feléljuk. 10 20000et tudunk néha félretenni de ez elmegy ha van 1 váratlan nagyobb kiadás. Elég szomorú jövőkép ha az egyikünk elveszti az állását akkor a kaján kell spórolni... Gyermeket se merünk így vállalni.Hogyan lehet innen kitörni? 32évesen menjek ki külföldre,hagyjam itthon a párom?
2016. máj. 29. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Külföldön se jobb. Max nem vesztek saját ingatlant, na bumm.
2016. máj. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne hagyd otthon, menjen ő is.
2016. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

az én párom is villanyszerelő. ez elég jó szakma,sok lehetőség van benne. nyilván az elején nehéz, de idővel gondolkozhatsz saját vállalkozás beindításán is.

vagy ha ilyesmitől félnél,akkor is vannak lehetőségek. egy nagyobb cégen belül feljebb kerülni a ranglétrán.persze ehhez jónak kell lenni.

1-1 maszek munkával egy hétvége alatt meg lehet keresni több tíz ezer forintot. ezt mind fizetés felett.

úgyhogy ne elégedj meg a mostanival.

sajnos a barátnőd nem sok mindent tud csinálni, bolti eladón belül nem nagyon van előre lépés a továbbtanuláson kívül. ebben is van tapasztalatom. idővel kinevezhetnek boltvezetőnek is vagy már komolyabb posztra..de a fizetés még mindig kevés és csak a felelősség nagy. ráadásul bolti eladónak általában fiatal lányokat keresnek.később 40 körül már semmi lehetőség nincs munkát találni..úgyhogy én a helyében kitanulnék valamilyen más szakmát,amiben több lehetőség van.

nyilván így sem tudtok milliókat keresni,de legalább többet kapnátok és többet tudnátok félre rakni, hamarabb meg lenne az önerő a hitelhez. mert gondolom azt szeretnének.

vagy még egy lehetőség:

te kimész külföldre dolgozni. villanyszerlőként tudsz találni olyat ami szervezetten megy Magyarországról..kint munkásszálóban laktok,sok helyen a kaját is állják. és pár hetente hazajöhettek. így simán lehet egy hónap alatt 5-600 ezret is keresni. nem egy ismerősöm csinálja így. hamarabb össze lehet szedni így a pénzt.

de ha csak otthon ültök siránkozva,hogy igazságtalan az élet meg kevés a fizu, az nem fog előbbre vinni. tovább kell tanulni vagy a mostani szakmában elérni magasabb posztot

2016. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ne érd be a kevesebbel,villanyszerelőként lehet keresni jó pénzeket is. Ha van rá lehetőséged,keress más munkahelyet.


Ha pedig külföld,akkor ne hagyd a párod otthon,együtt menjetek.


Nem késő változtatni,ne törődj bele.

Hogy példát is írjak. Én most év elején végeztem okj hegesztő tanfolyamon. Voltak ilyen 40-50 éves családos apukák is. Volt köztük munkanélküli is és dolgozó is (olyan 100-120 nettóér).


Azóta van munkahelyük, nettó 160-180at keresnek.


Ezelőtt én nettó 94 ezerér targoncáztam. Jelenlegi helyemen 180-210 nettó a minimum. Erre jön a túlóra,havi 2 szombattal megvan a nettó 256 ezer.


Ha nem találsz villanyosként olyan helyet,ahol megfizetnek,akkor nézz szét tanfolyamokon más szakma után. Ez is egy lehetőség.

2016. máj. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Külföldön ha már ketten kerestek,akkor úgy már szépen lehet spórolni.
2016. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 goaus ***** válasza:
Ha tudsz valamennyire németül vagy angolul, irány nyugat. Angliában itt van haverom, villanyszerelőként 2000 font nettó plusz tulora, párja minimálbérrel 1000 font havonta. 3000 fontból már olyan szinten meg lehet élni, mint otthon egy melos se...
2016. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!