Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen volt fiatalnak -...

Milyen volt fiatalnak - mondjuk egyetemistának -lenni a 2000-es év környékén?

Figyelt kérdés
Mit csináltatok egy szabad délutánon? Hova jártatok szórakozni hétvégente? Milyen volt az oktatási rendszer akkoriban? Milyen volt az akkori korszellem úgy általánosságban? És persze, milyen volt mondjuk Budapest vagy más nagyvárosok élettere? Nem tudom mi okból kifolyólag, de annak a kornak a misztériuma megragadta a fantáziámat. Társadalomtudományokat tanulok, melynek a korrajz szerves részét képezi, és mivel nem volt alkalmam igazán megtapasztalni azt az időszakot (mivel mindössze 6 éves voltam, tehát gyakorlatilag az öntudat kezdetleges stádiumában tartózkodtam) ezért nagyon érdekelne pár szeméyes jellegű tapasztalat azokat az éveket illetően.

2016. máj. 30. 14:09
 1/8 A kérdező kommentje:
+ két szempont esetleg még: Milyen volt akkoriban az internet? Mennyire volt közismert/elterjedt? Illetve, mennyire határozta meg mondjuk a kulföldi kultúra az emberek életvitelét?
2016. máj. 30. 14:14
 2/8 anonim ***** válasza:

2000 környékén net már volt, suliban használtuk, de otthon keveseknek volt gépe, pláne net előfizetés, ráadásul az is ilyen betárcsázós volt. Szóval mi még suli után, amikor mindenki szétszéledt postai úton, kézzel írott levelekkel tartottuk a kapcsolatot. Persze pár év múlva az e-mail már teljesen általános volt.

Külföldi kultúra hatása, leginkább az amerikai, akkor kezdték használni a sok angol szót, cool, shoppingolni, feeling. Nagyon idegesítő volt. Már annak a számára, aki odafigyelt a normális beszédre.

Abban nem hiszem, hogy nagy különbség van, hogy mit csináltunk. Beültünk valahova beszélgetni, iszogatni, fagyizni, sütizni, stb. Hétvége buli. De emellett persze jártunk színházba, előadásokra is.

Egyetem olyan volt, mint szerintem most is. Ezer féle ember. Van, aki tanulni akar. Van, aki csak bulizni. Van, akit csak a materialista dolgok érdekelnek (pénz, kocsi, pasi/csaj) van, akit a szellemi táplálék is érdekel.

A világot akkor teljesen máshogy láttam. Szerintem nem azért, mert annyira nagyon más lenne most, hanem mert nekem volt még nagyon kevés tapasztalatom. Sok minden egyszerűbbnek tűnik így visszagondolva a mai világhoz képest. De akkor ezt nem éreztem, mert akkor még nem voltam olyan talpraesett, meg tapasztalt, mint most.

2016. máj. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

25 éves voltam akkor, tehát talán már idősebb, mint a célzott korosztály. Pár éves kapcsolatban éltem (azóta a férjem, gyerekeim apja a fiú.) De azért még fiatal voltam ám! :)

Én sose voltam bulizós, inkább baráti társaságba járós, tehát a bulihelyekről nincs sok tapasztalatom. Akkoriban kezdett divatos lenni a vízipipa, bár én nem prübáltam ki, a barátaim igen. :) Sörözőkbe, éttermekbe jártunk beszélgetni, hülyéskedni. Fényképeztünk, az igaz, akkoriban kezdett elterjedni a digitális fényképezőgép, de még nem volt általános. Viszont mobiljukba temetkező embereket nem láttunk.

Az internet még telefonvonalon keresztül ment, kivéve a nagyobb intézményeket. A díja hozzáadódott a telefonszámlához.

Facebook és társai még sehol, az internetes közösségek az Internetto és egyéb fórumokon keresztül cseveghettek. Az Internettóból nőtt ki később az Index.hu.

Népszerű volt az IRC nevű csevegőprogram, amelyen belül különböző csatornákba belépve lehetett csevegni. Sok barátom, ismerősöm van abból az időből. Egyébként ma is lehet irc-zni :)) Így nézett ki egy irc-csatorna csevegőfelülete: [link] :)))

2016. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk akkoriban a net még több kábelen keresztül jött és nem volt gyors. Index.hu meg Origo létezett azon kívül "kihalt" volt az internet. Ami akkoriban divat volt az a TELETEXT a tv-ken, ott ment ismerkedés sms-ben, csengőhang letöltés, stb.

Több ember volt az utcán és jobban összelehetett járni. De igazából voltak hülyeségek akkor is, a világítótalpú cipő, a tamagocsi, a tazo meg minden kártyák a chipsből. Szóval lekötötte mindig valami az embert.

Budapesten a Bank Dance Hall és az E-Klub volt a menő szórakozóhely. A tv-ben a Dáridó volt a menő Lajcsival meg az Irigy Hónaljmirigy. Na meg azért a Barátok Közt is már javában ment...

2016. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a részletes válaszokat! :) Sokkal-sokkal emberibb, személyesebb és érdekesebb így informálódni, mint szociálpszichológiai elemzéseket olvasgatni arról az időszakról, és statisztikai adattáblákat böngészni a KSH-n. :D Egy biztos, hogyha lenne lehetőségem, így huszonéves fejjel visszautazni egy kicsit az időben, tutibiztosan a korakétezres évek Magyarországát választanám úticélként.
2016. máj. 30. 15:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Dejó ezt olvasgatni :),mennyivel jobb világ volt akkor, én is pont ebbe a korszakba mennék vissza! :-)
2016. máj. 31. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2016. máj. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekem az az időszak tulajdonképpen a gyerekkorom volt, és konkrét emlékekkel nem igazán rendelkezem akkorról, de az egész erának a hangulata számomra is rendkívül nosztalgikus és boldog. :) Ja és persze ez a szám is hatalmas, ezt egyszerűen nem lehet elfelejteni!
2016. máj. 31. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!