Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valamit kölcsön kérsz/adsz...

Ha valamit kölcsön kérsz/adsz és tönkremegy, akkor szerinted mi a normális eljárás?

Figyelt kérdés
2016. máj. 30. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár sose kérek kölcsön semmit, de ha így tennék, és esetleg tönkremenne én pótolnám. Megmondanám, hogy pisti eltörtem a botmixered, kapsz helyette egy ugyanolyat.


Mondjuk ez én vagyok, lehet más máshogy kezelné.

2016. máj. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit kölcsönkérek és az tönkre megy akkor megjavíttatom, vagy pótolom az adott tárgyat. Szerintem ez alap dolog.


Ha én adok kölcsön valamit akkor hasonló eljárást várok el. Ha magától nem jut eszébe a személynek és csak egy kisebb értékű tárgyról van szó nem hajtom be, viszont többet nem adok neki kölcsön semmit.

Nagyobb értékű tárgynál szóvá is tenném, hogy fizesse ki.

2016. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom, és megkérdezem, mi legyen. Megjavíttassam, fizessem ki stb. De ez én vagyok.

Volt, hogy valakinek kölcsön adtam egy fehér blúzt egy fotózásra, hazavitte kimosni, majd hónapokig nem hozta vissza. Úgy kellett már többször kérnem, mire nagy nehezen egy év múlva visszahozta. Nagy kedvencem volt. Kiderült, hogy összemosta a sötét ruhákkal, szürke volt... Most erre mit mondjak? Én azonnal szóltam volna, mi a helyzet, ő meg sunnyogott. Legalább annyit felajánlhatott volna, hogy elviszi egy vegytisztítóba, hátha tudnak valamit csinálni vele. Na, mindegy, lett egy szürke hordhatatlan blúzom.

2016. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hogy romlott el. Pl ha botmixerrel akart betont keverni és leégett, akkor biztos kifizettetném vele. de ha szakszerű használat mellett leégett, az véletlen.. nálam is leéghetett volna. akkor nem fizettetném ki.
2016. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy fura de én semmit nem adok kölcsön és nem is kérek, legalább nyugodt életem van.

Amit kölcsönkérnek az emberek arra nem vigyáznak mert nem az övék, csesznek rá. Ha meg elromlik arra is csesznek.

2016. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem adok és kérek kölcsön semmit. Ha viszont még is akkor vigyázok rá vagy elvárom, hogy vigyázzanak rá. Ha pl én tönkretennék valamit azt pótolnám és fordított helyzetben is ezt várnám el.
2016. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a botmixer is lehet, hogy leéghetett volna nálam, de lehet, hogy nála is csak azért égett le, mert ugyan nem betont kevert, de nem tartotta be, hogy 4-5 percnél hosszabb ideig ne menjen folyamatosan, akkor sem, ha még nem készült el.


Egyébként háztartásigépet adtam kölcsön, ami "nem sokkal a bekapcsolás után" "csak úgy" elromlott miközben még büdös is volt. Nálam meg nem volt semmi baja. Csak visszaadták elromolva és ennyi. Meg se kérdezték, hogy mi legyen. És még én érzem parasztnak magam, hogy azért egy 30 ezres dolgoról van szó, engem nem erre tanítottak, de most menjek és mondjam, hogy fizesd ki?


Adunk kölcsön egymásnak ezt-azt, de eddig székről vagy ilyenekről volt szó, ami nem romlik el, de ha most ezt nem adom oda, akkor meg én vagyok a tapló. Mondjuk többet biztos, hogy nem fogok semmit odaadni. Tesóm pl. a szilikon gyúródeszkámat bäszta tönkre azzal, hogy sima késsel vágta a formákat, aztán ő is csak úgy visszaadta.

2016. máj. 30. 18:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Úristen, mekkora bunkó az illető :/. Én biztos nem hagynám szó nélkül (ha már magától nem jött rá a tuskója...)!


Amúgy meg tanulság, soha semmit ne adj kölcsön, én már megtanultam a leckét :(. Még évekkel ezelőtt, általános iskolában kölcsön adtam egy Naruto manga kötetet osztálytársnőmnek, a hülyéje meg lazán ott felejtette a teremben, az volt a mázlim, hogy pont ott volt német szakköröm, és megtaláltam... Sajnos pár hülyegyerek is nézegette, meg összefirkáltak krétával pár oldalt :(. Amikor drága osztálytársnőmet szembesítettem a dolgokkal, csak ártatlanul vonogatta a vállát, meg kinyögött egy "bocsi, elfelejtettem"-et. Szerencsére nagy kár nem keletkezett, a krétát nagyjából le tudtam vakerálni a lapokról. Na de akkor is, bakker, 2000 forint egy kötet, úgy kuporgattam rá a zsebpénzemet, a másik meg telibe les.arta ezt, nem becsülte :(. Úgyhogy azóta nincs kölcsönbe soha semmi, senkinek.

2016. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, én se csodálom, hogy van aki nem ad kölcsön semmit. De tényleg a legrosszabb az, hogy még nekünk kell kellemetlenül érezni magunkat, ha nem adjuk oda.


A szüleim meg régen úgy jártak, hogy nagy könyörgésre odaadták az autót egy rokonnak, az meg megfőzte a motort. Pénze persze nem volt kifizeteni.

2016. máj. 31. 23:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét oldalon álltam már. 2 m3 beton pl pontosan az a kategória, amiért betonkeverőt nem vesz az ember, de kézzel megkeverni elég tekintélyes munka lenne. Kölcsönkértem egy haveromét. Naná, hogy nálam mondta be az unalmast! Így aztán mégis vennem kellett egy keverőt, bár a haver nem akarta, én így tartottam tisztességesnek. Egy másik barátom a láncfűrészemet kérte kölcsön, és a világ legtermészetesebb dolgának tartotta, hogy se szó se beszéd, egy ugyanolyan típusú vadi új géppel állított be hozzám.
2016. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!