Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olvastam valahol, hogy valaki...

Olvastam valahol, hogy valaki ha a munkahelyén minél feljebb jut (pozíció), annál nehezebb, érdektelenebb, és stresszesebb lesz az élete. Szerintetek ez igaz?

Figyelt kérdés
Én mindig is úgy gondoltam, hogy a hűtött, klímás irodakukac főnöknek még mindig jobb dolga van, mint azoknak a teszkós kasszásoknak, mekis dolgozóknak, gyárszalag mellett álldogálós munkásoknak, akik a főnöki fizetés töredékéért végeznek jóval idegölőbb és megterhelőbb munkát.
2016. jún. 1. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem igaz.

Nézd meg pl a csajokat ilyen téren.

A szalag mellett dolgozók pl általában elhíznak, megcsúnyulnak míg amelyik csaj magasabban van a ranglétrán jól tartja magát figyel az alakjára, kondizik stb.

Ezt most a 25- 30 éves korosztályra értem.

Lehet hogy 18 évesen még jobban nézett az aki szalag mellett áll, de mára megváltozott ez a dolog.

2016. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy szint felett biztosan igaz.

Nem a teszkós kasszást, meg az irodai dolgozót kell összehasonlítani.

De pl. Micike titkárnőként megkeres nettó 150-200-at 8 órában.

Főnöket keres 400-at, de dolgozik 10 órát és még azon kívül is egy csomó találkozóra jár, nagyobb a felelőssége, stb.

A nagyfőnök keres havi 800-at, de a egész élete a munkáról szól.

2016. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Az 1-es válaszoló hülyeségeket beszél. Azok csúnyulnak meg akik lusták és ápolatlanok. Azért a gyárak többsége már fizet annyit, hogy egy gyári fizikai munkás is tud magára adni, kondizni, stb. A szalagmunkát meg felejtsétek el, egyre több gyárban szűnik meg az efféle robotolás.
2016. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nálunk az egyik sormunkásból csoportvezető lett. Csoportvezetőként 1 év alatt lett vakbélgyulladása, cukorbetegsége, szívbetegsége. Ő azt állította hogy a munka okozta stressz miatt. Érdekes, hogy míg a soron melózott 2 évig, addig semmi problémája nem volt sem a cukrával, sem a szívével.
2016. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért ne feledjük, hogy a soron a dolgozók sokat állnak egy helyben a gépek előtt és ez a láb vérkeringésének azért nem tesz jót, visszeret okoz/okozhat. De ugyanúgy az irodában is aki egész műszakban egy gép előtt gebed annak sem jó. Aki meg egész műszakban rohangál az iroda és a termelés között ő meg általában stresszes, mert sok a dolga. Szóval a legtöbb pozíció egyáltalán nem egészséges. Van ám irodisták között is dagadt disznó nő és férfi is. Aki lusta és szereti a hasát az elhízik.
2016. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
A végén még kiderül itt, hogy az jár jól, aki a gépsor mellett áll, szar fizetésért. Néha eldobom az agyam a GYK válaszolóktól:D
2016. jún. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valaki jol mondta, nem a kasszast kell a fönökkel összehasonlitani, hanem fizikai dolgozot a fizikai dolgozoval, szellemit a szellemivel. Amig betanitott adminisztator vagy, 8-4ig dolgozol, 4:01kor setalsz kifele a kapun. Ha ugyanannal a cegnel felsövezetö vagy, reggel fel 7kor home officeban kezdesz, delelött bemesz az irodaba, bent vagy este 6ig, es meg otthon is dolgozol kicsit. En pl szoktam a fönökömtöl pentek este 10kor vagy vasarnap hajnali 2kor mailt kapni, mondhatni rendszeresen. Hogy nehezebb meg erdektelenebb e az elete, mint az enyem, nem tudom, de hogy stresszesebb, az biztos.
2016. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz, köszönöm.
2016. jún. 1. 12:10
 9/11 anonim ***** válasza:

"A végén még kiderül itt, hogy az jár jól, aki a gépsor mellett áll, szar fizetésért. Néha eldobom az agyam a GYK válaszolóktól:D"


Lehet többre megy, mint aki az irodában pöffeszkedik egy széken. Nem a fizetése terén, hanem az egészsége terén. Valahogy az operátori dolgozók és a raktárosok között kevesebb az elhízott ember, mint az irodisták között. Vajon miért? Az irodista elmegy kondizni, mert szerencsétlen nem tudja hol levezetni a feles energiáit. Fizikai dolgozóknál ez nem akadály. Nem minden a pénz.

2016. jún. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok munkát láttam dolgozóként. A minisztériumi légkondistól a tescós pakolósig. Minden munkának megvan a maga nyűge. Sok függ a főnököktől, a munkakörülményektől. Van, ahol rosszabb fizikailag, viszont békén hagynak, így lelkileg egyszerűbb. Van ahol az ellenkezője és persze van, ahol fizikailag sem könnyű, ráadásul mindenednek úgy kell kinéznie mintha most raktad volna magad össze és szellemileg is toppon kell lenni, úgy kell kommunikálni is, hogy fél mondattal se mondj rosszat.

Amíg lent vagy van lehetőséged a felfele jutásra. Amikor már középszinten vagy rájössz, hogy vagy Te leszel a nagyfőnök, vagy X, esetleg Z.. és akkor vagy feladod és lehet, az eddigi munkád is érdektelenebb lesz, mert már nem tud újat adni, vagy hajtasz mint az őrült,esetleg ajzószerekkel, bogyókkal élsz, hogy ha hajnalban feküdtél és reggel keltél akkor délben rendben legyél a tárgyaláson. És csak később derül ki, hogy munkában, vagy az infarktusban, vagy semmiben sem fogod megelőzni őket.

2016. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!