Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezt a "rejtélyt" valaki...

Ezt a "rejtélyt" valaki megtudná fejteni? (férfi)

Figyelt kérdés

Adott egy olasz férfi,aki filozófiát tanít Professzorként egy NEVES kínai egyetemen.Megfordult pár évig Londonban,Amerikában is,az angolja pedig amúgy is erős,kb anyanyelvi szint.


Az ilyen ember miért regel be egy nyelvtanulós oldalra,ahol az ANGOL-t jelöli meg,mint "practicing".

Aki a nap 24 órájában angolul kommunikál,hisz angolul tanít,ráadásul filozófiát, az miért akarja az angolt GYAKOROLNI ???????????????????????????


Ezt egyszerűen nem értem.



28/L


2016. jún. 7. 03:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy mi a problémád.
2016. jún. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1. Ki ez az illetö, milyen kapcsolatban vagytok, hoyg ennyire tudod a szokásait?


2. Miért zavar, ha tanulni, gyakorolni akarja a nyelvet?


3. Attól, hogy valaki egész nap egy adottnyelvet használ, még egyáltalán nem biztos, hogy tényleg "anyanyelvi" szinten tudja. Gondolom, ezt te állapítottad meg. Viszont akinek nem anyanyelve, az csak azt tudhatja, hoyg folyamatosan beszéli, azt nem, hogy hibátlanul.


4. A gyakorlás meg mindig hasznos, mert sok nyelvi fordulatot megismer, bövíti a szókincsét - ami még 15-20 év után is indokolt lehet.

2016. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én 30 éve élek egy nyugati országban, és még mindig van oylan, ami újdonság számomra az adott nyelvben, pedig napi szinten beszélem. Szóval gyakorolni mindig van értelme.


Viszont az általad említett " a nap 24 órájában angolul kommunikál" kitétel lehetetlen, mert azért gondolom, néha alszik is az illetö :)

2016. jún. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még az igazi ottszületett britek sem tudnak mindent angolból. Azt a rengeteg nyelvtani szabályt, a felét nem is használják. Akkor a professzorodnak is hasznára válik egy kis frissítés azokból az anyagokból, amiket nem használ nap mint nap.
2016. jún. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Te meg miért nyomozol más emberek élete után a nap 24 órájában?? Arra nem gondoltál, hogy néha fel kell frissitenie a tudását hogy napra kész legyen?.
2016. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1.) Nem azt írtam,hogy problémám van vele,hanem,hogy NEM ÉRTEM. Olvass.

2.) Mi az,hogy mit "nyomozok "utána? Mi ez a hangnem ?Nem magadból kell kiindulni.

Ő a beszélgető partnerem,jóhogy elolvastam az adatlapját,ez nem nyomozás te *****. Most pár napja nem beszéltünk,nem tudtam még ezt megkérdezni tőle,de megfogom.Addig meg nyilván azt kérdezek itt gyakorin,amit akarok,nem az én kérdésemen kell unatkozni a nap 24 órájában.


3.) Ja. "frissítés", " minden nap van valami új tanulni való". Ez részben igaz is,én is éltem kint külföldön, de a frssítést,minden nap valami újat megkapja azáltal,hogy napi X órában emberekkel kommunikál angolul a való életben. Hogy ezen felül minek kell akkor egy igazából chat-oldalra felmenni "gyakorolni",azt továbbra sem értem. Mert ha napközben nem beszélgetne senkivel,akkor megértem,de kismillió diskurzusa van naponta.


És nem tudom,biztos másnak nem esik le,de aki filozófiát tanít angolul,annak valószínűleg nem helló jöttem mentem szintű az angolja.


Nem lettem okosabb,de köszönöm annak,aki normális hangnemben válaszolt egy normális hangnemben íródott kérdésre.

2016. jún. 7. 13:59
 7/12 A kérdező kommentje:

nem jól gondolod,nem én állapítottam meg,hogy anyanyelvi színtű az angolja. Ez van írva az önéletrajzába

( megmutatta...még mielőtt megint valaki saját magából indulna ki)

Továbbá,ha nem lenne perfekt,nem alkalmaznák Professzorként,hogy filozófiát oktasson.Nem mosogatni meg pizzát hordani van kint.

2016. jún. 7. 14:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudod, itt Németországban igen híres egyetemet tanítanak "professzorok", akik ugyan elvileg angolul tartják az elöadásokat, de az akcentusuk olyan erös, hogy jóformán nem lehet érteni öket. Föként akiknek orosz az anyanyelve, vagy valamelyik déli országból (olasz, spanyol, francia) jött, azokat igen nehéz megérteni.


Szóval az, hogy egyetemen elöad, még nem jelenti azt, hogy tökéletes a nyelvtudása.

2016. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen....igazat kell adjak..be kell látnom,ebben tényleg van valami,amit írsz.Most már jobban megértem.Csak én ugye magyar aggyal gondolkodtam,és magamból indultam ki.Én,ha azt írom,hogy anyanyelvi szinten beszélek egy nyelvet,akkor az úgy is van.Nem közép,meg akcentus,haladó,überhaladó,hanem perfekt.
2016. jún. 7. 16:15
 10/12 A kérdező kommentje:
olaszoknak alapjáraton is tényleg nagyon erős akcentusuk van,legalábbis,akiket én hallottam,ismerősöket.Nagyon aranyosak,de kicsit olyan viccesek is egyben.Ezt a Professzor-t még nem hallottam beszélni,mert csak írásban kommunikáltunk egymással.Az viszont eddig tökéletes.Viszont akkor nem is tudom...akkor hogy oktathatnak angolul? Vagy külföldön más a szint és az elvárás ?
2016. jún. 7. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!