Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Férfias" ételek. "Én nem...

"Férfias" ételek. "Én nem fogok ilyen vackokat enni (zöldségfélék), azt egyenek a madarak meg a nyulak! " Mire jó ez a gondolkodásmód, főleg, ha eü-s problémái vannak valakinek? Csak az oldalas, a kolbász és más semmi?

Figyelt kérdés

Sokfelé találkozom emberekkel, többnyire fiúk/férfiak, akik élből elutasítják a zöldséges/fűszernövényes ételeket, mondván "magvak/zöldségek nyúlnak/madárnak/stb. valók, nem egy IGAZI FÉRFInak". Főleg az unokatestvérem miatt merült fel ez a kérdés.


Én szeretek változatosan étkezni, kísérletezgetni, más nemzetek gasztronómiájában elmerülni; ha tehetem, jobb éttermekben is megfordulok. Nem ragadok le a heti 2-3x rántott hús & sült/főtt krumpli, havi többszöri zsírban tocsogó brassói, stb. szinten, ami anyámnál volt. Szeretem köretnek a párolt zöldségeket, a zöldséges rizottót, majonézes salátákat, és akadnak teljesen húsmentes napok is. A fűszerekkel kapcsolatos ismereteimet folyamatosan bővítem (anyámnál csak a vegeta létezett). Sőt hétvégente, ha több időm van, szeretem díszíteni is a feltálalt ételt, a páromnak és magamnak, általában petrezselyemmel, rozmaringszállal, stb.


Régebben többet beszélgettem a forrófejű, eléggé beképzelt (25 éves) unokatestvéremmel, aki gyakran megkérdezte, mit ettem aznap, mit főzök, miegymás. Az utóbbi időkben már csak azzal reagáltam le, hogy "kaját", mert ha meg mertem említeni, hogy párolt zöldséget, vagy valami zöldséges, fűszeres dolgot (még az olyasmit is, mint rozmaringos kacsa) ettem, egyből letámadott, hogy "Fúj. Tudod, mikor ennék nálad... hód/madár/nyúl/stb. vagy, ha ilyeneket eszel... egyenek magvakat a madarak." (Csak ennél rosszabb stílusban.) Neki még egy hamburger is abból áll, hogy zsemle & húspogácsa. Belehalna, ha paradicsom vagy saláta érintené. Mostanság inkább kerülöm messziről, mert ha meg is keres, egyből úgy ír rám, hogy "Helló, hód/tyúk/nyúl." Ilyen korlátolt emberekkel nem fogom leszívatni az agyam...


Csakhogy emellett tele van egészségügyi problémákkal, egyértelmű vitaminhiánnyal, elhízott is. Anno. sokat panaszkodott, hogy ez/az fáj, ilyen-olyan baja van. Ha valami zöldséges ételt csinált az anyja, ő inkább egész nap nem evett semmit, mondván "nincs normális kaja". Én még csak meg sem próbáltam meggyőzni, hogy vonja be a zöldségeket-gyümölcsöket az étrendjébe, mert anélkül is csak a magáét szajkózta, és inkább megszakítottam vele a kapcsolatot.


Kérdem én, miért jó ez egyeseknek? Kevésbé korlátolt emberek is rendszeresen előkerülnek neten, azt hajtogatva, hogy egy igazi férfinak hús kell, és hús, hús hátán. Félreértés ne essék, szeretem a húst, a vegetáriánus életmódtól távol állok, de néha kifejezetten egészséges, ha az ember nem csak húst eszik zsíros krumplis köretekkel. Miért kell egyből letámadni az embert, hogy "undorító zöldségeket" eszik? Feláll a szőr a hátamon, ha meghallom az ilyen szövegeket, mint "hódnak/nyúlnak/madárnak való a zöldségköret", vagy "gyere, egyél füvet a mezőről, te úgyis ilyen zöldeket eszel".


Mindenki egyen azt, ami jól esik, egészségére. De mi értelme ujjal mutogatni a másikra, ha olyasmit eszik, amit az illető nem szeret? Nem értem, mi az undorító egy paradicsomban, paprikában, uborkában...


(Bocsánat, hogy irdatlanul hosszúra sikerült a szöveg.)


A véleményeket, válaszokat előre is köszönöm.



2016. jún. 7. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Hehe, ismerős.

Csak nálunk az ilyesmi kaja összefoglaló neve a MISZMASZ. Nem képzeled, hogy megeszem ezt a miszmaszt? -_-

Egyszer nálunk volt apám, és bolognai spagettit főztem a gyerekek kedvért (tudom, hogy ez nem egészséges zöld kaja, de MISZMASZ! :D ) Megkérdeztem azért, kér-e belőle. Azt mondta, ne haragudjak, de ő ilyen németes vackokat nem eszik. Néztem hülyén, mondom ez olasz kaja, te. Ja, de akkor is miszmasz. :P Pfff..... -_-

2016. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A családom hasonló elveket követ. A bátyám is mindig közölte velem gúnyosan, ha meglátta a párolt zöldbabot a tányéromon, hogy "egyed csak". Ők legalább a bolognai/milánói spagettival nem így voltak.


Mellesleg, az a poén, hogy engem a főzelékekkel lehet kikergetni a világból. Apám imádja a babfőzeléket, lencsefőzeléket, minden ilyesmit. Oldalashoz, fasirthoz gyakran eszi köretnek, én meg nem szívesen ennék belőle. Akkor már inkább friss zöldségköret. A zöldségekből készült főzelékek viszont akkor már annyira messze nincsenek a zöldségköretektől, tehát még kevésbé értem ezt az elutasító viselkedést.

2016. jún. 7. 14:44
 3/9 A kérdező kommentje:
De még ha képes lenne kulturáltan közölni a véleményét... "Bocsi, de én nem szeretem." Egyszerű. Nincs elhordva mindenféle állatnak senki, amiért szereti a zöldségeket.
2016. jún. 7. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Az a probléma, hogy a mai zöldségek, gyümölcsök már messze nem tartalmaznak annyi vitamint, ásványi anyagot mint régen. Legalább 2 kilót meg kellene ennem belőlük, hogy fedezni tudjam a vitamin szükségleteimet. Ebből az okból kifolyólag jómagam is ritkán eszek növényeket, mivel semmi értelme. Inkább táplálékkiegészítőkből fedezem az igényeimet. Csak a tisztánlátás kedvéért: Nem a húsok, és nem is a zsíros húsok hízlalnak, mivel annyira csekély zsírtartalmuk van, hogy a napi szénhidrátbevitel mellett szinte eltörpül. Inkább, mint ahogy az előbbi mondatomban említettem, a túlzott szénhidrátbevitel sokkal egészségtelenebb, hízlalóbb, mintha csak húson élne az illető. Húst minden nap kell enni, mivel abban van a fehérje, ami rengeteg folyamatban részt vesz. A fehérje az elsődleges tápanyag, amire az embernek szüksége van. Enélkül nem lenne élet.

Na, én pont ezért nem eszek ilyen "vackokat". Persze néha elfér, hogy ízesítsem, feldobjam az étrendemet, de szerintem hanyagolható.

2016. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek jellemzően az ilyen mondvacsinált tököslegények megnyilvánulásai, azt hiszik, ha 90 fokos pálinkát isznak, bogyiszlói paprikával, akkor nagyon erősnek fognak tűnni. Nekem apám volt ilyen, folyton ilyeneket evett(nem húsokat ugyan, de rettenet erős ételeket, italokat) És folyton én voltam a nyápic, gyenge, aki tejbegrízt, meg lekváros kenyeret akartam enni.

Amikor meg elkezdtem testépíteni, na akkor kezdett valamilyen szinten felnézni rám.

Jobb elkerülni az ilyen embereket, ezeknek az egész életük egy versengés, kell nekik a mindennapos győzelem.

Én nyugiban, boldogan, és poénok között szeretek élni.

2016. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ideje lenne megmondanod, hogy cefetül idegesít, amit művel, te se cikized az ő kajáját. És ha közli, hogy ugyanmár, semmi humorod, őt ez nem zavarná, akkor rövidre kell zárni azzal, hogy de téged igen. És ha nem képes befogni az ólajtó száját, akkor szakítás lesz a vége.

A gyerekeimnek is azt tanítom, hogy az asztalnál ülve nem fújjolunk hangosan a másik tányérjába bámulva. Nem kell mindenkinek mindent megennie, de a másik jó étvágyát nem rontjuk el.

Nagymamám még a másik fele, mindent cukroz. Mindent. Többször hangoztatta, hogy ő nyersen meg nem eszi az uborkát. Így a tzatzikit sem, amit készítettem. de a maradékba öntött 3 evőkanál cukrot, és jó átvággyal megette, mert az úgy már nem nyers, hanem tejfölös uborkasaláta. Sóhaj. De legalább mégsem miszmasz. :D

2016. jún. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyugi, már közöltem vele 100x, hogy nem fikázom az övét, ő se tegye az enyémmel. A reakciója annyi az ilyenre, hogy "de én nem is eszek ilyen sz*rokat/én nem vagyok nyúl mint te".


Pont az ilyenek miatt nem beszélgetek vele egy jó ideje.

2016. jún. 7. 14:59
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én még csak meg sem próbáltam meggyőzni, hogy vonja be a zöldségeket-gyümölcsöket az étrendjébe, mert anélkül is csak a magáét szajkózta, és inkább megszakítottam vele a kapcsolatot."


Jól tetted, az ilyen retardáltakkal nem sok értelme van vitatkozni, úgyse fogják elismerni, hogy igazad van. Hadd egyesen húst hússal, gyümölcsöket és zöldségeket nélkülözve, azzal csak magának árt.

2016. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, inkább sajnálni kell az ilyeneket. Ők azok, akik az átlagéletkort sem érik meg, hiába jár a szájuk hogy ők a janik, az ilyen szinte csak hamburgeren tengődő emberek jutalma a rövid és beteges élet. Leamortizált testben az elméjük se működik százasan, azért van agresszív, ócsárló gondolkodásmódjuk, nulla empátiával.
2016. jún. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!