Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az befolyásolhat még h szüleim...

Az befolyásolhat még h szüleimmel élek?

Figyelt kérdés

25 vagyok, úgy értem szokásokban,

Nem mondom azt hogy kényelmes, vannak dolgok amik zavarnak tőlük, meg úgy gondolom már nem természetes, persze már elmúltak azok a gyerek évek mikor még neveltek, de most is érzem hogy vannak dolgok amiben mondjuk leállitanak, ellenkeznek, vagy a szokásaik már zavarnak.

Viszont az jó, hogy hallom őket, kommunikálunk. Ha leválnék akkor tényleg egyedül maradnék, s csak magamra számithatnék, erre nem vagyok úgymond felkészülve, ugyanis voltak gondjaim, meg vannak, Nem tudom hogy boldogulnék.

De azt is érzem hogy jót tenne nyilván ha magamra lennék utalva, egy teljesen új életet kialakitanék. Csak hát egyelőre még dolgoznom kell hogy összejöjjön annyi pénz. Tudom mára már ez is egy "státusszá" nőtte ki magát hogy aki ennyi idősen is még szüleivel él az életképtelen.. volt hogy már meg is kaptam.

De egyedül éljek ?? Nem érzem magam olyan erősnek, kommunikációban sem, persze ezen változtatnék ha rákényszerülnék egyedül. de nemtudom..

Mit csináljak ?


2016. jún. 7. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

És mikor leszel erős, negyvenévesen?

Nézd, különválni sose fenékig tejfel, pont annyi jó oldala van, mint rossz. Mindenki ütközött falakba az elején szerintem. De aztán mindenki belejön. Írod, hogy vannak gondjaid, erről ugye nem tudok részleteket, de előbb-utóbb úgyis eljön az ideje és akkor neked jobb, ha inkább előbb történik meg a leválás. Mindenbe bele kell jönni, nem is kell egyből fejest ugrani, elég, ha fokozatosan csináljátok, főleg ha (az jön le a történetből) a szüleid támogatnak. Nem kell azonnal és nem kell messzire menni, de ha így húzod, mint a rétest, de amúgy lehetőséged lenne rá, akkor csak magad alatt vágod a fát.

2016. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy ők elviselnek téged. Örülj hogy nem baxnak ki az utcára hogy felnőtt vagy és menjél amerre látsz. Örülj hogy ilyen rendes szüleid vannak meg törődnek veled. Azért ilyenek mert törődnek veled.


Nem azt mondom hogy mamahotel meg életképtelen meg ilyenek mert tudom hogy egy mai fiatalnak sokkal xarabb életet kezdenie mint 15 vagy 20 éve vagy régebben volt az akkoriaknak. Mert még a lakás önerőre is évekig gyűjtögethetnek a mai fiatalok meg az albérletek is egyre brutálabb áron vannak. Ezt biztos a szüleid is tudják. Becsüld meg őket.

2016. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!