Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régóta foglalkoztat az a...

Régóta foglalkoztat az a kérdés, hogy bizonyos korosztályok hogyan állnak hozzá a mai világban a családalapításhoz?

Figyelt kérdés

- Feltétlenül úgy érzik, hogy az életük csak egy gyerekkel lehet teljes?

- Mi a legmagasabb végzettsége? Rendelkezik -e vallási háttérrel, amit intenzíven gyakorol is?

- Mi a neme és kora?



2016. jún. 8. 22:07
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
72%

- nem. Sőt, nem tervezek egyáltalán gyereket vállalni

- egyetemi diploma. Nem, ateista vagyok.

- nő, 26 éves

2016. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
67%

Válaszolok úgy az én nézőpontomból mint a környezetémből.


1. Én abszolút nem érzem úgy, sőt: én amig nem találok olyan párt magamnak akinek úgy érzem tudok gyermeket szülni, addig nem. Nincs az a pénz hogy én pl jelen korban szüljek gyereket, ne adj Isten terhes legyek.


2.Egyetemi diplomám jövőre kapom meg (minden esélyem megvan a sikeres diplomára), utána mesterire szándékozok menni mindenképp hogy növeljem a karrierépitésem esélyeit.

Ugyanakkor simán elképzelem magam egy teljesen más területen való beletanulásba is. (jelenleg közgazdásznak tanulok)

Nem mondom magamat se vallásos embernek, se ateistának. Úgy fogalmaznék, hogy a józan keretek között hiszek Istenben és Jézusban (megkisérlem azt is hogy a tudományos Istenben hiszek)


Körömben kérdéseidre válaszok:

- megoszló a családvállalási arány: aki tanult és karriert akar az semmiképp nem áll le családot alapitgatni fiatalon mint én, de vannak akiknek már 4-5 éves gyerekük van...

-a legtöbbnek csak a 12 osztály, utána szakmát tanultak

- majdnem mind ateista


21L

2016. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
61%

-tervezek gyereket 1-2t, szerintem így teljes az élet.

-Még a 8 általános sincs meg (még pár nap), de mindenképp jogra szeretnék menni

-14/f

2016. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
84%
33 éves nő vagyok. Vallást nem gyakorolom. Kilenc hónapos kisfiam van. Nem tervezünk több gyereket. Sok oka van ennek: Bevallom őszintén, nem is olyan könnyű gyereket nevelni :-) Elég erre az egyre összpontosítani minden energiát, figyelmet, türelmet, szeretetet. Sokat aggódunk ezért az egyért is, már most. Ráadásul semmi garancia nincs rá, hogy a testvérével később jó viszonyban lenne, mert ha mégis vállalnánk, elsősorban azért, hogy neki legyen testvére. Másodsorban azért (lehet, hogy szégyen bevallani), hogy ha egy kisfiú már van, akkor kislány is legyen. Ugye, erre sincs garancia :-) Párom is így van vele. Segítségünk sem sok van, hiszen mindkét nagymama dolgozik, ráadásul az én szüleim messze laknak.Anyagi okok is vannak: 49 négyzetméteres panelunkban így is alig férünk el, s mivel sajnos devizahitelünk van, egy jó darabig még itt fogunk toporogni..., és hát ugye a gyerkőc különben is viszi a pénzt rendesen :-). Ráadásul elég borúsan látjuk a jövőt, már ami az országot illeti... :-( Van érettségim, két szakmám, és egy középfokú nyelvvizsgám, de különben egy gyárban dolgoztam három műszakban, mikor eljöttem GYED-re. Viszont aki nem vágyik családra, az inkább ne alapítson!Én úgy érzem, hogy igen, csak úgy teljes az életem, ha van családom, nélkülük magányos lennék és olyan "csak lógok a levegőben haszontalanul" érzésem volt, míg meg nem ismertem a férjemet, de meg tudom érteni, ha valakinek nem ez jelenti a boldogságot.
2016. jún. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
79%
+ megkeresztelt de ateista (#3)
2016. jún. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
65%

- Nem, inkább 2-3-mal.:-)

- Egyetem, doktori címem van. Nem vagyok vallásos, bár kisgyermekként megkereszteltek.

- Nő, 32 éves.

2016. jún. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
26%

-mindenképp, de csak huszonéves koromban

-általánosba járok (még); igen, rendíthetetlenül hiszek Istenben de nem vagyok megkeresztelve

-14L

2016. jún. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
60%

Igen, feltétlenül úgy érzem, hogy szeretnék gyereket, akár a következő néhány êvben.

Vallást nem nagyon gyakorlom, nem zárkózom el, de magam se tudom, miben hiszek.

Nem vagyok diplomás, de 5 éve gyakorlok egy szakmát.

22/L

2016. jún. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
40%

- Mindenképp szeretnék majd 2-3-at, de amikor mostanában a jövőmet mint kalandot képzelem, abban se párkapcsolat, de gyerek nemigen szerepel... Ettől függetlenül mindenképpen szeretnék, csak nem tudom, mikor :)

- Nyolc általános, de egy tanári diploma a cél. Kiskoromban megkereszteltek, pár alig hete elsőáldoztam, hogy intenzívnek számít-e vagy mennyire számít, azt nem tudom, de imádkozni próbálok, bár próbálhatnák intenzívebben is, templomba (néha kihagyásokkal, de) járok (több, mint 90% nem egyedül)

- 16/l


/Bocs a sok szövegért :D/

2016. jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
74%

Feltétlenül úgy érzik, hogy az életük csak egy gyerekkel lehet teljes?


Nem, de szeretnék családot alapítani.


- Mi a legmagasabb végzettsége? Rendelkezik -e vallási háttérrel, amit intenzíven gyakorol is?


Érettségi, jelenleg egyetemista vagyok. Agnosztikusnak vallom magam, nem utasítom el, hogy van valamilyen felsőbbrendű lény.


- Mi a neme és kora?


Nő, 21 éves.

2016. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!