Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyözikéék és Kis Grofo milyen...

Gyözikéék és Kis Grofo milyen cigányok? Rumungro, beás vagy oláh?

Figyelt kérdés
2016. jún. 11. 06:03
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Rumungro a félig magyar,félig roma,tehát ez kizárt. Beás a legalja,szerintem ez se. Oláh cigány lesz Győzi, de szerintem külön kaszt a zenész cigány,kis Grófó az lesz. Nem?
2016. jún. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
koszos...
2016. jún. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Első válaszoló: nem, a romungro nem a félvér, hanem a magyarok közé viszonylag jól integrálódott cigány. Akik már nem tartják annyira a hagyományaikat, iskolázottabbak stb. A muzsikus cigányok is közéjük tartoznak, amennyire tudom.
2016. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Èn Győzőjèket Rumungroknak gondoltam, vagy keverèk oláh, dehát kitudja:D Groforol pedig azt hallattom egyszer, hogy Rumungro, de nekem inkább nèz ki Beásnak, hát ezt is kitudja, vègülis, nem a kinèzet, hanem a viselkedèsük számít, meg hát ezt is csak ők tudják minek vallják magukat.



Ènis úgy tudom, hogy a rumongro ugyanolyan cigány, csak ritkábban beszélnek cigányul pl ès nem tartják magukat különbözőnek nagyon a magyaroktól, már amelyik onnan is.

2016. jún. 11. 14:36
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
És akit Oláh Beának hívnak?
2016. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Kozák Laciék (Grófoék) lóvàriak :)
2017. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
87%
Igy igaz Grofoék oláhok!
2017. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Milyen név ez a Grofo egyatalán?
2019. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!