Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi dönti el, hogy kiből lesz...

Mi dönti el, hogy kiből lesz jól kereső mérnök és kiből szakmás?

Figyelt kérdés
Mi?
2016. jún. 26. 19:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Részben az intelligencia (mennyire képes felfogni a komplex dolgokat), részben a rátermettség és részben a kitartás.


Ráadásul az egy hatalmas tévhit, hogy aki mérnök az automatikusan jobban keres, mint egy szakmunkás.

2016. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"szakmás" Mit jelent itt?
2016. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy tévhit?


Egy mérnök keres nettó 200-300at is simán amíg egy ács tegye össze a kezét ha a kevesebb mint a felét megkapja...

2016. jún. 26. 21:01
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

3: A nagy lóf..szt. Nem véletlenül írtam, mivel én is ebben a cipőben járok. Építészmérnökként keresek 150 ezret, míg az ács vagy kőműves akiket alkalomadtán irányítok, megkeresik ennek a másfélszeresét, vagy még többet.


Arról nem is beszélve, hogy vállalkozóként számukra is határ a csillagos ég.

2016. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 MZ.per.X ***** válasza:

Mi az hogy mi? Az egyén maga dönti el, hogy ő milyen utat választ, és mennyit tesz meg azért, hogy elérje a célját.


Nekem kedvencem mikor azzal jönnek hogy én milyen "szerencsés vagyok" mert egyetemre mentem, tanultam, jó állásom van. Ennek semmi köze a szerencséhez, én magam értem el azt amit.


Az is baromság hogy egy mérnök automatikusan jobban keres. Ott sem mindegy hogy milyen mérnök, és milyen beosztásban. Alkalmazottként ott sem keresel jól.


Az sem igaz hogy minden "szakmás" minimálbért kap, ma már egy segédmunkás sem annyit keres. Egy jó szakmával meg főleg jól keresel, ha vállalkozó vagy, akkor meg szakma sem kell, csak talpraesettség.


Na meg azért azt is tegyük hozzá, hogy egy jobb mérnök végzettség 5-6 év kőkemény tanulás eredménye, és folyamatosan szinten kell tartanod, képezned kell magad ha a szakmában akarsz maradni. Ezzel szemben az emberek többsége nulla energiabefektetéssel sír hogy nincs pénze, csak persze fiatalon azt mondja hogy "most kell élni" később meg azt hogy "munka után pihenni kell", és nem jut egyről a kettőre.

2016. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ahol vagyok cég,ott a nettó 250-et is megkeresik a hegesztők. Én is hegesztő vagyok.
2016. jún. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a szülők az iránymutatás a példaállítás és a terelgetés.

mert ha a papa megmutatja a fiának,hogy nézd fiam ha megcsinálod ezt és ezt,akkor ilyen házad lesz,ilyen kocsid,ilyen befolyásod és kényelmed,akkor az hathat motiválóan.

a másik,hogy első generációsként próbálsz felkapaszkodni,vagy már ki van taposva az út,mert a nagyapád is bankár volt és gyakorlatilag dinasztiát viszel tovább bejáratott kapcsolatokkal.

2016. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hegesztő? 10év és a szemednek nyekkk, építő ipari munkás hol keres nettó 200-t hagyjad már! tuti 12-16óra munkával azt meg csinálja a....


Gépész, villamos mérnök lazán 250-300nettókkal kezdenek nem beszélve a mérnök infosokat, programozókat akik lazán 600nettót is kapnak.


Azt mit csinálnak egész nap döglenek az irodában,Facebookoznak a légkondi alatt. (haverom szerint)

2016. jún. 27. 10:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Semmi laza nincs abban, amíg eljutnak 250-300-600 nettóig, és ebből max az első jellemző az elején, de inkább kevesebb.


Kb. végigtanultam/dolgoztam az eddigi életemet, a volt osztálytársaim nagy része meg végigbulizta. Nem fogok bocsánatot kérni, amiért kétszer annyit fogok keresni.


Egyébként abban igazad van, hogy a jó szakmunkásokat sokkal jobban meg kéne fizetni.

2016. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor magyarázd el,hogy hogyan lehetnek olyan 50-70 éves hegesztők/volt hegesztők,akik még csak szemüveget sem hordanak.
2016. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!